Skocz do zawartości

kawasaki zx6r 98r stukanie w silniku


plebanln
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

za 1200zł to możesz kupić dół silnika(skrzynia, kosz sprzęgłowy, kartery) w nie wiadomo jakim stanie.

 

Przykład.

 

Kumpel kupił r6 za 8tyś zł z Anglii. Widać ze była latana po torze, któregoś popołudnia w****** mu korba na rondzie, plama oleju i godzina spędzona na chodniku z kaskiem w reku w oczekiwaniu na lawetę.

 

Kupił drugi silnik za 3500zł z chyba 2000roku z przebiegiem 25tyś. Było to 1.5 roku temu a tej r6 nie oszczędza zbiera się bardzo ładnie, odpala tak samo, serwis na bieżąco u mnie, byle pierdoła jest naprawiana żadnego druciarstwa.

Łącznie z motorem i przekładka silnika, rejestracja, pełnym serwisem przed sezonem wyniosło go to ok 16tyś zł.

 

Także albo kupujesz motocykl w "promocji" i liczysz się z tym ze silnik może Ci kleknąć po sezonie albo płacisz, 3-5tyś więcej i kupujesz motocykl w bardzo dobrym stanie.

 

A najlepiej jak chcesz kupić motocykl to zadaj tu na forum pytanie do chłopaków czy może ktoś go oglądał lub zna sprzęta.

 

Bo nieraz "zadbane" sztuki w cenie tych prawdziwie"zadbanych" są w stanie nędzy i rozpaczy a dzięki temu ze np w gazecie wyborczej dawali kurs do fotoszopa :D to na zdjęciach wyglądają jak by nawet kurzu nie widziały i stały w komorach próżniowych.

 

PS. Nie wiem dlaczego tak jest w Polsce, Polak Polaka tak potrafi dymać, ostatnio słyszałem tekst ze jeden wyjął zestaw kluczy pod siedzeniem by nowy właściciel nie miał "za dobrze"

 

Lewa.

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli moto jest z angli nie odrazu musi być padnięte ja mam swoje z uk i już trzy sezony prześmigało bez problemu. Wiec jak masz czas to poszukaj sobie silnika na ebay.co.uk napewno taniej nisz w pl i bardziej prawdopodobne ze posmigasz jeszcze nie jeden sezon.

Dzieki i pozdrawiam wszystkich

 

a tu masz przyklad sadze ze pojezdzi nie jeden sezon

 

http://www.ebay.co.uk/itm/KAWASAKI-ZX6R-ZX6-ZX-6R-NINJA-ZX600G-1999-ENGINE-ONLY-15K-MILES-/130608970897?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item1e68e6bc91

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisząc ze była jeżdżona po torze miałem na myśli tylko model motoru kumpla, ma sportowy wydech, sportowe zawieszenie, k&n, owiewki na szybko złącza , sportowe sety no i przyjechała do polszy na oponach slikach.

 

Wiem ze maja zadbane silniki i motocykle (nie raz) ale u nich korozja zjada motocykle strasznie.

 

Dla przykładu mojemu szwagrowi w vfr 800 teraz chłodnica sie posypała aż wióry poleciały.

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"PS. Nie wiem dlaczego tak jest w Polsce, Polak Polaka tak potrafi dymać, ostatnio słyszałem tekst ze jeden wyjął zestaw kluczy pod siedzeniem by nowy właściciel nie miał "za dobrze" "

 

To prawda i dlatego mowie wszystkim - jezdzijcie a skoro chcecie jezdzic to serwisujecie i myslcie o najwazniejszych sprawach typu olej w silniku, bo pozniej trzeba kogos wydymac albo zostac wydymanym! Poza tym w polsce nikt nie zarabia tyle co np. w niemczech i nie kupi sobie z jednej wyplaty motocykla, wiec warto dac czasami partte zł i cieszyc sie pozniej sprzetem skoro decydujemy sie na to, jezeli kogos nie stac na motocykl niech kupi sobie puszke za tysiąc czy dwa tyś. zł. i jeszcze nia kule ziemska do okola przejedzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wymieniłem panewki na pierwszej korbie i cisza

teraz jeszcze hałasuje podstawiony zawór wydechowy, zajecie na styczeń :)

 

To wcale nie znaczy, że naprawiłeś ten silnik.

Daję mu max. 150km i korba wyjdzie bokiem.

Ale nie zniechęcaj się, jeszcze kilka zajechanych silników naprawisz a potem poszukasz całego pieca z rozbitka :icon_biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sezon zrobiłem, padło w zimie

motor kupiłem od gościa co zrobił to samo padło mu wstawił "jakąś" panewke bo to nawet nie oryginał był, bez zamków jakieś rzemiosło i sprzedał niech sie inny martwi

ja za panewki dałem 200 zł oryginalne gniazdo panewki nie było porysowane jak sie zrobi pogoda to zrobie te 150 km i Ci powiem czy padło czy nie, pesymiści;)

post-58450-0-31714800-1324732948_thumb.jpg

Edytowane przez plebanln
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całego serca ci życzę aby działało przez 100000km, ale zwykle takie naprawy źle się kończą. My tylko ostrzegamy.

 

Jak to mówią, chytry traci dwa razy.

icon5.png

 

KUPIE MOTOCYKL BEZ PRAWA DO REJESTRACJI ROCZNIK 2006< , KONTAKT PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem czy chytry, za poźno poczytałem że kawy mają przypadłość z panewkami a ten ma prawie 50 tys km tyle na liczniku a czy nie więcej to rama chyba tylko wie;) kupno silnika wiąże sie z ryzykiem ze bedzie to samo trzeba by człowiekowi sprzedającemu uwierzyć na słowo nom i lipa ale jak to padnie co zrobiłem to kupie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa, że to ma prawo działać. Jeśli tylko ta jedna panewka była uwalona a reszta silnika w normie i wał nie był pokaleczony a siedzisko panewki trzyma normalnie. Powinno działać.

 

Z drugiej strony ciężko nazwać to kompleksową naprawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...