Skocz do zawartości

omcia (Opel Omega)


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Do baby benz to ty miej szacunek bo jest to jedno z niewielu aut które potrafią jechać na opałówie albo oleju z biedry cały dzień z gazem w podłodze ciągnąc 2 tony.

 

przestań to była trauma , polonez 1.6 gli to przy tym dziki napierdalator i chociaż ma 5 bieg i można sobie jechać na kapelusznika z fabi 80 a nie silnik wyje jakby miał wyskoczyć spod maski i wcale piąteczke na 100 nie paliła ta padaka jak głoszą urban legend o dieslach .......nawet na tej opałówie i tak drożej niż na gazie a ryzykujesz przypałem i pie**olisz się nocami po melinach szukając towaru a ile razy kupisz syf to twoja strata ......

 

dobrze że jak sprzęgło się skończyło to koszt sprzęgła przerósł wartość auta i skończyło to na złomie i nie musiałem tym więcej jeździć .......

 

 

Co może być warte wielkie limo v6 w "nowym" gazie w cenie baterii do visuzowego roweru?

 

jakby mnie było stać na wahę to dużo

siedzę sobie jak król w skórze , kochanka cycki ma mokre , w środku cicho wygodnie , lajtowy lans jest , młode gówniary się śmieją ale stara gwardia pamięta jak tym jeździła dilerka i mafia i czuje klimat :D tak samo jak maluch dla młodych to śmieć bez jazdy a palący jak 2l uturbiona subaryna a dla starej gwardi to klimat pierwszego upierdalania , niejednej straconej cnoty itp :D

ma ponad 200KM waży swoje i silnik pewnie jest mułowaty porównując do bmw czy jakiegoś subaru o podobnej mocy( mówię ja latam co x czasu cali 2.5 v6 i porównując do 2.5 BMW to się w ogóle nie zbiera więc pewno z 3l jest podobnie ) ale i jakie bmw czy subaru kupisz w tej kasie ? a jak obetrzesz latarnie albo coś się zesra to ceny części jak do skody albo VW a nie jak do bmw

co kupisz w tej kasie w takiej opcji i takiej mocy silnika ? twoje pedalskie kałdi w tedeiku są droższe a mocy mniej , wygląda jak gówno , wyposażenie jak przeciętna skoda fabia u janusza i do tego FWD .......

 

i mnie się sedes podoba , brzydka jak noc jest omega A z tymi dziwnymi nadkolami z tyłu ale ich już prawie nie ma jak są to ceny kosmiczne natomiast B jest fajna jak to kumpel mówi osa :D

 

tak zresztą uczciwe mówiąc pold jakby był bez gazu to też pewno chlałby z 8 w trasie i 10 w mieście i też bym nie zarobił :D

 

jak się ma flotę to się kupuje 200sx w dobrym projekcie i pierdoli jeździ na benzynie 2km dalej po piwo , ale jak się nie ma floty to lepsza dobra omka niż masturbacja przed need for speedami........

 

przy mojej jeździe po Poznaniu 3.0 z automatem paliła ok 13

To właśnie jest zaleta dużych silników - nie trzeba ich wysoko kręcić żeby w ogóle jechały

 

to żem w szoku bo mnie polonez kręcąc do 3 tys obr w mieście na odcinkach 4 km i postój pali 12.5 gazu i dynamikę mam jak dżdżownica a jeszcze nie jest zimno będzie więcej pewno .......

 

 

Ktoś to pożywicował , poszpachlował i pomalował w czarnym macie i teraz jest takie cuś

 

 

wiesz utrafić taką gablotę w dobrej blacharce to serio jak 6 w totka......jak jest w miuarę zrobione to posłuży , a nic nie jest wieczne

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to żem w szoku bo mnie polonez kręcąc do 3 tys obr w mieście na odcinkach 4 km i postój pali 12.5 gazu i dynamikę mam jak dżdżownica a jeszcze nie jest zimno będzie więcej pewno .......

 

 

 

wiesz utrafić taką gablotę w dobrej blacharce to serio jak 6 w totka......jak jest w miuarę zrobione to posłuży , a nic nie jest wieczne

no polonez to konstrukcja mocno stara . a dołożenie do niego wtrysku czy czegoś innego to tylko było ratowanie trupa przez pudrowanie :biggrin:

Dzisiaj te samochody są w różnym stanie a i instalacje LPG też są w różnym stanie ( ale to jest dużo prostsze do ogarnięcia - czasami wystarczy tylko regulacja a w najgorszym razie trzeba wymienić wtryski gazu ale to też nie są żadne kosmiczne pieniądze )

Pozatym ten silnik już przy 2000 obrotów ma tyle mocy co poldwing max więc wcale nie trzeba go kręcić wysoko żeby dobrze jechał

natomiast naprawdę w poliftowej jeśli masz szczęście to gnić nie powinna (w każdym razie nie tak jak przedliftowa ) a na normalnym lakierze dużo łatwiej zobaczyć szpachel żywice itp

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pewność, z jaką zostało wygłoszone twierdzenie, szczerze mnie rozbawiła.

