Skocz do zawartości

Crossowcy - mamy wojne !


Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba się zbroić :icon_twisted:

http://www.nowytarg.pl/news.php?cod=3419

http://www.nowytarg.pl/news.php?cod=3507

 

"Nie ma wyznaczonych dla nich terenów, to jeżdżą do lasów."

Widać wiedzą o co chodzi a i tak nic z tym nie robią. Przez mandaty likwidują tylko skutki a nie przyczyny. Myślą że jak koleś który pocina maszyną za ponad 10k to parę setek w te czy wewte zrobi na nim wrażenie ?

Oczywiście nie popieram jazdy w parkach narodowych czy rezerwatach bo już jest chyba lekka przesada. Nie będę tutaj poruszał znowu tematu o pustakach na motorach bo szkoda na to nerwów i czasu. Zacytuje jeszcze jeden fragment: "Nikt już nie zamierza w powiecie nowotarskim tolerować rozwydrzonych szaleńców i ich maszyn, oczywiście poza ich miłośnikami." . Co ich zdaniem oznacza słowo "miłośnik". To ten ,który ma motocykl cross/enduro w garażu i sobie go poleruje i czasami wypije piwko patrząc na niego ? Przeciesz każdy kto ma taki motocykl czasem na nim jeździ, a jak nie ma gdzie to wiadomo co wybiera. "Nie ma wyznaczonych dla nich terenów, to jeżdżą do lasów." AMEN :notworthy:

pozdr. Stozu

 

Ps Wiem że temat stary, ale myślę że warto dalej wymieniać się własnymi opiniami i spostrzeżeniami.

Edytowane przez Stoźu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się zbroić :icon_twisted:

http://www.nowytarg.pl/news.php?cod=3419

http://www.nowytarg.pl/news.php?cod=3507

 

"Nie ma wyznaczonych dla nich terenów, to jeżdżą do lasów."

Widać wiedzą o co chodzi a i tak nic z tym nie robią. Przez mandaty likwidują tylko skutki a nie przyczyny. Myślą że jak koleś który pocina maszyną za ponad 10k to parę setek w te czy wewte zrobi na nim wrażenie ?

Oczywiście nie popieram.............

Ano tekst jak zwykle napakowany dramatyzmem i armagedonem :icon_mrgreen: , ale trudno nie zauważyć tego że nawet autor owego za główny problem uważa quady i moim skromnym zdaniem ma racje bo takiej ilości bezmózgów jak na tych sprzętach nie ma nigdzie, a pchanie się w park narodowy albo w inny teren pod ścisłą ochrona to moim zdaniem chamstwo i ja z tego powodu że kilku "wyczynowców" dostało parę stówek w plecy za jazdę po parkach narodowych szat rozdzierał nie będę, a na koniec mogę wszystkich "pocieszyć"..... będzie tylko gorzej :icon_mrgreen: .

 

Ps. Mnie w tych wszystkich tekstach brakuje tylko podsumowania że koniec świata na pewno przyjedzie na quadzie albo crossie :icon_mrgreen:

Edytowane przez ghollum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostanio dostałem mandat od strazy leśniej ale w miejscu gdzie żadnym ludziom nie przeszkadzałem a droga ta jest regularnie niszczona przez czołgi i inne pojazdy wojskowe strażnik powiedział że maja tu program nature 2000 i po 100 zł mandatu.Oczywiście czołgi moga jeździć bo są chyba elektryczne i nie nie niszczą lasu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostanio dostałem mandat od strazy leśniej ale w miejscu gdzie żadnym ludziom nie przeszkadzałem a droga ta jest regularnie niszczona przez czołgi i inne pojazdy wojskowe strażnik powiedział że maja tu program nature 2000 i po 100 zł mandatu.Oczywiście czołgi moga jeździć bo są chyba elektryczne i nie nie niszczą lasu :/

 

 

Czołgu tak łatwo nie zatrzymasz :P u nas sa 2 tory ( w tym jeden taki całkiem całkiem a drugi " dziki" ) a mnie i tak bardziej kreci śmiganie po duktach leśnych, niżeli po torze. :icon_twisted:

 

Najlepiej 3 razy SZ .... szybkie, szerokie - szutrówki :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślą że jak koleś który pocina maszyną za ponad 10k to parę setek w te czy wewte zrobi na nim wrażenie ?

 

W zaleznosci jak czesto bedzie lapany. Jzezli kazdy wyjazd bedzie bulil, to mozesz byc pewny, ze zaprzestanie, jezeli raz na rok to zgodze sie z Toba. :biggrin:

 

Co ich zdaniem oznacza słowo "miłośnik".

 

A co Twoim ?

