Skocz do zawartości

Rozmiar kasku, jak dobrać wielkość


Rekomendowane odpowiedzi

http://moto.allegro.pl/item569660471_lazer...009_rozm_l.html

 

Może ktoś coś powiedzieć na temat takiego lazera ?

 

Pozdrawiam

 

Oglądałem go i nie zrobił na mnie dobrego wrażenia. Kask skrzypi, sprawia wrażenie słabo spasowanego. W tej cenie lepiej poszukać uvexa ps400, 430. Oba wydają się zrobione z dużo lepszych materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem kiedyś kask o rozmiarze który powinienen pasować do mojej bańki, przymierzyłem no niby ciasno niby ok, bo wiadomo się ułoży, no to go wziąłem, ale po jakimś czasie stwierdziłem że jest on zdecydowanie za mały, po godzinie majac go na głowie jak sciągłem to myslałem że łeb mi rozsadzi, wymieniłem go wtedy na taki sam praktycznie ten sam rozmiar, ale wchodzil zdecydowanie luźniej , owszem uciskał ale nie boleśnie, także dobierając za małego też raczej myślę ze nie warto brac. Czyli ogólnie nie za mały i nie za duży, taki w sam raz :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam problem z doborem odpowiedniego rozmiaru. Mierzyłem kask HJC w malowaniu samurai, w M-ce był problem z uszami, po założeniu nie mogłem odwinąć uszów. Musiałem się nieźle nagimnastykować żeby założyć go tak, aby uszy się mi nie odwijały. Jak już go założyłem to leżał w miarę, ale mnie trochę uciskał w głowę. Natomiast L-ka wchodziła w miarę ok, ale miałem wrażenie ze jak się trochę wygniecie to będzie ciut luźna. Co ciekawe obwód głowy mam 56cm a M-ka mieści się w przedziale 57-58. Lazer był jakiś taki płytki, a S-ka była ciut luźna. Mierzyłem też Shiro (chyba M-ka) wchodził w miarę ok, ale jest jakiś taki na bardziej jajowate głowy i mnie trochę uwierał w czubek głowy. Proszę o jakieś porady bo nie chce, żeby sie potem okazało ze kupiłem kask za ciasny albo za duży. Najlepiej to jak by był HJC w rozmiarze między M a L...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że przed założeniem kasku powinno się zakładać kominiarkę-odpadnie problem z wywijaniem się uszu, a poza tym łatwiej wyprać koniniarkę właśnie niż wyściółkę kasku.

 

Kask po pewnym czasie dopasuje się do kształtu głowy, co nie oznacza, że nalezy kupować baaardzo ciasny. Jednakowoż, lepiej ciut zaciasny niż ciut za luźny.

Najlepiej poprzymierzać kaski różnych producentów-czasem okazuje się, że kask, na który nie zwrócilibyśmy uwagi idealnie pasuje na naszą głowę.

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja już dwa razy mierzyłem te kaski, i jak koleś ze sklepu zobaczy mnie jeszcze raz to chyba zwątpi :biggrin:. Zastanawiam sie nad tym HJC M-ka, tylko kurcze... żeby za każdym razem mocować się z założeniem kasku na głowe... Co prawda kask się trochę wygniecie, ale nie wiem, bo kolega tak kupił kask trochę przy ciasnawy i się okazało, ze się nie wygniótł wystarczająco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dwa razy przymierzyłeś ten sam kask to sobie odpuść-widocznie nie pasuje na Twoją głowę. Poprzymierzaj inne modele-jeśli nie będą pasowały, poszukaj wśród kasków innej firmy.

Edytowane przez marzka

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zakładałeś kask? Prosto z góry w dół, czy może trochę "od przodu", czyli tak, jakbyś najpierw kask nasuwał na czoło, a potem nasuwał na tył głowy?

He he he - jak czytam, co napisałem, to dość kretyńsko brzmi taki opis, ale niezaleznie od tego zakładanie kasku od przodu ku tyłowi zmniejsza problem zawiniętych uszu i przy okazji pozwala uniknąć kominiarki...

Ale coś jest w tym, co pisze marzka - może ten model Ci po prostu nie leży, więc poszukaj innego, podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem z góry do dołu. Może faktycznie zależy to od techniki zakładania. Pójdę jeszcze raz pomierzyć, popróbować ale tym razem do jakiegoś innego sklepu, co by nie denerwować wciąż jednego sprzedawcy :bigrazz: . Znajomy polecił mi też firmę Nitro, według niego kaski z przedziału cenowego 350zł nie odbiegają jakością od kasków innych firm z przedziału cenowego 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, przepraszam moderatora za otwieranie starego tematu, mam problem z doborem kasku.

 

Przymierzałem kask X-Spirit II rozmiary M i L.

Rozmiar M ciasny, bardzo ciężko wcisnąc w to głowę, wychodzą mi jakieś żyłki przy oczach, same oczy wyglądają jakby miały wyskoczyć, uszy od razu sine, cała twarz czerwona jak burak - za ciasny.

 

Rozmiar L wchodzi gładko, czuje piankę uciskającą skronie, ale nic pozatym. Z tym że (nie zapominałem zapięcia) kręcąc głową w lewo i prawo kask goni. Przymierzałem bez kominiarki a zawsze ją pod kaski zakładam.

 

Czy brać rozmiar L czy jednak rozmiar M się na tyle ułoży że będzie idealnie dolegał do głowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...