:)

 

Naprawdę myślisz, że nie wiem nic o cofaniu liczników. Przy najmniej raz w tygodniu ktoś mnie męczy żebym widział mniej cyferek na liczniku :)

Tylko kto cofa licznik w 20'sto letnim bębenkowym liczniku jakiegoś youngtimera?

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Naprawdę myślisz, że nie wiem nic o cofaniu liczników. Przy najmniej raz w tygodniu ktoś mnie męczy żebym widział mniej cyferek na liczniku :)

Tylko kto cofa licznik w 20'sto letnim bębenkowym liczniku jakiegoś youngtimera?

 

Ten kto chce dobrze sprzedać, to chyba oczywiste.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna ta Omega w kombi do mego starego Taurusa kombi, ktorego przezywalismy z zona "zielona kupa".

Byl najbardzieh komfortowym samochodem jaki mialem i do tego malo palil na silniku 3.8l pojemnosci. A i bral 7 osob bo mial siedzenia w bagazniku.

Na tym jego zalety sie konczyly.

Mam nadzieje ze Opel jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no polonez to konstrukcja mocno stara . a dołożenie do niego wtrysku czy czegoś innego to tylko było ratowanie trupa przez pudrowanie :biggrin:

 

mnie chodziło tylko o fakt że 3l jeśli chodzi o spalanie jest do utrzymania dla mnie :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

były 3.2 w manualu w ogóle ? chyba nie ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

albo omkę 3l mv6 w sedesie albo jak braknie flociwa to zwykłe R4 w kombiaku i wtedy raczej z naciskiem na muła ( 2.0 8v) bo prosty i niezniszczalny silnik ( podobno omega ma generalnie dwumasę i 2l 8v jest jedynym który nie ma ) i będzie to użytkowe daily na codzień pojemne z duża masą na haku a na 3l będe dalej odkładać i wtedy za x czasu kupi się lepsiejszy egzemplarz

 

automat na daily jest fajny , zajebisty jest np do cofania z przyczepą , drapiesz się ręka po jajach czy tam trzymasz koleżankę za kolano i sobie jedziesz w 3l omce pali niewiele więcej niż manual , ale ja jestem sebix słuchacz techna i boję się że jak mi się zacznie korba odklejać i zaczną to lajtowo upalać ( jakieś bondorokiem , tu delikatny poślizg w zakręcie ) to zaraz mi się ten automat rozsypie a wymiana skrzyni w RWD z silnikiem z przodu to kosmos , raz w życiu w e36 to robiłem w garażowych warunkach to krew się lała jak nie możesz całego auta wysoko podnieść np na słupkach , do dziś śnią mi się koszmary przez to ....no i do 2.2dti skrzynia automat 500 zł wiem bo koleś robił , a jedyne auto gdzie udało mi się manualną skrzynię biegów rozjebać to 126p gdzie ukręciłem wałek sprzęgłowy , nawet w poldzie 1.4 gdzie skrzynia jest polska , zmieliliśmy chyba 3 mosty a skrzynia nic .....manual jest niezniszczalny przy upalaniu a automat nie wiem w bmw np słyszałem że od palenia kapcia i sebixowej jazdy się sypie.......

 

pozatym nie wiem jak jest w omce bo nigdy w życiu nawet nie siedziałem jako pasażer w omsi automat , ale np jakimś bmw jeździłem to z automatem nie dało się tego upalić , chciałeś wejść w boczura pedał w podłogę i problemu z zerwaniem trakcji nie było mimo suchego asfaltu i szerokiego lacza ale ten skubaniec jak silnik przeszedł chyba za obroty moc maks ( nie wiem nie patrzyłem na obrotomierz ) to bieg w górę , boczura zapodałeś ale np bączka nie zakręciłeś bo jak koła traciły trakcje , dym leciał , dziewczyny już w pogotowiu trzymały się za pasek od stringów , to skrzynia wrzucała bieg wyżej i sory ale przy alumie rodem z SUVów z teledysków bambusów i suchym asfalcie to nawet w 2.5 zaraz moc się kończyła i kulturalnie odjeżdżałeś a dziewczyny zakładały spodnie i szły do domu....w manualu takim 2.5 szedłbyś 2 biegiem po spodzie i był królem dzielni a tu skrzynia potrafiła 3 wrzucić no i sory ale na 3 z takim kaporem nie pojedzie :D

 

kiler bawiłeś się coś automatem czy tylko grzeczna jazda ?

3.0 w manualu jest bardzo mało , 3.2 nie ma , za to automatów jest sporo i masa fajnych za bardzo przystępny hajs

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...