Skocz do zawartości

kawasaki zx6r 98r stukanie w silniku


plebanln
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w tym modelu kawasaki zawory mogą zacząć stukać po jakim przebiegu, jak myslicie

bo w tym silniku co założyłem tez stuka

a i z takim stukającym zaworem można jeździć czy w miarę upływu kilometrów tez sie rozleci

 

Miałeś silnik poza ramą i nie sprawdziłeś luzów zaworowych?

Zawory zaczynają stukać w silniku zaniedbanym i często przegrzewanym.

Zostaje Ci teraz operacja na otwartym sercu czyli pokrywa zaworowa na bok i bardzo dokładny pomiar luzów zaworowych, przy okazji sprawdzisz sobie stan łańcuszka rozrządu.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez myslałem o wyciągnięciu go z ramy poraz 2 i tak musze zrobić

wiecie ile taka operacja może kosztować oczywiście mniej więcej bo to zależy od mechanika

gość mówił że silnik pracuje cichutko nom to nie przyszło mi do głowy że by sprawdzać bylem bpewny ze bedzie ok a tu zonk

moze i był przegrzany bo dwie swiece były takie przypalone czyli jakas temp musiala być

a i wydaje mi się ze to nie panewki bo to nie brzmi (coś o tym juz wiem) jak one, jestem pewny ze wali zawór a czy panewka nie wyjdzie za jakiś czas to kto wie. (może gość zrobił tak jak ja stara padła dać nowa i moze bedzie działało) ja juz wiem ze nie bedzie :)

 

są zawory podstawione, nawet więcej niż w starym silniku. Tam był jeden tu 3 co najmniej (więcej nie sprawdzam bo nie ma sensu) znalazłem mechanika tak że ide zakręce z powrotem osłone zaworów i przygotuje sprzęt do podróży a i portfel :)

Edytowane przez plebanln
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

moto wrócił mechanik mówił że zawory dobre jedynie gaźnik regulował wziął 250 zł, dużo??

muszę jeszcze uszczelnic jeden kolektor wydechu bo troszeczke "parczy" na wolnych obrotach coś sie tam obluzowało i pozostaje czekać na WIOSNE nom i do zobaczyska na drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moto wrócił mechanik mówił że zawory dobre jedynie gaźnik regulował wziął 250 zł, dużo??

muszę jeszcze uszczelnic jeden kolektor wydechu bo troszeczke "parczy" na wolnych obrotach coś sie tam obluzowało i pozostaje czekać na WIOSNE nom i do zobaczyska na drodze :)

 

Za co wziął te 250 złotych?

Pisałeś, że co najmniej 3 zawory są (podstawione ?) podparte i sama regulacja zaworów bez materiałów powinna tyle kosztować a drugie tyle czyszczenie i regulacja gaźników.

Ale wracając do zaworów - podajesz rocznik tego motocykla jako 1998 ? ale nie piszesz który typ silnika ponieważ konkretnie w tym roku były spore zmiany konstrukcyjne i bardzo ważne jest czy to jest silnik ZX600F czy ZX600-G1 ?

 

Mechanik mówił, że zawory dobre????

co to znaczy?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za co wziął te 250 złotych?

Pisałeś, że co najmniej 3 zawory są (podstawione ?) podparte i sama regulacja zaworów bez materiałów powinna tyle kosztować a drugie tyle czyszczenie i regulacja gaźników.

Ale wracając do zaworów - podajesz rocznik tego motocykla jako 1998 ? ale nie piszesz który typ silnika ponieważ konkretnie w tym roku były spore zmiany konstrukcyjne i bardzo ważne jest czy to jest silnik ZX600F czy ZX600-G1 ?

 

Mechanik mówił, że zawory dobre????

co to znaczy?

Podejrzewam, że chodzi o to iż luzy zaworowe mieszczą się w normach określonych przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...