Skocz do zawartości

kawasaki zx6r 98r stukanie w silniku


plebanln
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WilQ_21 widzisz cała zabawa w napawanie to jest troszkę jak druciarstwo (jak dla mnie) a czemu??

Może przykład odbiegający od tematu ale w kompresorze metanowym kierownictwo wysłało wał do USA na napawanie.

Podobno nowy wał to wydatek rzędu 100k zł a napawanie z transportem 35k zł.

Przyszedł ładnie pięknie i po 100 roboczo godzinach poszedł w diabły gwarancja nieuznana (pracownik nie pisał raportu godzinnego :/ )

Także te zabawy jak dla mnie o kant ).( otłuc.

 

rinas niestety sprawy cywilne trwają i trwają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy jak wały korbowe w dzisiejszych czasach są nienaprawialne i w zasadzie to tylko na przetopkę mogą się nadawać po uszkodzeniu. Miałem KLR'a z napawanymi wałkami rozrządu to wszystko spłynęło i tyle.

Sam u siebie chyba podjąłbym się naprawy układu korbowego ale tak jak pisałem wcześniej wyłącznie w przypadku gdy wał nie jest pokaleczony a czopy nie są wytłuczone/wyszlifowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora tematu: mam taka propozycję . Następnym razem jak kupisz moto za połowę wartości rynkowej ,to zacznij od dokupienia pieca za tą resztę :bigrazz:

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nom i stało sie

przepalałem go czasem i wczoraj dalej zaczął stukać na wolnych obrotach dalej ta sama panewka

tak że zwracam honor :)

ale teraz juz go zajechałem na amen :) korba dziurę w bloku zrobiła :)

nowe serce juz zamówione mam nadzieje ze bedzie dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze w kawie to do kilkunastu tys km , albo jednego gumowania i powtorka z rozrywki :D chyba ze rama wczesniej peknie :)

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom i stało sie

przepalałem go czasem i wczoraj dalej zaczął stukać na wolnych obrotach dalej ta sama panewka

tak że zwracam honor smile.gif

ale teraz juz go zajechałem na amen smile.gif korba dziurę w bloku zrobiła smile.gif

nowe serce juz zamówione mam nadzieje ze bedzie dobre

 

masz film z tego manewru? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie filmowałem momentu wybuchu ale dziwi mnie ze po nim mogłem go jeszcze odpalić i w miare to działało

zaskoczony jestem że z takimi uszkodzeniami dał rade

jutro pewno zamontuje nowe serce i czekać na wiosne :)

a co do głowicy to nie przyglądałem sie dokladnie bo nie chciałem wysypać szkanek ale może kiedyś wystarczy tylko zawory nowe założyć zresztą nie wiem bo to tez moze sie skonczyc jak z tą nowa panewką

silnik kupiłem za 1200 zł gość twierdzi że ma 25 tys km ale tego to nikt nie wie ile tak naprawde

przywieziony był bez oleju i do góry miską mogło mu się coś stać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

a co do głowicy to nie przyglądałem sie dokladnie bo nie chciałem wysypać szkanek ale może kiedyś wystarczy tylko zawory nowe założyć zresztą nie wiem bo to tez moze sie skonczyc jak z tą nowa panewką

....

 

To zależy jak mocno dostała. Jeśli gniazda nie są pocięte a resztko zaworów nie wbiły trzpieni do góry (generalnie rozchodzi się o to czy wałki z mostkami nie ucierpiały) to może się jeszcze uratuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trup totalny, tu już nawet nie ma co naprawiać. Zastanawiam się dlaczego od stukania na dole wpadły zawory do środka ?

Bo miały kontakt z tłokiem- najpierw malutki a potem poszło już lawinowo.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...