Skocz do zawartości

Doświadczenia z AUTO CASCO... (autocasco dla motocykla)


Gość lis_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Immobilizer mam - wiec rozumiem ze 2gie zabezp. nie jest wymagane? W PZU oprocz immo chca jeszcze blokady z alarmem wlasnie.

Edytowane przez oscar

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A jak nie mam immo u siebie, a chciałbym wykupić AC w PZU albo Allianzie? Czy wystarczy np. Xena albo ABUS z certyfikatem, czy konieczne jest założenie alarmu? Dzięki za odp.

 

PZU dla AC wymaga konkretnego zabezpieczenia (mają listę akceptowanych alarmów/blokad/łańcuchów).

Z kolei Allianz wymaga jednego zabezpieczenia, ale niekoniecznie elektronicznego - w moim przypadku wystarczyła mechaniczna blokada kierownicy (taka standardowa w stacyjce). Też dopytywałem się, czy na pewno nie musi być immo lub alarm, ale powiedzieli, że blokada kiery wystarczy, i AC sprzedali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZU dla AC wymaga konkretnego zabezpieczenia (mają listę akceptowanych alarmów/blokad/łańcuchów).

Z kolei Allianz wymaga jednego zabezpieczenia, ale niekoniecznie elektronicznego - w moim przypadku wystarczyła mechaniczna blokada kierownicy (taka standardowa w stacyjce). Też dopytywałem się, czy na pewno nie musi być immo lub alarm, ale powiedzieli, że blokada kiery wystarczy, i AC sprzedali.

A powiedz mi jeszcze, gdzie wykupowałeś AC? Na Grunwaldzkiej może?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jeszcze, gdzie wykupowałeś AC? Na Grunwaldzkiej może?

 

Ja kupowałem polisę na moto w Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych na Gronowej, naprzeciw Wydziału Komunikacji, bo mam blisko w ten rejon. Mają oferty różnych ubezpieczycieli, z tym, że trzeba podjechać moto, coby od razu porobili zdjęcia do dokumentacji. I jeśli masz jakieś wcześniejsze ubezpieczenia, zniżki na OC/AC, zaświadczenia o bezszkodowej jeździe za ostatnie lata itd. to weź ze sobą żeby stosownie obniżyli składkę :)

 

EDIT: mowa o Poznaniu, bo nie zaznaczyłem.

Edytowane przez kompan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ma znaczenie, jakie rodzaj motocykla podlega ubezpieczeniu? Wiadomo, że jazda sportowym śmigaczem wygląda nieco inaczej, niż chopperem. Czy ma to przełożenie na stawki AC?

Czy niezależnie od wszystkiego wpływ na wysokość stawki ma tylko wartość pojazdu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ac jest ubezpieczeniem dobrowolnym, którego warunki dyktuje TU. czyli każde jak tam sobie uważa. część, jeśli nie wszystkie, wprawdzie nie mają pojęcia o typach motocykli, ale mocno starają się posiadaczom plastików naliczyć wyższe składki

zaglądnij do działu reklamy, była tam niedawno oferta znośnego (jak na nasze warunki) pakietu, ale właśnie nie dla maszyn "wysokiego ryzyka"

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ma znaczenie, jakie rodzaj motocykla podlega ubezpieczeniu? Wiadomo, że jazda sportowym śmigaczem wygląda nieco inaczej, niż chopperem. Czy ma to przełożenie na stawki AC?

Czy niezależnie od wszystkiego wpływ na wysokość stawki ma tylko wartość pojazdu?

Ma znaczenie. Pakiet Hestii sprzedawany przez dilera Hondy wyglądał (w 2008) tak:

9,9% wartości dla motocykli sportowych i 6,9% dla pozostałych. Przy czym do sportowych zaliczały się wszystkie CBR (łącznie ze 125 ccm!!!!). To nic, że jest mnóstwo niesportowych litrów latających dużo szybciej i wyżej... Rozsądniejsze byłoby uzależnienie stawek od pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsądniejsze byłoby uzależnienie stawek od pojemności.

 

taaa... i najwyższe składki dla cruiserów po 2000ccm, które w korku stoją bo się nie mieszczą, a na trasie ciut powyżej prędkości autostradowej kierownika-żagiel zwiewa z siodła :icon_mrgreen:

nikt nie kupuje motocykla sportowego, żeby się leniwie toczyć podziwiając widoczki. ergo sam zamysł niestety jest słuszny :P

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ac jest ubezpieczeniem dobrowolnym, którego warunki dyktuje TU. czyli każde jak tam sobie uważa. część, jeśli nie wszystkie, wprawdzie nie mają pojęcia o typach motocykli, ale mocno starają się posiadaczom plastików naliczyć wyższe składki

zaglądnij do działu reklamy, była tam niedawno oferta znośnego (jak na nasze warunki) pakietu, ale właśnie nie dla maszyn "wysokiego ryzyka"

jsz

 

Hmmm... Nie powiem, żeby jakoś szczególnie martwiło mnie takie podejście, bo przymierzam się do zakupu motocykla, ale właśnie z grupy "niskiego ryzyka". I nie ukrywam, że ucieszyło mnie to, co piszesz.

Z drugiej strony fakt - kogoś, kto kupuje sobie w sumie niewinną 250 pewnie krew zalewa, gdy słyszy, że jego pakiet będzie o kilka % droższy. Pozostaje mi się cieszyć, że gdzie indziej lokuję uczucia :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej,

 

Nie wiem czy taki temat był juz poruszany (jeżeli tak to proszę o info :) )

 

Mianowicie, chcę wykupić AC dla mojego motocykla. Dzwoniłam po wielu firmach, które ubezpieczają motocykle i np.:

 

W PZU- chcieli około 1600 zł

A w Alianz -720 zł

 

Nie mam zadnych zniżek itp bo to mój pierwszy sprzęt :) Ale czy taka różnica jest możliwa??? A może mam spodziewać się jakiegoś "kruczka"??

 

Pozdrawiam

Paulina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jest możliwa.

W przypadku OC wszędzie zapłacimy praktycznie tyle samo. +/- 20zł. Tak wynika z moich ostatnich orientacji, bo ubezpieczałam Trampiego. Oczywiście nie biorąc pod uwagę żadnych zniżek.

Natomiast jeśli chodzi o AC to już nie jest tak różowo.

PZU jest chyba najdroższe, albo jednym z droższych. Jak z samochodem.

W PZU płaciłam za AC ponad 2000 rocznie a teraz w Polskim Towarzystwie Ubezpieczeniowym płacę 1400 i mam zaoferowane to samo :bigrazz:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy taki temat był juz poruszany (jeżeli tak to proszę o info :) )

 

był. ale będę miły, i wskażę gdzie

 

na przyszłość proszę korzystać z wyszukiwarki przed zadaniem pytania

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...