Skocz do zawartości

Rozmiar kasku, jak dobrać wielkość


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co zrozumiałem z wypowiedzi autora to kask mu pasuje na głowie, a problemem jest jego zdjęcie. Wystarczy podczas zdejmowania/wkladania mocno chwycić za paski i rozciagnac na boki. Skorupa się lekko podda i zejdzie/wejdzie bez problemu

A jarenty ma rację kominiarka b. pomaga.

Edytowane przez SterylY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask się dopasuje, ponoś trochę... Chyba że Cię gdzieś po prostu uwiera za mocno... A co do kominiarki to po jej ubraniu łeb jest "większy".

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

AFAIR mowa była o trwałości platyfikatorów na poziomie 5 lat, ale głowy nie dam. rok czy dwa to nie problem, natomiast jakby rzeczywiście chceć kupować coś sprzed długiego okresu, to raczej zalecałbym sprawdzenie u producenta okresu przechowywania

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Czy wiek kasku motocyklowego odgrywa rolę? Czy kolekcja 2013 jest w czymś gorsza fizycznie od tych z roku 2015? Mowa oczywiście o nieużywanych produktach.

 

Biorąc pod uwagę, że wielu producentów kasków daje gwarancję na nie na okres 5 lat - UŻYTKOWANIA - to tym bardziej jak leżą w pudełku nic im się nie dzieje. Chyba, że zalegają w jakimś zgniłym magazynie, albo zostały zalane/okopcone itp.

---

Anka

szosami.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie wiaze ze zmianami wlasciwosci na przestrzeni czasu. mozecie zrobic maly test i polozyc styropian na slonce. po pewnym czasie skurczy sie, zmieni wlasciwosci. tak tez oni uznali ze kask zachowuje wlasciwosci do 5-7 lat od daty produkcji. ja osobiscie nieco sceptycznie podchodze do opcji wymiany kasku co 5 lat, ale taka argumentacja istnieje....

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej :) jestem nowy i przeglądałem juz podobne tematy, ale odpowiedzi były rozszczepione zatem zdecydowałem się założyć nowy temat :) liczę na wyrozumiałość bo ma być nas więcej ;) otóż kupiłem nowy kask Shoei w rozmiarze S. Po założeniu dopasowany jest idealnie, nic nie uwiera, nic nie ciśnie. Problem mam przy zakładaniu, bo podwijają mi się uszy i to zaczyna po 0.5 h boleć. Samo włożenie kasku nie idzie łatwo. Muszę wcisnąć go na głowę ale biorę pod uwagę fakt popełniania błędów podczas zakładania. Chwytam za paski, rozciagam i wkładam od potylicy (niby instruktażowo). Zdejmowanie to samo mam wrażenie ze zerwe za którymś razem uszy... Jak to jest moi doświadczeni koledzy? Co robić? Jakie macie rady? Na kask wyłożyłem ponad 2k, a sadze ze M będzie juz za duża. Dzięki z góry za pomoc! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, kask się nie przystosuje do bański. To jest Shoei - on z reguły się nie "ubija" jak tańsze kaski - jak teraz coś nie pasuje, to nie będzie pasować nigdy. Może ma kolega za bardzo odstające uszy? A może trzeba po założeniu pogrzebać łapą i poprawić?

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...