Jump to content

Piasek80

Forumowicze
 • Posts

  1033
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  44

Everything posted by Piasek80

 1. z drugiej dasz zarobić zwykłym szarym "Ivanom" którzy nic wspólnego z polityką ich państwa mieć nie chcą... chcą tylko móc za coś przeżyć te kolejnych parę dni. Ale masz rację...
 2. Dzisiaj w tamte rejony motorem... A za jakie 4m-ce jakby ruszał sytuacja może już stać na głowie albo zupełnie odwrotnie. Albo będą płoty, zasieki i barykady lub totalnie zamknięta granica jak to miało miejsce do 14 grudnia albo... granica z Rosją będzie w Medyce...
 3. Zapewne największa przeprawa to będzie urzędologia niezbędna na granicy (konsulaty, testy na c19, wiza, tłumaczenia, pozwolenia na wjazd itp) ale i później... jeszcze większym może być powrót i przekroczenie granicy nazat. Już ze względu na bardzo lodowate ostatnio stosunki między naszymi krajami mogą być spore nieprzyjemności w kontaktach z tamtejszymi służbami. Im dalej od cywilizacji tym lepiej i normalniej - tam zawsze tak było ale zanim tam dotrzesz... Informacji praktycznych szukałbym na forach 4x4 bo tam są ludzie/firmy co zawodowo trudniły się organizacją wypraw w tamte kierunki i jedynie oni mogą być na bieżąco co do sposobów przedostania się tam. Przedostania i powrotu.
 4. A czy te skrzynie mają możliwość "zblokowania" biegu ręcznie np na pierwszym aby się na pełnej ... wyciągnąć z jakiego błocka np ?
 5. Za 2023 do listopada Policja wystawiła mandatów karnych za 1,1mld zł Za cały 2022 było to "zaledwie" 700 mln z hakiem Jak widać za 2024 planują zwiększyć przychody względem `23-go. A mówimy tylko o Policji. Cyrki to się zaczną przy ruszającej właśnie inwentaryzacji CEPIKU jak się posypią administracyjne. Przecież oni tylko po to to organizują. Bo chyba nikt nie myśli że aby wreszcie zrobić porządek z martwymi duszami.
 6. Zacznij od szukania gotowców bo pewnie trochę tego jest od podobnych do ciebie co zaczęli, i ... albo polegli albo zwyczajnie czasu w życiu zabrakło. Poszukaj gotowych moto bez papierów - bo przecież na to co zrobisz papierów też mieć nie będziesz.
 7. Nie no, w tym budżecie z papierami to jedynie jakiś umarlak do samodzielnej reanimacji. Bądźmy realistami: w takim budżecie to chodzą dzisiaj średniego stanu 20-letnie rowery holenderskie a nie motocykle. Ew. to https://www.olx.pl/d/oferta/motorower-piaggio-vespa-CID5-IDXYw6D.html?reason=ip|cf u nas latem listonosz takim jeździ. Śmiszne to takie nawet fajne.
 8. Właśnie dodałem temat do obserwowanych
 9. No głupio to nie wygląda. Zwłaszcza 2ga fota od dołu jakby już tam tłumik był górą to na szybko nie wyłapie że to fejk.
 10. Specol jeszcze mi gdzieś mignął ale Lotosa to pierwsze w życiu na oczy widzę. Ja nie wiem, takie koncerny a zero jakiejś kampanii reklamowej, chociaż po forach by zarzucili banerki. Dla nich to jakieś grosze, dziennie pewnie tyle na mineralną wydają coby miesiąc powisiał banerek że Lotos ma oleje do moto.
 11. Moim zamiarem absolutnie nie było nikogo obrażać. Po prostu od lat staram się zmieniać te stereotypy o tym że co polskie to szajs. W materii (nie tylko) olejów na prawdę nie mamy się czego wstydzić. Może nie produkujemy smarów do F-16 ale... no F-16 też nie produkowaliśmy. Robimy dobre filtry, dobre opony, dobre akumulatory tylko niestety dalej pokutuje ten post-komunistyczny mit przez który aby to sprzedać musi się nazywać AQU bo jak się będzie nazywać Autopart Mielec albo inny ZAP Piastów to już połowa woli "bosza a druga wartę" Ja akurat z tych co patrzę na Made in ... i jeżeli mam wybór to w większości wybieram polskie czy to oleje, filtry, opony czy klocki czy zwykły jogurt. Nauczmy się doceniać swoje
