Skocz do zawartości

smarowanie łańcucha....


pit_1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak strzykawka to jeszcze jakaś baba w białym fartuchu do robienia zastrzyków :)

W tym temacie powoli zebrał się Klub Miłośników Smarowania Łańcucha :biggrin: jego członkowie prześcigają się w wymyślaniu pomysłów na najbardziej upierdliwy i skomplikowany sposób walki z łańcuchem.

A sprawa jest prosta, najlepszy sposób to;

-1. Scotoiler

-2. Sprey ze smarem

-3/4. Pędzelek z naftą lub olejem.

Lub mix tych sposobów.

 

Ja kręcąc się koło domu czyli przy jednodniowych wyjazdach do 500 km myję/smaruję łańcuch naftą z kilkoma kroplami oleju silnikowego i generalnie to zdaje egzamin, łańcuch jest czysty, koło kręci się bez oporów i hałasów.

Przy kilkudniowych wyjazdach zabieram puszkę spreyu, łańcuch po nim wygląda jakby go ktoś obrzygał, gluty i takie inne :D ( jakiś tam Castrol ), po powrocie znowu nafta, nawet specjalnie nie myję i nie wycieram, po drugim trzecim myciu/smarowaniu pędzelkiem jest znowu czysto.

A za parę dni zakładam Scotoilera. W moim moto będzie szczególnie mile widzianie gdyż nie ma ono centralnej podstawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy smar gafitowy może zaszkodzić współczesnemu łańcuchowi? Dziadek mi tym łańcuch przesmarował i było ok przez ok 400km ale teraz łańcuch hałasuje, ja smaruje go olejem przekładniowym a on nadal tak samo hałasuje czy ten smar grafitowy mógł mu zaszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za parę dni zakładam Scotoilera. W moim moto będzie szczególnie mile widzianie gdyż nie ma ono centralnej podstawki.

 

O, właśnie! Tylko że ja popieram domowe samoróbki - po co dawać zarabiać firmom, jeżeli nc nowego nie wnoszą (no chyba że kaska to nie problem). Widziałem sporo zdjęć różnych samoróbek, swój zestaw testowy zrobiłem z kroplówki (ale będą modyfikacje :D ) Na pewno elektyrczny zawór odcinający coby sie włączało tylko po przekręceniu zapłonu ;)

 

Owszem, kółko czasami się trochę brudzi, ale jest to warte zachodu.

 

Tylko takie smarownice (ale to się nie nadaje do crossów i generalnie terenu - tylko na szosę!)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jakis poczatkujący to czyta patrz JA to zapewne ma niemały problem...zobaczymy...poradze sie jeszcze sąsiada :biggrin: pozdrowienia dla wszystkich smarujacych i nie

Witam.

Sam wypróbuj obydwie metody. Pamiętaj tylko, że jeśli NIE będziesz smarował, to utrzymuj łańcuch w czystości (nafta) i suchy. Niektóre łańcuchy mogą pokrywać się nalotem rdzy więc możesz po czyszczeniu naftą przetrzeć go szmatką nasączoną (lekko!!!) świeżym olejem silnikowym a później jeszcze raz dokładnie suchą szmatką.

Pozdrawiam.

hikor

PS. Oba sposoby polecam wypróbowywać na nowych zestawach napędowych, żeby móc realnie ocenić ich przydatność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czyszczenie naftą musi oznaczać zdejmowanie łańcucha i kąpanie go np w misce z naftą, czy wystarczy przeczyszcić go bez demontarzu

 

Ja przecinam na pol butelke po wodzie mineralnej, wlewam do niej nafte i biore sredniej wielkosci pędzel. Czyszcze łańcuch pędzlem, namaczając go w nafcie, a butelke trzymam pod czyszczoną częścią łańcucha tak, aby nie rozlewać niepotrzebnie nafty. Pędzel dobrze zbiera zanieczyszczenia, dodatkowo nafta spływa z niego przez łańcuch, penetrując trudniej dostępne miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. a ja kupiłem SHELL-a.. nie wiem, po kilku użyciach wypowiem się, chociaz dla mnie jedynym kryterium oceny jakości smaru w spray-u jest to, na ile brudzi felgę.

Dotychczas faworytem był MOTUL Chain Road + - naprawdę mało brudził, a najgorszym CERAMIC

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...