Skocz do zawartości

Co sądzicie o yamasze tdr 125


Rekomendowane odpowiedzi

Zatanawiam sie wlasnie nad taka tdr, mozecie napisac ile srednio km robicie na jednym tloku?

I czy sa to trasy glownie poza miastem czy w miescie.

Jak radzi sobie ten motorek wiozac 2 osoby (ok. 150kg)

Jak wyglada sprawa z elastycznoscia tego silniczka (wiem ze to 2t) ale trzeba wysoko krecic nawet przy spokojnej jezdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bo tam tak dziwnie jest napisane jak zawor przestawimy to nagle nie bedzie blokad a co znikna ??!!! a dupa jak bedzie na module to mozecie sobie regulowac i tak jakos skojazylem ze modul steruje tym zaworem, a co myslicie o tym module bedzie pasowal ......aha i jak np bede mial zmieniony modul juz odblokowany to trzeba cos zmieniac np. dysze ???

Skoro masz zablokowany silnik na CDI do ok. 7,5tys obr a odblokowany zawór otwiera się całkowicie przy ok . 7tyś to bedziesz sie cieszyl wieksza moca przez 500obrotów. Jak zostawisz zawór otwarty na stałe to do tych 7tyś silnik bedzie mulił. Dlatego jak chcesz odblokowa zawór to moduł radziłbym też.

 

Nie trzeba nic zmieniac.

 

A co do odblokowania modułu wystarczy podobno tylko zmostkowa kondensator, nic trudnego. Ale ja tego nie zrobie, bo podoba mi sie spalanie 3,5-4l /100 przy spokojnej jezdzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skoro masz zablokowany silnik na CDI do ok. 7,5tys obr a odblokowany zawór otwiera się całkowicie przy ok . 7tyś to bedziesz sie cieszyl wieksza moca przez 500obrotów. Jak zostawisz zawór otwarty na stałe to do tych 7tyś silnik bedzie mulił. Dlatego jak chcesz odblokowa zawór to moduł radziłbym też.

 

Nie trzeba nic zmieniac.

 

A co do odblokowania modułu wystarczy podobno tylko zmostkowa kondensator, nic trudnego. Ale ja tego nie zrobie, bo podoba mi sie spalanie 3,5-4l /100 przy spokojnej jezdzie :icon_rolleyes:

 

podobno to sie dobrze kury maca jedna reka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cos tu cicho .....ale nic jest taa sprawa mam ulamany klosz w tylnej lampie i za niego duzo wolaja i wpadlem na pomysl zeby kupic tylna lampe diodowa cos takiego http://moto.allegro.pl/item302027025_lampa..._owal_mini.html

albo

http://moto.allegro.pl/item300230139_lampa..._diod_led_.html

tylko ze nic nie jest napisane czy maja pozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 1 ta 2 to te same? Ta lampa w pierwszym linku Ci nie podejdzie. Mam taką i kolega chciał ją zamontować w TDR i jak nie kombinował tak nie pasowało. Koszt bedzie taki że aby to jakoś wyglądało i miało ręce i nogi to musisz wymienić błotnik (chlapacz) ten blotnik tam gdzie jest tablica i lampa na jakiś akcesoryjny żeby ta lampa jakoś podeszła. Lampa ogólnie jest fajna, dobrze i mocno świeci, oczywiście przy wlaczeniu świateł na pozycje, pozycje się palą. na drogowych to samo. Lampa ma 2 tryby świecenia - jak każda inna. Czyli postój plus stop :)

Edytowane przez jurer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem nie przygladalem sie co tam pisze , ale to chyba zbiorniczek wyrownawczy ?

niee to jakos poprawia parametry na niskich obr ze dol jest troche mocniejszy i jest lepsza reakcja na gaz. Bo byl pare dni temu taki temat o tym Gazboxie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co dam wlac mi sie wydaje ze to zbiorniczek wyrownawczy bo jest najnizej polozony ...mam jeszcze pytanie ma ktos modul do sprzedania albo wie kto ma, a moze ktos sie zna i wie co jest zamiennikiem modulu 5AN1(zablokowany) na odblokowany(5AN) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

1. Witam, chce zakupić yamahę TDR 125, ale mam pewien problem; mój wzrost. Mam 195 cm i nie wiem czy na tym motorze będzie mi wygodnie. Jeśli jest ktoś zbliżony wzrostem do mojego i posiada ten motor to proszę o pomoc (zdjęcie z motorem lub porównanie go do czegoś).

2. Czy Yamahę TDR można wielkościowo porównać do Hondy Varadero 125?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...