 12. rynek ASB do niedawna w naszym kraju nie istniał zatem nie dziwota że polscy producenci nie oferowali za wiele do smarowania napędów tego rodzaju. A ci co mieli wychodzili jak zawsze z przekonania "działa to nie ruszać bo ktoś tam wymienił i mu skrzynia przestała działać"... Przemysł, automatyzacja, maszyny budowlane itp, wszystko zazwyczaj przychodzi ze swoim serwisem tak gwarancyjnym jak i po-gwarancyjnym. Ciężko zmienić nawyki. Wiesz jaki jest "cieżki" chłop co mu serwis "fuszem" zalewał traktor żeby go po paru latach przekonać że polski JASOL ma te same parametry a jest 30% tańszy na tym samym opakowaniu ? Klepki pod pokrywą nie dopuszczają myśli że to coś za co przepłacał 200zł na 20L opakowaniu to nie jest płynne złoto a olej taki sam jak ten nasz Polski a często nasz polski miał jeszcze lepsze parametry czy normy kosztując przy tym 400 zamiast 650zł. Najlepszym przykładem jest tutaj branża moto i odwieczne bicie piany nt. wyższości "edża" nad Lotosem "bo on widział test na jutubie"
 13. Ja parę razy w roku przejeżdżam przez Nową Wieś Wielką gdzie jest duża naftobaza. Przecież tam stoi w kolejce każdy brand paliwowy jaki istnieje w tym kraju.
 14. KS ... prezentujesz typowe poglądy/postrzeganie polonii z USA która wyjechała stąd w `80tych albo jeszcze wcześniej i na tym etapie tkwią do dzisiaj w przekonaniu że u nas dalej skansen i słońce motykami przepychają bo oni taką Polskę opuszczali i taką pamiętają. Dzisiejsze polskie oleje na prawdę nie odbiegają od obecnych standardów olejowych świata i nie mamy czego się wstydzić nawet lejąc takie marki jak Lotos czy Orlen. A mamy na prawdę dobre marki olejowe jak RevLine czy Specol.
 15. Wejdź w ogłoszeniaki, poszukaj małych enduro i crossów w okolicy najdalej 50km od siebie. Małych w sensie nie większych niż 250cm3 pojemności. Podjedź, przymierz się, zobacz jak się na tym czujesz bo crossy to wysokie kozy i na pierwsze motocyklowe "kroki" raczej kiepski wybór przez brak pewnego podparcia nogami. Budżet zbij ze 2 tysie w dół bo moto to jedno ale strój na niego - zwłaszcza do crossa - to nie tylko kask ale i dobre buty i rękawice bo gleby są naturalnie wpisane w użytkowanie takiego motocykla. Na początek stykną używki. I tyle.
 16. Z daleka, nie ma się co dziwić, sam bym nie szedł na żadne ugody w takich sytuacjach bo to mało jest historii jak ktoś miał dobre serce...
 17. postępowanie regresowe tydzień temu byłem firmówką na corocznym to diagnosta już mówił że dziennie ma po kilku takich co przychodzą z DR lub dzwonią bo on ma kilka przyczep czy ciągników od lat bez przeglądów (ale i bez OC) i się boją z tym wynurzać żeby się nimi UFG nie zainteresował. Co tych "wuesek" po szopach jeszcze, jakichś dwukółek, Żuki, Tarpany się trafiają, ale najwięcej ciągników rolniczych i przyczep. Cała masa ludzi ma same papiery od takich gdzie pojazdu już dawno nie ma. w przyp. jakiejś tam drobnej stłuczki i spisania oświadczenia na drodze to pewnie nie problem ale jak wjeżdża Policja na miejsce a straty idą w dziesiatki tysięcy o co dzisiaj przecież nie trudno bo byle popierdółka stówę kosztuje a miej pecha i traf w jakie premium... no to z automatu zaczyna się od kontroli dokumentów i stanu trzeźwości. I co ma zrobić taka ubezpieczalnia jak ma w papierach że sprawca kolizji nie miał ważnego BT i jeszcze założony od pół roku gaz nie wbity w papiery (chociaż wszystkie niezbędne od gazu miałem bo wiadomo że to full legal zakładane). Każda okazja jest dobra ... Niespełna miesiac temu znajomy tak skasował GT-4-door od AMG. Jechał osiedlową zgodnie z przepisami i nagle z podporządkowanej wyjechało auto. Przód w Mercu przestał istnieć, podobnie jak cała pirotechnika. Pół miliona pójdzie pewnie na całkę. Sprawca kolizji prawko od 4m-cy dopiero, gapił się w telefon i nie zauważył znaku A7. Myślisz że ubezpieczalnia nie wyjedzie z jakimś rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego itp... próbując coś ugrać ?
 18. Ale ja nie mam zamiaru udowadniac ci że nie jestem wielbłądem. Proponuję jednak nie generalizować bo tobie się udało zarejestrować motor w 15 min bo Polska prowincjonalna to zupełnie inny świat i owszem wiele rzeczy da się "załatwić" bo środowisko mniejsze, ludzie znają się od pokoleń i jeszcze jest jakieś wzajemne zaufanie ale urzędy... to niestety nadal "polska pod zaborami" ukaz cara Piotra I 1708r
