Skocz do zawartości

omcia (Opel Omega)


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Tommo napisał:

Ten SWAP to techniczna karykatura. Intercooler, chłodnica, wszystko się gotuje w zamkniętej przestrzeni bez przewietrzenia. 

 

 

ile czasu trwa jeden przejazd? 10 sekund? co sie ma tam zagotować w kilka sekund?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, qba napisał:

ile czasu trwa jeden przejazd? 10 sekund? co sie ma tam zagotować w kilka sekund?

co ja będę mu tłumaczył , on pewnie nawet nie wie do czego to jest 😄 podziwiam że tobie się chce 😄

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, qba napisał:

 

 

ile czasu trwa jeden przejazd? 10 sekund? co sie ma tam zagotować w kilka sekund?

 

To po co ten intercooler wsadzali? Żeby wydłużyć dolot i zwiększyć laga 🤣

Przecież on tam nie ma prawa zadziałać.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I uważasz, że w każdym przypadku wydłużenie dolotu, czy wydechu powoduje zmniejszenie mocy silnika? 

Wiesz może co powoduje zawirowanie powietrza, czy dysza de Lavala? Obudzili się Janusze motoryzacji. Najlepiej jest od razu krytykować bez zastanowienia się jakie siły mogą działać na dany układ. 

Poczytaj więcej na temat układów dolotowych i wydechowych. Może wtedy będziesz podchodził do tego tematu bardziej profesjonalnie. 

Może właśnie akurat w tym przypadku ktoś to policzył i zastosował najlepsze rozwiązania? No ale jak to w PL.. najlepiej wiedzą Ci, którzy nie brali udziału w projekcie.

Zauważ ponadto gdzie jest króciec ssący. Widzisz go może? Uważasz, że czerpanie powietrza znad silnika jest lepsze, niż dostarczanie go przy pomocy pędu? Nie jestem pewny, ale czy tylko ja widzę tam turbosprężarkę? 

Tak więc chyba wyjaśnione i nie będzie ponownych pytań o to 😜

Edytowane przez Literat
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literat czy ty w ogóle wiesz co to jest intercooler i w jakim celu się go stosuje? Po tym co piszesz obstawiam, że nie masz zielonego pojęcia. 

Druga sprawa to jak debilnie ktoś zamontował chłodnice i wiatraki, które pompują gorące powietrze wprost z kolektora wydechowego, więc zamiast chłodzić bardziej podgrzewa te chłodnice. Kabaret...

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonaszko Ty wypowiadaj się w wirusach ekspercie 😄 Tam masz możliwości siania strachu i paniki. hehe Także tego..bajeczka o wirusiku i do spania 😜

Mam nadzieję, ze całujesz się tez przez maseczkę..i dystans mordeczko 😄

12 godzin temu, Tommo napisał:

Literat czy ty w ogóle wiesz co to jest intercooler i w jakim celu się go stosuje? Po tym co piszesz obstawiam, że nie masz zielonego pojęcia. 

Druga sprawa to jak debilnie ktoś zamontował chłodnice i wiatraki, które pompują gorące powietrze wprost z kolektora wydechowego, więc zamiast chłodzić bardziej podgrzewa te chłodnice. Kabaret...

Jeśli podobną celność uzyskujesz w loteriach, to szkoda siana 😄 

Wiem, że został on umiejscowiony źle. O to się nie doczepiłem, a jedynie o te "wydłużenie dolotu i zwiększenie laga". Z resztą się zgadzam 😜

Edytowane przez Literat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Literat napisał:

 

Wiem, że został on umiejscowiony źle. O to się nie doczepiłem, a jedynie o te "wydłużenie dolotu i zwiększenie laga". Z resztą się zgadzam 😜

Intercooler który nic nie daje jest gorszy niż by go wcale nie było. Raz, że zwiększa opór przepływu, dwa im większa pojemność dolotu między turbosprężarką a przepustnicą, tym większy lag i turbodziura. 

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Literat napisał:

Mam nadzieję, ze całujesz się tez przez maseczkę..i dystans mordeczko

mnie tam dziwi że nie jest ekspertem od omegi nie był w fabryce w russelheim i nie zna sytuacji tam z pierwszej ręki albo nie ma tam znajomego......

stracił w moich oczach jako ekspert , myślałem że zna się na wszystkim a tu są braki .....

tu była  jedyna fajna opcja tuningowa B-kompresor 😄

 

 

omega b steinmetz kompresor.jpg

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2022 o 13:11, jonaszko napisał:

To czym są zasilane te silniki benzynowe??? Co tam w nich się spala???emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png

Jonaszko jak zwykle w swoim świecie.. Nie wiem co on tam widział, albo ćpał. Jakaś chyba mityczna kraina z tym koniem ze szpikulcem. Jak on się tam zwał..

Jednorożec.

Różowe trawy i te sprawy.. Czy zające biegające po pluszowej łące.

 

Diler musiał wjechać lepszy, więc chciałbym kontakt. No ale chyba nie dla psa kiełbasa. A szkoda, bo może zarobiłby więcej niż u tych, którzy mu płacą dotychczas. 🤣🤣🤣

@michoaJakieś wieści od króla cyganów w sprawie starych niemieckich krążowników szos? Bo trochę pusto w tym temacie. Ja to czekam na dalsze historie 😛

Edytowane przez Literat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tęsknię za moją piękna panią fotograf aleksandrą , piszę jej maile , ona jest autorką filmiku jak mój piękny opel profesjonalnie przerobiony do motorsportu przez wyjebanie kanapy , podsufitki , cięcie sprężyn i zaspawanie mostu z trudem obrócił się dookoła opon ( teraz to mam bekę skill poszedł w przód , a wtedy jezu to był mój pierwszy trening na legalu 😄 )

ale ona nie odpisuje 😞 chyba kosza dostałem ..........

wspaniały filmik prawda ? nie wiem czy wrzucałem czy nie

ty ku***a omega , jak to piękne brzmi z ust kobiety..........tam potem taka epicka odcina była , wpiąłem trójkę i strzał ale to tylko nędzne 170 KM (kiedyś było teraz już ni daje rady , nie wytrzymuje presji  ) i nawet na oponach z jeziora nie dała rady i ją zmuliło 😞

 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...