Jump to content

Tani, prosty i praktyczny klasyk - jaki?

StaregoSzukam
 Share

Recommended Posts

Ponieważ swoje moto sprzedałem już kilka lat temu, temat kolejnego sprzęta chodzi mi po głowie od pewnego czasu. Ponieważ jednak czasy niepewne, nie chcę wydawać majątku, bo nie wiadomo kiedy gotówka się przyda. Tymczasem wpadłem na film na YT o Hondzie CM 400 i jakoś nie mogę się pozbyć tej myśli, żeby coś takiego kupić. Czy gość, którego największym mechanicznym osiągnieciem była wymiana oleju i filtra albo wymiana klamek hamulca i sprzęgła, poradzi sobie z 40 letnią maszyną, zakładając, że uda się kupić jakiś normalny egzemplarz?

Kupienie dobrego egzemplarza w Polsce to raczej "marzenie scietej glowy", wiekszosc egzemplarzy bedzie zuzyta i bedzie wymagac dosc konketnych remontow. Poza tym to nie jest zbyt dobra konstrukcja Hondy, juz lepiej interesowac sie seria CB350 z lat 70 tych.

Przy kupnie klasyka warto też wziąć pod uwagę na jaką skalę idziesz. Czy chcesz kupic cos Polskiego, co tylko u nas będzie miało jakąś wartość, czy cos znanego na całym globie, o co bić będą się później Niemcy, Brytyjczycy, Amerykanie itd.

Edited by Damian85
Literówka

Żyj tak, żeby Twoich pomników nie musiała pilnować policja.

Pegi na Twitterze.

Ostatnio ciężko mi było znaleźć czas by się po tyłku podrapać ale ku mojej uciesze wątek nadal żyje 😉

W wolnej chwili wybiorę listę modeli do poszukiwań ale samo rozglądanie się rozpocznę pewnie najwcześniej na przełomie roku. Niestety pojawił się też skutek uboczny tego pomysłu. Jak zacząłem się rozglądać za motocyklami to nabrałem ochoty by kupić również drugi gotowy do jazdy na przyszły sezon 😄

• Like it! 1

• 3 weeks later...
1 hour ago, StaregoSzukam said:

Dla laika łatwo będzie zauważyć wady dyskwalifikujące czyli np. pęknięta albo krzywo zespawana rama?

jw.

jeśliś ciekaw, co ludzie potrafią zrobić żeby sprzedać złom, to zdaje się w mechanice z zamierzchłych czasów śp. Piotra Dudka są AFAIR zdjęcia ramy zrobionej na szpachli i pomalowanej srebrzanką

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]

co prawda zdjęć nie mam ale widywałem w swoim życiu różne rzeczy min ramę (aluminiową ) z dziurą że wchodziła tam paczka papierosów . po naprawie naprawie gdybym wcześniej nie widział to bym nie uwierzył że było tam coś robione

widziałem ramę od SV po konkretnym dzwonie ze zgiętą główka tak że po założeniu "nowych" koło dotykało chłodnic i też naprawili i sprzedali jako "bezwypadek"

więc bywają "magicy" ale też i bywają tacy partacze że wystarczy rzut oka i będziesz widział że coś jest nie tak

W dniu 11.10.2021 o 11:16, jonaszko napisał:

W większości przypadków, nie będzie. Podobnie jak nie zobaczy krzywej półki czy lag. 

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Tym bardziej, że nawet nie wiem co to jest półka w motocyklu 😉

W dniu 11.10.2021 o 12:12, kiler napisał:

więc bywają "magicy" ale też i bywają tacy partacze że wystarczy rzut oka i będziesz widział że coś jest nie tak 

Tak czy inaczej wygląda na to, że lepiej ogarnąć doświadczonego motocyklistę, który pomoże w inspekcji.

Będę się rozglądać głównie za iż i ural. Te opcje wydają się najsensowniejsze dla mnie. Postanowiłem też poszukać czegoś "normalnego" do jazdy na co dzień ale to już temat na osobny wątek 🙂
Dzięki za pomoc!