Skocz do zawartości

Rozmiar kasku, jak dobrać wielkość


Rekomendowane odpowiedzi

Mi tak S-ka Shoeia wchodziła jak kupowałem, teraz jest idealnie. Niby lepsze kaski się nie układają tak, jak te tańsze, ale jednak trochę się układają :)

Ja nawet czułem ścisk w górnej części głowy, przy skroniach. Z pomiaru głowy wychodziło, że powinienem wziąć Mkę, ale zdecydowałem zaryzykować i dobrze zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że dobre kaski się tak nie rozbijają, policzki mogą się rozbić, ale przecież skorupa się nie wgniecie. Sam stałem przed takim dylematem przy Shoei XR 1000. Wybrałem jednak L i nie żałuje :) Głowa jest dobrze otoczona i nigdzie nie ciśnie, komfortowo. Co to za przyjemność tyle kasy wywalić i jeździć i cierpieć. To że trochę luzu ma to nie szkodzi, byle nie latał mocno na boki. Mi M-ka cisnęła w górną i tylną cześć głowy i to bez kominiarki, o pozycji szczęki nie wspomnę.

W L-ce jeździ się znakomicie, nic nie lata. Jutro jadę dalej testować :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn się ściga na torze w mistrzostwach polski, z tego co mówił X-Spirity się praktycznie w ogóle nie układają. On posiada Eske i Emke.

 

Przejrzalem przed chwilą film instruktażowy jak powinno się dobierać kask i jego rozmiar do kształtu głowy:

pojadę do dealera jeszcze raz i będe ze ściągą w ręce przymierzał ^^,

 

Obawiam się jednak że Elka na moją głowę jest poprostu za duża natomiast emka trochę zbyt ciasna. I jeśli faktycznie one sie nie specjalnie układają, to w emce nie wytrzymię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony każdy kto się trochę zna radzi nie kupować kasków używanych właśnie dlatego, że każdy kask się minimalnie układa do głowy użytkownika. Jak pisałem, mój Shoei się minimalnie ugniótł. Fakt, że niewiele z porównaniem do wcześniejszych wynalazków, ale jednak jest tak, że wchodził mega ciasno, teraz wchodzi ciasno i siedzi idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem pomiary dyńki. Dokładnie 58 cm razem z kominiarką.

Więc ewidentnie rozmiar M i się musi o te 0,5-1cm rozciagnac.

 

Szkoda bo rozmiar L u dealera jest za 1800 zł do wyrwania.

 

 

Obdzwoniłem Tychy, Bielsko, Czechowice

 

tylko rozmiar L na stanie. Nikt nie ma Emek.

Edytowane przez Dwd89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja na twoim miejscu w ogóle bym nie kupował kasku przez internet. Dobry kask jest drogi. Moim zdaniem ( jeśli to możliwe ) powinieneś zwrócić kask, pójść do sklepu i tam przymierzyć.

 

PS: Kask w okolicach skroni się nie ułoży.

Edytowane przez Krzychoo01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ciśnie Cię w okolicach skroni, a w pozostałych miejscach leży ok, ciasno - znaczy to tylko, że ten model kasku nie jest dla Ciebie.

Wyższy rozmiar przestanie uciskać ale będzie na tyle luźny, że za rok będziesz rozglądał się za nowym.

Ja bym taki kask zwrócił.

Jeśli mocno Ci na nim zależy to niektórzy delikatnie ugniatają miejsca uwierające łyżka od zupy ;)

Żeby nie było, nie namawiam do takich zachowań.

 

Powodzenia!

Edytowane przez Neno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask może się rozbić nawet o jeden rozmiar... Obawiam się że z forum nie uzyskasz obiektywnej odpowiedzi bo nikt nie jest tobą i nie czuje jak mu to ciśnie. Idź do jakiegoś sklepu, przymierza kilka innych kasków i zobacz jak leżą.

Słyszałem że do rozbijania kasków używał ktoś gumowej piłki którą wkładał do środka i pompował ;P ale ja bym wolał po prostu poużywać...

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...