Skocz do zawartości

smarowanie łańcucha....


pit_1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też powalczyłem z łańcuchem dzisaij i efekt przeszedł oczekiwania. Jest juz prawie czysty, miekki i kółeczko obraca się wyraźnie z mniejszym oporem, a przy okazji zmyłem troche tego syfu z wahacza i felgi.

Jestem za naftą :buttrock: , oczywiście zabieg trzeba będzie powtórzyć.

Teraz zastanowię się jak smarować, byc może zastosuję mieszanine oleju i nafty.

 

ps. ja kupowałem dzisiaj u siebie naftę po 5,50 za 0,5l i była 5l za 50zł.

 

Pozdrowienia dla wszystkich nafciarzy!!! :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wyczyściłem łańcuch i zębatkę tylną naftą i tak zostawię, zobaczymy. przekonał mnie do tego najbardziej argument "pasty ściernej", która tworzy się z mieszaniny smarowidła i piachu :buttrock:

 

zapłaciłem 7 zł za 0,5l. może i nie zbyt tanio, ale taniej niż puszka spray'u :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i operacja czyszczenia łańcucha zakończyła się sukcesem :)

Napęd wygląda teraz jak nówka. Starczyło mi nawet 0,5 litra nafty. Pod koniec czyszczenia słychać było jeszcze piasek w łańcuchu, więc spryskałem wszystko dość obficie płynem do mycia silników (Arva K2), spłuknąłem wodą i cisza ;) Teraz tylko czekam aż wyschnie i idę nasmarować łańcuch olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem preparat do czyszczenia łańcuchow firmy JMC i dzisiaj sie bawilem. REWELACJA - nie potrzeba zadnej szczoteczki i wszystko schodzi, wystarczy na koncu wytrzec szmatka łańcuch i gotowe. Sikalem tym sprayem i brud sie rozpuszczał.

W opakowaniu jest 300 ml i kosztuje 13 zl. To jast sprowadzane przez LARSSON POLSKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smarujesz rolki .czyscic mozna tez ropa (olej napedowy) tak pisze w manualalu do KLR 600

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za pytanie, ale uściślijmy: do smarowania łańcucha używamy olej przekładniowy (z naftą) np. hipol, zatem rozumiem, że nie mamy tu na mysli oleju silnikowego np MOBIL 10W40? ?

Czy można zastosować taki olej, czy powinien być przekładniowy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za pytanie, ale uściślijmy: do smarowania łańcucha używamy olej przekładniowy (z naftą) np. hipol, zatem rozumiem, że nie mamy tu na mysli oleju silnikowego np MOBIL 10W40? ?

Czy można zastosować taki olej, czy powinien być przekładniowy? :)

 

ja uzywam wypalonego castrol gps 10/40 ;) podwojna oszczednosc, raz nie trace czasu na recyklowanie, dwa jest 2.5 litrowa banka free co jakies 1.5 miecha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...