 

Moze to wlasnie ktos taki ktory nie wjezdza, na teren parku, i nie paluje jak bezmuzgowiec tam gdzie czy nie powinno sie jezdzic czy w innych miejscach ktore nie sa do tego przewidziane.

 

Przeciesz każdy kto ma taki motocykl czasem na nim jeździ, a jak nie ma gdzie to wiadomo co wybiera.

 

Nie ma wyznaczonych dla nich terenów, to jeżdżą do lasów.

pozdr. Stozu

 

Problem zaczyna sie troche wczesniej, zanim kupuje sie czy crossa czy enduro to wypadalo by przemyslec, czy bede mial mozliwosc jego wykozystania ? Nie uwazasz ? Kupic i pozniej zastanawiac sie, gdzie moge tym jezdzic to raczej nie najrozsadniejsze rozwiazanie.

 

Cross jest na TOR a nie na lasy, enduro pomine :biggrin: Czy uwazasz, ze kazda gmina, powiat, musi odrazu wyznaczyc teren na ktorym ludzie beda mogli sie wyszalec ?

 

Zdajesz sobie jaka jest procedura ? Za czyje pieniadze ma to byc zrobione ?

 

droga ta jest regularnie niszczona przez czołgi i inne pojazdy wojskowe strażnik powiedział że maja tu program nature 2000 i po 100 zł mandatu.Oczywiście czołgi moga jeździć bo są chyba elektryczne i nie nie niszczą lasu :/

 

Wiesz moze jaka jest roznica miedzy instytucja wojsko a przecietnym Kowalskim ? Naprawde trzeba Ci to tlumaczyc ? Wiec nie porownuj siebie do wojska , bo to co moze wojsko, tego nie mozesz Ty - kumasz ?

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostanio dostałem mandat od strazy leśniej ale w miejscu gdzie żadnym ludziom nie przeszkadzałem a droga ta jest regularnie niszczona przez czołgi i inne pojazdy wojskowe strażnik powiedział że maja tu program nature 2000 i po 100 zł mandatu.Oczywiście czołgi moga jeździć bo są chyba elektryczne i nie nie niszczą lasu :/

Łoo elektryczne tanki :icon_mrgreen: , PE91 Etwardy pewnie na podwoziu melexa :icon_mrgreen: , zapłaciłeś bo pewnie chłopaki nie mieli za co wypić, a że Ty się napatoczyłeś to chłopaki wykorzystali okazje i darmowy browar jest :biggrin: , a nie mogłeś nawiać? Jest coraz ciekawiej skoro już poligony są ostoją przyrody to ja i wysypiska śmieci też bym objął jakimś programem ochronnym typu "natura 2147" no bo to przecież duże siedliska szczurów są, poza tym co taki "malutki" 60 tonowy czołguś może zrobić swoimi metrowej szerokości gąsienicami przyrodzie? NIC on lekko i zwiewnie rycząc jak stado bizonów pomyka przez las który po jego wizycie lasem już nie jest :icon_mrgreen: , a TY na swojej zdegenerowanej i diabelskiej maszynie niosąc pożogę i zniszczenie latasz w te i z powrotem hałasujesz i straszysz grzybiarzy, spacerowiczów, kłusowników i meneli obalających kolejne mózgorypy przy ogniskach rozpalonych w środku lasu i do tego kurzysz i rozwiewasz tony śmieci pozostawionych przez lubujących przyrodę praworządnych obywateli a jak by tego było mało zamiast jak przystało na "porządnego" młodego Polaka obalać kolejny browar pod budą z piwem i lać w pory masz "zboczone" zainteresowania i się tego nawet nie wstydzisz!!!!, co to wyrośnie z tego młodego pokolenia, łoj matko bosko częstochowsko :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, zamiast szykować się do wojny - poszukajcie miejsca gdzie jeździć wolno i nikt ścigać nie będzie. nie prościej? nerwów mniej, wizerunek całego towarzystwa taplającego się w błocie lepszy, a nawet lepsze podstawy do negocjowania z lokalnymi władzami poprawy waszej sytuacji jako użytkowników terenu - może jak w innych miejscach uda się wspólnie przekuć dziką jazdę w wyznaczone miejsce i atrakcję turystyczną przynoszącą dochody

w zasadach walki zdaje się jest myśl, że jeśli musisz użyć siły, to już przegrałeś ;)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Twoim ?

 

Moze to wlasnie ktos taki ktory nie wjezdza, na teren parku, i nie paluje jak bezmuzgowiec tam gdzie czy nie powinno sie jezdzic czy w innych miejscach ktore nie sa do tego przewidziane.