 19. Normalnie. Wystarczy że zamontujesz GAZ na gumowym dowodzie mając skrócony okres obowiązywania BT o czym nie wiesz bo przy jego wydaniu WK skrócił sobie okres ważności licząc od daty I rej. pojazdu. Ja miałem BT ważne na 2 lata, oni skrócili je sobie do 3m-cy. Bo tak i *uj. A że zbiegło się to z C19cie no to do WK dostałem się dopiero w maju. 2m-ce jeździłem nieświadomy tego że nie mam ważnego BT i jeszcze ze zmianiami. Jakbym w tym czasie miał dzwona - za ch(ja miałbym regresowe. natomiast rejestrujesz się online co zajmuje ci ok tygodnia nim uda ci się wbić na termin na następny tydzień. Bez numerku nie masz po co tam przychodzić.
 20. Każdy kij ma dwa końce: wiesz jaka jest pułapka takich ? Jeżeli w czasie ujeżdżania na "miękkim" którego nie masz czasu wymienić na "twardy" bo kolejki itp... dokonasz zmian technicznych pojazdu - np montaż LPG, haka itp a w tzw. międzyczasie skończy ci się ważność Badania Technicznego (co jest ważne w przyp. zwłaszcza aut sprowadzanych lub młodych gdzie jest przepisywany obowiązujący jeszcze "przegląd" z kraju z którego sprowadziłeś auto lub w przyp. nowych obowiązuje zasada: 1- 3 lata, 2- 2 lata a potem co rok) ... no tutaj jak widać jest kilka przepisów dlatego tak zagmatwane. Reasumujac: kupiłes auto, zarejestrowałeś, masz gumowy dowód, założyłeś LPG i skończył ci się polski przegląd... no to panie kolego lecisz do Komunikacji po tymczasowe blachy (czerwone) aby na nich dokonać ponownego BT bo bez nich ani diagnosta na SKP nie da Ci pozytywnego (bo masz zmiany techniczne nie ujęte w DR ani WK nie wyda DR bo pojazd nie ma ważnego BT. W ogóle tyle lat już wałkują to duractwo z tymi dowodami... tymczasowy, twardy, idż pisz wnioski, stój w kolejkach, KIEDY W KOŃCU KTOŚ SIĘ NAD TYM POCHYLI I TO GÓ*NO ZLIKWIDUJE !?!?! Na ch*j to wszystko !?! Zgłaszasz on-line, jak jest wszystko OK przychodzi na maila potwierdzenie zarejestrowania i tyle. Se zrzuć na ekran telefonu, zrób zdjęcie albo wydrukuj jak potrzebujesz "papir" i spokojnie czekaj aż Pocztą przyślą właściwy na podany adres. Niech to kosztuje te 3 dychy więcej za tą usługę, ch*j tam, 5 dych bo ktoś musi "lizać" te znaczki przeca to urząd i tam od razu 3ech będą musieli zatrudnić do tej samej czynności ale nie marnujesz dnia żeby ogarniać to dziadostwo.
 21. zbyt trywialne. Moim zdaniem to były naturalne "od-zwierzęce" instynkty przetrwania, zachowania ciągłości rodu, społeczności, gatunku. W obliczu świadomości że jesteś jedynym, ostatnim z całego rodu który przetrwał pożogę gdzieś tam się załącza instynkt przedłużenia gatunku. Tutaj "swędzenie" nie ma nic do rzeczy kiedy z domu zostały zgliszcza, do gara nie ma co włożyć, ba - nawet gara za bardzo nie ma. A jednak nie wyginęliśmy niczym dodo tylko odbudowaliśmy gatunek na niespotykaną w historii świata skalę. Że dojdziemy do takiego momentu w którym zdasz sobie sprawę że wraz z tobą zniknie cała historia, wszystko. I wtedy nastąpi przełamanie i zaczniemy znowu się odradzać. Przed II WŚ było nas ok 2 mld na świecie. Niespełna 100 lat po niej jest nas prawie 9 miliardów
 22. Wdrażanie CBDC idzie pełną parą jak widać, rok-rocznie bijemy kolejne (własne) rekordy dot. ilosci transakcji bezgotówkowych także myślę że gdzieś w `30tym roku gotówka zostanie już ustawowo "zdelegalizowana" jako środek płatniczy. Tak samo jak sami żeśmy zlikwidowali klasyczne telefony na rzecz smartfonów które ultra-dokładnie pokazują co robisz w danej chwili - włącznie ze snem. Elektromobilność i cały ten kierunek zmian - pisałem już o tym - to kolejny aspekt nad którym wielki brat będzie czuwał. I prawka o których się już od paru lat słyszy (takie... oswajanie, od gdzieś tam pomysłów puszczonych w eter po pierwsze ciche legislacje tego) bo to przecież wszystko dla naszego dobra. Nie wiecie ?!?! I teraz jak zaczniesz łączyć kropki wyjdzie ci totalna kontrola wszystkiego: jak będziesz grzeczny to aktywujemy twoje środki abyś mógł sobie wynając "taxóweczkę" na jaką my ci znowu pozwolimy (czy to będzie S-klasa czy może plandeka na Krazie) i będziesz mógł jechać gdziekolwiek zechcesz... (wybierając spośród z góry ustalonych destynacji na które znowu MY ci pozwolimy czy będzie to Costa Del Sol czy jednak Irkuck). Ale my dalej będziemy "klaskać" aż do opuchlizny dłoni z radości akceptując każdy kolejny pomysł będąc na każdym kroku uświadamiani przez takich (bubero-podobnych) co "uwierzyli"
×
×
 • Create New...