Skocz do zawartości

Co sądzicie o yamasze tdr 125


Rekomendowane odpowiedzi

udana udana nieznasz się poprostu kto ma ten wie o co chodzi

:twisted: :mrgreen:

:icon_exclaim: udana udana mam ja tdr50 jeździ 100km\h a tdr125 jeżdzi owiele więcej :icon_question:

to udany model tych motorów :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej na co zwrucić uwage kupujonc tdr 125

 

Nie chcę być złośliwy, ale proponuję na początek słownik ortograficzny :icon_question: a potem...

 

Nasłuchać czy nie ma stuków w silniku, czy rama jest prosta i nie spawana, czy plastiki nie były klejone, luzy w zawieszeniu i łożyskach kół, stan napędu i opon, oczywiście numery ramy i silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od wczoraj jestem szczesliwym i to nawet bardzo^^ posiadaczem TDRki 125.

Narazie neistety duzo nia nie jezdzilem bo klocki wyczailem mozna powiedziec na styk, zaczynala juz blacha trzec prawie o blache, ale to nic nie szkodzi nowe sa juz w drodze:))

Ale tak to tdrka prezentuje sie swietnie ,zadnych wyciekow stukow czy czegos w tym rodzaju.

Tez zastanawiam sie cazy jest zablokowana czy nie, niby gosciu mowil ze leci jakies 90-km/h i dalej niechce ale mi sie wierzyc niechce bo wczoraj jak wystartowalem to na 4 biegu mialem juz 85 i juz musialem hamowac bo prosta nie pozwalala:)) jak tylko przyjda klocki to zaraz ja wyprobuje na dluzszej prostej.:wink:

pzdr.

 

ps: fotki jak tylko bede mial czas to wrzuce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań technicznych, czy:

-tdr 125 ma opony bezdetkowe?? i jakie ma dt 125

-mozna regulowac zawieszenie, jezeli tak to, z przodu i z tylu?? Chodzi mi o tdr i dt=D

Prosze o odpowiedz na te latwe pytania.

Bede wdzieczny dla tego kto to zrobi ;) =D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha TDR 125 ma takie same blokady jak DT 125. U Yamahy TDR i DT występuje taka "przepustnica" na wydechu. Jeśli motor jest odblokowany owa "przepustnica" otwiera się przy 6000 obr/min, jednak jeśli motor jest zablokowany przepustnica się nie otwiera, lecz zamyka i motor zaczyna się dławić. Jeśli komuś zależy aby motor był bardzo oszczędny radzę nie przekraczac 6000 obr/min. Wracam do sprawy: Przepustnica (na wydechu) sterowana jest linką od gazu. Cały system nazywa YPVS, czyli YAMAHA Power Valve System. [system ten reguluje przepustowość kolektora wydechowego w celu podniesienia ciśnienia tłoczonej do cylindra mieszanki i uzyskania lepszego napełniania, a w konsekwencji większej mocy silnika.]Sterowanie linką znajduję się po lewej stronie motocykla, w obudowie o ograłym kształcie do którego do "chodzą" dwie linki. Aby odblokować motor będzie trzeba zdjąć układ wydechowy i obrócić "przepustnicę" o 180 stopni (możliwe że trzeba również poluźnić linki), aby otwierała się a nie zamykała kiedy silnik osiągnię wyższę obroty. Druga blokada znajduję się w wydechu, w dyfuzorze, jest tam wspawana taka ścianka dodatkowa która zmniejsza objętość dyfuzora i tym samym ogranicza swobodny przepływ spalin.

Po tych zabiegach TDR-ka powinna mieć prędkość maksymalną na poziomie około 140km/h (licznikowe).

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem posiadaczem Yamahy TDR z 2003 roku.Mam 4 tyś przejechane i jest ogolnie w cacy stanie.Co do blokad to sam ją chciałem odblokować ale chyba z tego zrezygnuje bo za rok mam zamiar kupić BMW GS 650F.Yamaha podajze od 2000 roku nie jest blokowana przy zadnym dyfuzorze, itd...jedyną blokadą jest moduł zapłonu.Dzwoniłem w tej sprawie do serwisu Yamahy w Warszawie i gościu powiedział, że trzeba wymienić cały moduł za drobną opłatą 1500zł!!!!! Pogieło psa i bude...czytałem, że można przy nim pogrzebać ale do tego trzeba mnieć wykwalifikowanego kolesia no i nie ma pewności, że wszystko będzie na cacy...Ja swoją osobiście jechałem coś ponad 100 może koło 110 i nie czułem tego "ujęcia" mocy dlatego zastanawiam się co może być nie tak...osotatnio wlałem lepszy olej (jeździła na gównie orlenowskim)dokładnie to wlałem olej sthila do pił które się kręcą do 12tyś obrotów!!!Różnica była odrazu...inny dzwięk...bardziej agresywny...i dużo lepiej się wkręca na obroty i przyspiesza!W niedalekiej przyszłości zamierzam sprzedać ją więc jak są jacyś chętni to cena jaka mnie interesuje to 7400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...