Skocz do zawartości

DZIS PYTANIE-DZIS ODPOWIEDZ


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie krew mnie zalewa wszyscy jeżdżą a ja stoję ural -63

Niewiem czy dodże zrobiłem ale wymieniłem olej w siłniku i zalałem mobil 1 taki akurat miałem no i klops.

silnik pali na prawy cylinder ana lewym ani ani jeszcze przy kolanku wydechu na wyjściu z głowicy pojawia się olej . Świeca zalewa się olejem po dwuch pierdnięciach.czyżby groził mi remontem ????

Jeżeli ktoś wiegdzie zrobię remont głowic to prosze o błyskawiczny kontakt,nie musi być tanio tylko dobże

Proszę pomóżcie koledze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie krew mnie zalewa wszyscy jeżdżą a ja stoję ural -63

Niewiem czy dodże zrobiłem ale wymieniłem olej w siłniku i zalałem mobil 1 taki akurat miałem no i klops.

silnik pali na prawy cylinder ana lewym ani ani jeszcze przy kolanku wydechu na wyjściu z głowicy pojawia się olej . Świeca zalewa się olejem po dwuch pierdnięciach.czyżby groził mi remontem ????

Jeżeli ktoś wiegdzie zrobię remont głowic to prosze o błyskawiczny kontakt,nie musi być tanio tylko dobże

Proszę pomóżcie koledze.

Mobil 1 dobry jest do auta, ale do Urala trzeba lać najtańszy olej mineralny. Syntetyk jest za rzadki. Ale objawy wskazują, że pierścienie zgarniające pracują za słabo. Ewentualnie masz za duże dodatkowe kanaliki podające olej na lewym cylindrze, spróbuj je przydławić, np poprzez uszczelkę. Może wówczas pierścienie nadążą. No i podstawa, zmień olej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina oleju, tylko silnika.

Cos jest nie tak albo z zaworami / prowadnicami, albo z ukladem tlok pierscienie. Poza tym to nie wina oleju ze nie pali na jednym cylindrze, z mojej praktyki nawet kompletnie zuzyte silniki potrzebowaly kilku godzin pracy zeby zarzucic swiece olejem i po wymianie swiec na nowe pracowaly dalej.

HD stwierdzenie ze syntetyk jest "za rzadki" to kompletna bzdura - ten rzadki syntetyk bedzie bardziej lepki niz mineral w temp pracy silnika.

Poza tym - jaki to jest Mobil1? SAE15W50 bedzie swietnie nadawal sie do Urala.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawa z tym moim cudakiem jest taka iż wygląda na to że silnik jest już troszkę powiedzmy łagodnie wyje..... no i z tym olejem to jednak prawda kupiłem dzisiaj polski olej Totul 300

oznaczenie 20 w 50 i cudak zapalił . Kurcze naprawdę zapalił. Jednak będę musiał robić szybki szlif bez tego się nieobejdzie.

Ciekawie to holerstwo jest zrobione przecież mam na nim zrobione od nowości 23.000 km

i już by było po nim [ silnik i licznik jeszcze z plombami fabrycznymi]

dzieki wielkie za podpowiedzi nigdy bym nieprzpuszczał ze w cudaku olej może mieć takie znaczenie.

Gdyby ktoś wiedział o głowicach do cudaka ural- 63 to proszę się podzielić to wiedzą ze mną będę wdzięczny

Tylko nowe głowice..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że niektórzy chcą czasem przedobrzyć z tymi olejami, sam śmigam na Motulu 3000 20W/50 w uralu i powiem że jest to przerost formy nad treścią, spokojnie nawet zielony Lotos się spisze. Te motocykle śmigały kiedyś na Lux-10 itp a wszyscy o tym zapominamy.

 

Do kaśki z faktu że po remoncie zalewam coś niby lepszego ale też z niższej półki Shell X-100, zwykły typowy kompozyt do silników z zapłonem iskrowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie nawet zielony Lotos się spisze

......ojjj - nie spisze się......

Miałem swoją Kaśkę zalaną własnie Lotosem, i jak się nagrzala to na wolnych obotach żarzyła mi się kontrolka oleju;

Ten olej po prostu w wyższej temperaturze robi się jak woda;

Ps;

Nawet z "Kaszlaka" wylałem to badziewie.......................................nigdy więcej Lotosu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paolo a to dziwne bo ja mam w maluszku zalany zielony Lotos i bez żadnych problemów:)

 

Kiedyś miałem go zalanego w K-750, i też nie narzekałem, myśle jeśli ktoś nie jeździ dużo w sezonie to może wymienić olej częściej niż normalnie a koszt nawet takiego shell x100 to 10 zł za litr wiec mozna sobie dwa razy w sezonie wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paolo a to dziwne bo ja mam w maluszku zalany zielony Lotos i bez żadnych problemów:)

 

Heh - widzisz................ja tez w Kaszlaku nie miałem z nim problemu, ale jak zobaczyłem jak bardzo rzadki robi się po nagrzaniu (w rusku) to zmieniłem go na inny (cena podobna a olej jednak lepszy);

Mimo wszystko podtrzymuję swoje zdanie...................Lotosom mówimy stanowcze nie.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...