 

Mogę szczerze oświadczyć że nigdy nawet przez myśl mi nie przeszło wjechać na teren objęty ochroną. Jeżdżę tylko tam gdzie nie ma turystów a tylko przetarte trasy przez ciężki sprzęt. A i tak kiedy zostanę złapany to będę potraktowany tak samo jak te bezmózgi.

 

Problem zaczyna sie troche wczesniej, zanim kupuje sie czy crossa czy enduro to wypadalo by przemyslec, czy bede mial mozliwosc jego wykozystania ? Nie uwazasz ? Kupic i pozniej zastanawiac sie, gdzie moge tym jezdzic to raczej nie najrozsadniejsze rozwiazanie.

 

Gdyby każdy patrzył na to z takiej strony to większość endurowców nigdy by nie kupiła maszyny.

 

Cross jest na TOR a nie na lasy, enduro pomine :biggrin: Czy uwazasz, ze kazda gmina, powiat, musi odrazu wyznaczyc teren na ktorym ludzie beda mogli sie wyszalec ?

 

:crossy:

 

Ale przyznasz że mogła by wykazać odrobinkę zrozumienia i chęci.

Irytuje mnie bardzo też to że w takich artykułach nie ma wywiadów z nami, czyli "endurowcami" . I właśnie dzięki takim artykułom większość społeczeństwa ma klapki na oczach i żyją w malutkich światach wierząc w wszystko co przeczytają. Nic dziwnego że później każdy na motocyklu to szatan, barbarzyńca, szaleniec ....ble ble ble można by wymieniać kilka godzin :bigrazz:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja się ciesze nawet ze wzięli się za tych z nowego targu, ku**ewsko się rozpanoszyli nam po GPN, podjeżdżają pod Turbacz i ognień w głąb parku a potem wszystko jest na miejscowych czyli na nas. Ja za cale 4 lata jazdy na moto w parku bylem ze 2 razy... jak już napisałem wyżej nie muszę w park wjeżdżać żeby poszaleć wystarczy swój teren dobrze poznać a nawet jak by Straż Graniczna czy tam Leśna chciała by mi mandat wlepić musieliby mnie złapać, cwaniacko zabrzmiało ale taka prawda

 

ale ja się ciesze nawet ze wzięli się za tych z nowego targu, ku**ewsko się rozpanoszyli nam po GPN, podjeżdżają pod Turbacz i ognień w głąb parku a potem wszystko jest na miejscowych czyli na nas. Ja za cale 4 lata jazdy na moto w parku bylem ze 2 razy... jak już napisałem wyżej nie muszę w park wjeżdżać żeby poszaleć wystarczy swój teren dobrze poznać a nawet jak by Straż Graniczna czy tam Leśna chciała by mi mandat wlepić musieliby mnie złapać, cwaniacko zabrzmiało ale taka prawda

Mika Ahola

1974 - 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba umiejętnie wybierać teren i porę do jazdy, wtedy problemów nie ma. U nas np: jest kilka osób znajomych w nadleśnictwie więc przed weekendowym upalaniem się dzwoni i pyta jak wygląda sprawa, czy nie będzie jakiś polowań itd. Później gdzieś w tygodniu się przeleci po placach i robotników popyta kiedy ma być odbiór drzewa kiedy się mają kręcić itd.Jakby nawet wyszła taka sytuacja że ktoś jest i nas zatrzymuje to stajemy i zawsze się idzie dogadać na spokojnie. Naprawde trochę taktyki trzeba i wszytskie problemy znikają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irytuje mnie bardzo też to że w takich artykułach nie ma wywiadów z nami, czyli "endurowcami" .

 

Co dalby taki wywiad ? Gdybys spytal stonke ( sorry za porownanie ) co sadzi o niszczeniu kartofli to odpowiedz bylyby w stylu - jakie niszczenie ?

 

I właśnie dzięki takim artykułom większość społeczeństwa ma klapki na oczach i żyją w malutkich światach wierząc w wszystko co przeczytają.

 

Po czesci masz racje, ale takie niestety jest zycie, i wierz, ze nie tylko w PL.

 

Troche checi inicjatywy ? Hmmm z czyjej strony ? Sprobuj zorganizowac paru kolesi smigajacych tym typem sprzetow, udaj sie go miejscowych wladz i porozmawiajcie, zobaczysz jaka bedzie odpowiedz.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeźdzenie po Parkach Narodowych to faktycznie mała przesada. Napewno mają inne tereny do jazdy.

Denerwoje mnie tylko to jak niektórzy piszą "gdy bys my mieli tor, niejeździli bysmy po lasach itd"

Moge sie założyć ze byście dalej jeździli po lasach, tor znudził by się po kilku dniach. Ja sam wole latać po leśnych scieżkach niż na torze, dostarcza to moim zdaniem wiecej przyjemnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...