Skocz do zawartości

Napinacz rozrzadu CBR 600F4 2000


Rekomendowane odpowiedzi

..i wydaje mi sie ze wina nie lezy do konca po stronie napinacza.moja teoria jest taka ze: wraz z powiekszajacym sie przebiegiem motocykla pompa paliwa i/lub uszczelniacze zaworowe zuzywaja sie i cale cisnienie oleju spada na tyle ze nie jest w stanie utrzymac napinacza w bezruchu przy kazdych obrotach i kiedy cisnienie jest slabe napinacz wykonuje minimalne ruchy co powoduje ze sciera sie powierzchnia bolca(widoczne na niesprawnym napinaczu) ktory napina lancuszek i wtedy napinacz nie trzyma cisnienia i nie napina poprawnie lancuszka. jednym slowem fachowcy z hondy przy projektowaniu calego tego cyrku z napinaczem hydraulicznym wzieli za maly zapas wytrzymalosci napinacza na zmiane cisnienia oleju w silniku. jakbym mial nadmiar pieniedzy to kupilbym nowy lancuszek nowy napinacz i nowa pompe oleju i/lub wymienil uszczelniacze zaworowe i sprobowal ile to wytrzyma.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Pozwole sobie odswieżyć temat.Mam mały problem,moge kupić napinacz od fzr 1000 podobno jest taki sam ale chciałem się upewnic.Może ktos z was zakładał napinacz od fzr 1000?

 

Link do fotki którą gość mi przesłał:

http://img219.imageshack.us/my.php?image=fzr79ri4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie wyglada identycznie, ale najlepiej powiedz mu zeby ci przeslal wymiar rozstawu oczek bo to jest najistotniejsze. Dla oryginalnego napinacza F2 wynosi on 38mm. Wiec ten od fzr powinien miec ok. 36-37mm (trzeba rozpilowac), pozdrawiam

Edytowane przez Psh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie wyglada identycznie, ale najlepiej powiedz mu zeby ci przeslal wymiar rozstawu oczek bo to jest najistotniejsze. Dla oryginalnego napinacza F2 wynosi on 38mm. Wiec ten od fzr powinien miec ok. 36-37mm (trzeba rozpilowac), pozdrawiam

 

Ok dzieki za odpowiedz :buttrock: napisałem gosciowi o ten wymiar jeżeli będzie się zgadzał to biore(30 zł to znowu nie majątek)

Psh ty masz też napinacz od fzr??? jeżeli tak to napisz jak ci się sprawuje,czy faktycznie nie ma już tego grzechotania po odpaleniu??

Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno :notworthy: tą śrube co dociska sprężyne skręciliscie do oporu?

napiszcie jak wam się sprawują te napinacze,czy nie ma żadnych problemów ze smarowaniem(w końcu orginalnie jest tam napinacz hydrauliczny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawon, czytasz pobieznie temat. Na wszystkie Twoje pytania padly juz odpowiedzi troszke wyzej.

Kolega Psh napisal, ze

cyka jak w zegarku, zadnych stukow zadnego grzechotania, kompletna cisza

 

Wykrecasz srube ktora napina sprezyne, zakladasz napinacz i na samym koncu wkladasz sprezyne i dokrecasz srube napinajaca.

 

Do tej pory nikt nie skarzyl sie na napinacz od FZR. Wszyscy sa zadowoleni z osiagnietych rezultatow.

 

Co do smarowania, to pisalem juz wczesniej, ze wystarczy zaslepic otworek i problemu nie ma. A nawet jak otwor nie bedzie zaslepiony to olej powroci do silnika poprzez specjalny "kanalik powrotny" wyciety w uszczelce pod napinaczem http://images1.fotosik.pl/79/8632e037796b2c2e.jpg

 

CZYTAC, CZYTAC, POTEM PYTAC

pozdro :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak mam napinacz od fzr 1000. Teraz mam pytanie czy ten sworzeń który napina łancuszek powinien sie cofać do tyłu?? u mnie on stoi w miejscu tzn.trzyma go ta zapadka czy tak powinno być???

 

tak ma być ... w innym przypadku by nie napinał łańcuszka

 

więc masz wsio dobrze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wsadziłem napinacz od fzr 1000. :) i tak różnica jak narazie jest duża, żadnego dzwonienia na ciepłym jak i na zimnym silniku poprostu po odpalebiu jest cicho(jak narazie za dużo nie pojezdziłem ale mysle że będzie ok).Jedną rzecz którą musiałem zrobić to założyć jedną dłuższą śrube bo gwint nie trzymał (Sruba była troche za krótka napinacz od fzr jest jest jakby grubszy i śruba łapała tylko kawałek gwintu)

Ale jak narazie jest OK :D

bez obawy mozna wkładać napinacz od fzr 1000

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...