Skocz do zawartości

DZIS PYTANIE-DZIS ODPOWIEDZ


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

HD1940, wszystko co napisales to prawda z jednym szczegolem, wlasnie dlatego ze pradnice tego typu wzbudzaja sie dzieki zachowanemu magnetyzmowi szczatkowemu czyli potrafia niejako same produkowac prad nawet bez akumulatora, z tej przyczyny nazywane sa pradnicami samowzbudnymi. Ale to tylko szczegol, sory ale lubie sie czasem czepiac:)

Pozdrawiam!

P.S. Pradnica obcowzbudna zeby zaczac ladowac MUSI byc podlaczona do zrodla pradu, przykladem pradnicy obcowzbudnej jest typowy alternator samochodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD1940, wszystko co napisales to prawda z jednym szczegolem, wlasnie dlatego ze pradnice tego typu wzbudzaja sie dzieki zachowanemu magnetyzmowi szczatkowemu czyli potrafia niejako same produkowac prad nawet bez akumulatora, z tej przyczyny nazywane sa pradnicami samowzbudnymi. Ale to tylko szczegol, sory ale lubie sie czasem czepiac:)

Pozdrawiam!

P.S. Pradnica obcowzbudna zeby zaczac ladowac MUSI byc podlaczona do zrodla pradu, przykladem pradnicy obcowzbudnej jest typowy alternator samochodowy.

Faktycznie pomyliłem się. Masz rację, prądnica K750 itp jest prądnicą samowzbudną. :) :) :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj jaki problem i jaka skrzynia biegow. Czy oryginalna uralowska czy moze dnieprowska.

 

Witaj .skrzynia oryginał Ural .Problem w tym że nie mogę dostać takiego uszczelniacza z kołnierzem,więc myślałem że jest na to jakiś patent .

pozdroffki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj .skrzynia oryginał Ural .Problem w tym że nie mogę dostać takiego uszczelniacza z kołnierzem,więc myślałem że jest na to jakiś patent .

pozdroffki

 

 

Tak myślę że chyba niedostaniesz takiego simeringa nigdzie, o ile się niemylę to trzeba roztoczyć obudowę pod polski simering.ALE MOŻE SIĘ MYLĘ MOZE KTOŚ CI PODPOWIE CO INNEGO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam towarzystwo miłośników dobrych motocykli ;]

 

Piszę bardziej w imieniu ojca niż swoim własnym (choć też nieco połknąłem bakcyla), bo jemu (po dwudziestu kilku latach) wróciła chęć na podjęcie się renowacji starego sowieckiego boksera. Pytanie na początek jest jedno - jaka literatura poświęcona tematowi jest najlepsza i przy tym do zdobycia dla przeciętnego człowieka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam towarzystwo miłośników dobrych motocykli ;]

 

Piszę bardziej w imieniu ojca niż swoim własnym (choć też nieco połknąłem bakcyla), bo jemu (po dwudziestu kilku latach) wróciła chęć na podjęcie się renowacji starego sowieckiego boksera. Pytanie na początek jest jedno - jaka literatura poświęcona tematowi jest najlepsza i przy tym do zdobycia dla przeciętnego człowieka?

http://www.motopublica.pl/sklep,1027,,,03,...n,112921,0.html

Na początek wystarczy :)

 

leber- symery skrzyni są takie jakich szukasz co nie zmienia faktu ze lepiej roztocz na markowy dwu wargowy 20x35x7.

Na koniec utwór :

http://pl.youtube.com/watch?v=Y-l6cF8IHfk

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tytuł jest mi znany i nawet został zamówiony 2 dni temu. Inne tytuły? Coś z zakresu układu elektrycznego, bo wszystko wskazuje na to, że elektryka (począwszy od powyrywanych przewodów) jest tak skopana, że głowa mała...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tytuł jest mi znany i nawet został zamówiony 2 dni temu. Inne tytuły? Coś z zakresu układu elektrycznego, bo wszystko wskazuje na to, że elektryka (począwszy od powyrywanych przewodów) jest tak skopana, że głowa mała...?

Po kolei. Spokojnie. Bez szaleństw. Elektrykę i tak zrobicie po swojemu( bo tak trzeba). Rozumiem że przebierasz nogami. Też tak miałem. Lepiej się wyluzować nie kupować tego co jest tylko to co potrzebne ( dużo tego będzie ) tak żeby para w gwizdek cała nie poszła. Przeczytaj to co przyślą i jak nie będziesz czegoś wiedział to pytaj chłopaków i dziewczęta z forum. Spokojnie i powodzenia :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę że chyba niedostaniesz takiego simeringa nigdzie, o ile się niemylę to trzeba roztoczyć obudowę pod polski simering.ALE MOŻE SIĘ MYLĘ MOZE KTOŚ CI PODPOWIE CO INNEGO

 

 

Serdeczne dzięki .Proste i logiczne rozwiązanie .

Pozdrofffffki :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne tytuły?

:icon_mrgreen:

 

historia radzieckich motocykli (tu boxerow) jest tak poplatana, ze malo kto naprawde daleko siega po ta wiedze, dlatego tez nie ma ksiazek na ich temat (przynajmniej w polskim przekladzie). wbrew pozorom forum jest bardzo dobra literatura.

 

a co do instalacji.. na poczatek pytanie: co macie?

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo maja jedna noge bardziej???Mój ruski stoi, zeby była jasnosc w temacie, a ksiazki to jeszcze zachwalane prze zemnie"motocykle ural dniepr naprawa i eksploatacja" wydawca Oteczestwiennaja mototjechnika, tytuł w cyrylicy jak i reszta, ale to przeciez zaaden problem:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...