Skocz do zawartości

Napinacz rozrzadu CBR 600F4 2000


Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie mi odświeżanie starego tematu, ale jak ma się sprawa napinacza w F4 2000 rok?

Wszyscy którzy w tym temacie się udzielali dosiadają F3 lub F2 :P

Ktoś napisał wcześniej, że F4 ma napinacz mechaniczny... No więc dlaczego mi cyka :) ?

 

Czy do F4 także pasuje napinacz od FZR, czy dotyczy to tylko F2/ F3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o napinacz mechaniczny do CBR 600 F4 to Honda już sobie poradziłą z tym problemem i wypuściała już 6 generację poprawionego napinacza o oznaczeniu 14520-MBW-J23. Wytrzymuję jakieś od 20-30 tys kilometrów, po takim przebiegu trzeba wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jako ciekawostke napisze Wam, ze udalo mi sie zalozyc napinacz rozrzadu od F2 do F3. Jednak nie rozwiazal on mojego problemu, wiec udalo mi sie zaadoptowac napinacz od FZRy do F3.

TAK, JEST TO MOZLIWE.

Dla niedowiarkow fotki:

http://img403.imageshack.us/img403/2779/dsc08523lv9.jpg

http://img218.imageshack.us/img218/9366/dsc08526yt9.jpg

 

W przypadku zakladania napinacza od FZRy do F2 musimy rozwiercic otwory o ok 1mm NA ZWENATRZ.

 

Natomiast przy zakladaniu napinacza od FZRy do F3 musimy rozwiercic otwory do wewnatrz o ok 4 mm. Jednak nie polecam robic tego manweru w przypadku F3, poniewaz mam wrazenie, ze korpus wewnetrzny napinacza od FZR jest zbyt dlugi i napina lancuszek nawet bez wlozenia sprezyny. Jednak udalo mi sie go zalozyc i wyciszyc niepozadany grzechot z okolic rozrzadu.

 

Przy okazji zrobilem mala galerie napinaczy. Moze komus sie przyda: http://www.misiu.spinet.pl/napinacz/

 

Aha i jeszcze jedna ciekawostka:

Latwa i szybka przerobka oryginalnego napinacza od F2: http://img204.imageshack.us/img204/2889/dsc08114ri9.jpg

Skuteczne, ale ciezko zachowac szczelnosc.

Edytowane przez michal750
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Ja również mam z tym napinaczem problemy i chcem zmienić na taki od FZR ale mam pytanie. Czy napinacz od thundercata podejdzie do F2 ?? Czy jest on taki sam jak od FZR czy jednak nie ma co ryzykowcac i kupić od FZR ??

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Płaska powierzchnia na sworzniu nie ma znaczenia czy jest na gorze czy na dole, sluzy tylko do tego aby owy sworzen sie nie obracal.

 

Swoj napinacz rozebralem, naciagnalem sprezyne dodajac jeden obrot i jak na razie pomaga.

Jak to zrobilem?

Po wielu wygibasach udalo mi sie wyciagnac napinacz, wyjalem sworzen, srubokretem nakrecilem jeden obrot jakbym juz wkrecal sworzen, nastepnie przytknalem sworzen i srubokretem nakrecilem do konca az sie maksymalnie schowal. Przytrzymujac sworzen, zalozylem pierscien zabezpieczajacy a w tylna czesc wkrecilem lekko dluzsza srubke niz oryginalna dokrecajac delikatnie tak aby sprezyna sie nie odkrecala. Wkrecilem napinacz, wykrecielm srubke i zastapilem ja oryginalna.

 

Stukanie calkowicie ustalo.

Edytowane przez ArturJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja miałem problem z napinaczem w swojej F2 ale wymieniłem na oryginalny i pomogło, jednak troche się on zaczął odzywać po ostrej jeździe ale na krótko. Jeśli przyjdzie mi znowu wymieniać to też pewnie zastosuję od FZR 600. Zastanawiam się też nad takim mechanicznym (zwykła śruba którą sobie sam regulujesz), jest w sprzedaży na Allegro, coś takiego jak na fotce pare postów wcześniej, opisany że niby problemy ze szczelnością ma. Który byłoby lepiej waszym zdaniem zastosować? Ten od FZR czy tą srubę? Na temat napinacza od FZR znam już pozytywną opinię wielu czytając ten temat, ale co sądzicie o tym zwykłym na samą śrubę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...