Skocz do zawartości

smarowanie łańcucha....


pit_1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tylko z ta ropa w polsce to roznie bywa... np. umnie w miescie gosc ma/mial rope z kwasem siarkowym szybko niszczyla pompe paliwa w dieslu (a dziala na zasadzie tlokow i gumowych pierscieni) wiec sam nie wiem czy nie lepiej nafta .............. tylko ze ta droga ok 8 zl za litr ;)

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze ta droga ok 8 zl za litr

to nie tak drogo, u mnie 5zł za pół litra ;) na czyszczenie łańcucha zużyłem niecałe pół butelki, ale przy przetaczaniu po garażu troche zgrzytają mi pojedyncze ziarenka piasku na zębatkach i zastanawiam się, czy użyć wody pod ciśnieniem ze szlaufa (prawie jak karszer :P ) czy polewać to naftą z nadzieją na wypłukanie... nawroty zimy dają mi czas na zastanawianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie tak drogo' date=' u mnie 5zł za pół litra na czyszczenie łańcucha zużyłem niecałe pół butelki, ale przy przetaczaniu po garażu troche zgrzytają mi pojedyncze ziarenka piasku na zębatkach i zastanawiam się, czy użyć wody pod ciśnieniem ze szlaufa (prawie jak karszer ) czy polewać to naftą z nadzieją na wypłukanie... nawroty zimy dają mi czas na zastanawianie[/quote']

 

 

cena taka jak uu mnie ;) w ogole sie dziwili w sklepie ze nafte kupuje hehe :P a z tym piaskiem to podobnie miałem, więc ściągnołem łańcuch i po namoczeniu trochę zębatni wytarłem po kolei szmatą zęby i wypłukałem dokładnie łańcuch, wytarłem szmatą, trochę jeszcze odciekł i ok:), niestety nie dysponuję na razie sprężonym powietrzem bo kompresor kaputt:D pozdr a z węża to nie polecam, z tego co zasłyszałem to nie wskazane jest, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myje lancuch karcherem tzn jak myje moto to i lancuch sie umyje zroobilem na nim 10 tys km a juz troszke mial przelatane na oko ze 3 tys jak narazie nie widzialem aby sie zacinal w jakims miejscu oczywiscie zaraz po myciu samarowanko

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lancuch zwykly nie oringowy jeszcze umyjesz kacherem a sprubuj to zrobic z oringowym to ci gumki jedna po drugiej zaczna wyskakiwac a co do nafty u mnie na orlenie 8zl a w sklepie lakierniczym 5zl wczoraj postanowilem zrobic tak jak janusz pisal tyle ze do nafty troche oleju przekladniowego nalalem wyczyscilem i wyglada dobrze zobaczymy jak bedzie sie sprawowal ale to do sezonu poczeka.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: inne kombinacje i poglądy.

Już gdzieś pisałem, ale się powtórzę ;) . :arrow: Myję naftą, wycieram, nakładam małą ilość smaru po czym przecieram szmatką nasączoną naftą. Łańcuch zawsze utrzymuję w czystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lancuch zwykly nie oringowy jeszcze umyjesz kacherem a sprubuj to zrobic z oringowym to ci gumki jedna po drugiej zaczna wyskakiwac a co do nafty u mnie na orlenie 8zl a w sklepie lakierniczym 5zl wczoraj postanowilem zrobic tak jak janusz pisal tyle ze do nafty troche oleju przekladniowego nalalem wyczyscilem i wyglada dobrze zobaczymy jak bedzie sie sprawowal ale to do sezonu poczeka.......

 

jak pisalem mam o-ringowy RK myje czasem karcherem i nic sie nie dzieje a ma juz ponad 10 tys

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Kto w technikum lub zawodówce miał zajęcia na tokarce? Tam jest zabawa' date=' smarowanie łańcucha w ruchu to pikuś przy tym.[/quote']

 

Pracowałem na obrabiarkach ok pięć lat. Fajna sprawa jesli ktoś lubi takie "czary-mary" ( jak np. zrobienie kostki na tokarce ) :mrgreen:

 

[ Dopisane: Niedziela Marzec 12, 2006 7:18 pm ]

Już gdzieś pisałem' date=' ale się powtórzę ;) . :arrow: Myję naftą, wycieram, nakładam małą ilość smaru po czym przecieram szmatką nasączoną naftą. Łańcuch zawsze utrzymuję w czystości.[/quote']

 

Smaru 8O Jakiego smaru ?

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Ale hardcore... Ja smarowalem do tej pory Castrolem w sprayu i qrka - wygodne, szybkie, ale lanuch zachecajaco nie wyglada ;). Lepki i sztywny. A ze puszka Castrola sie konczy, chyba bedzie trzeba zweryfikowac poglady dotyczace smarowania lancucha :).

Tylko teraz... Ktora opcje wybrac :banghead:?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...