Skocz do zawartości

Doświadczenia z AUTO CASCO... (autocasco dla motocykla)


Gość lis_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Odnośnie AC w Allianz, czy ktoś ostatnio wykupował? Czy zmieniło się coś jeśli chodzi o ilość i rodzaj zabezpieczeń? Nadal wystarczy np standardowa blokada kierownicy?

Niestety po obdzwonieniu kilku agentów, nie mam konkretnej odpowiedzi:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odnośnie AC w Allianz, czy ktoś ostatnio wykupował? Czy zmieniło się coś jeśli chodzi o ilość i rodzaj zabezpieczeń? Nadal wystarczy np standardowa blokada kierownicy?

Niestety po obdzwonieniu kilku agentów, nie mam konkretnej odpowiedzi:/

 

Nie dawno ubezpieczałem w Allianz, blokada i imobilajzer wystarczy, do tego mają teraz fajną promocję, przy założeniu u nich konta dostajesz 25% zniżki na AC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie kiedys pytalem i wynika ze jasno nie maja okreslone jakie blokady maja byc stosowane (chyba tylko ze 2) - u mnie immo + blokada (ale nie maja listy atestowanych jak w pzu).

 

Nie wiem jak to jest potem w rzeczywistosci przy wyplacie za kradziez.

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy oc zawsze warto kupic nnw, to sa grosze a w razie wypadku dostaje sie odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu niewazne czy bylo sie sprawca czy poszkodowanym. Może warto zorientować sie w directcie typu link4? Swoja droga, ostatnio slyszalem, że maja byc podwyżki oc, mniej wiecej w polowie grudnia i to wymóg UE. Czy na motory tez sie to bedzie tyczylo? W sumie ma byc 20% wiec ogolnie nie bedzie to jakas duza suma, ale zawsze cos. Ktoś coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mowimy o AC. A AC motocykli ma chyba tylko Allianz, PZU i Warta, z czego ta pierwsza miala w zeszlym roku najkorzystniejsze stawki.

 

Dodam jeszcze ze czesto nie chca ubezpieczac na AC uzywanych motocykli - tylko nowki salonowki.

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allianz ubezpiecza chyba do 10 letnich max.

Z tego co się dowiedziałem, przy wartości moto do 15tys wystarczy jedno zabezpieczenie mechaniczne, np seryjna blokada kierownicy, a powyżej 15 tys jedno elektroniczne. Powyżej 50tys z kolei - 2 różne zabezpieczenia. Immobiliser liczy się jako zabezpieczenie elektroniczne.

W przypadku zabezpieczeń mechanicznych jest lista akceptowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allianz ubezpiecza chyba do 10 letnich max.

Z tego co się dowiedziałem, przy wartości moto do 15tys wystarczy jedno zabezpieczenie mechaniczne, np seryjna blokada kierownicy, a powyżej 15 tys jedno elektroniczne. Powyżej 50tys z kolei - 2 różne zabezpieczenia. Immobiliser liczy się jako zabezpieczenie elektroniczne.

W przypadku zabezpieczeń mechanicznych jest lista akceptowanych.

Moglbys zdobyc ta liste? Bo mi powiedzieli ze taka lista nie istnieje...

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allianz ubezpiecza chyba do 10 letnich max.

Z tego co się dowiedziałem, przy wartości moto do 15tys wystarczy jedno zabezpieczenie mechaniczne, np seryjna blokada kierownicy, a powyżej 15 tys jedno elektroniczne.

Nie do końca tak jest, mój motocykl ubezpieczałem na 20k i wystarczyła sama blokada kierownicy.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yosarian - czyli jak widać, co agent to inne zasady. Mój potwierdził informację o 15K jako górną granicę w tym przypadku.

 

oscar - jako listę podają listę urządzeń posiadających ocenę PIMOT, tutaj

Swojej jako takiej chyba rzeczywiście nie mają. Mogę Ci podać na PW jakiś kontakt do ogarniętego agenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yosarian - czyli jak widać, co agent to inne zasady. Mój potwierdził informację o 15K jako górną granicę w tym przypadku.

 

znaczy sie agent do dupy. jak ubezpieczy niezgodnie z owu (wg "swoich" zasad), to on dostanie swoja prowizje , ale ty odszkodowania w razie zdarzenia juz nie.

chetnych na kompetentne wyliczanki w allianz zapraszam na pw, "kilku" forumowiczow jest juz zadowolonych ;)

Edytowane przez Chri$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy sie agent do dupy. jak ubezpieczy niezgodnie z owu (wg "swoich" zasad), to on dostanie swoja prowizje , ale ty odszkodowania w razie zdarzenia juz nie.

chetnych na kompetentne wyliczanki w allianz zapraszam na pw, "kilku" forumowiczow jest juz zadowolonych ;)

Mozesz w takim razie wyjasnic tutaj jakie sa zasady ubezpieczen w Allianz?

I jakie sa wymagane zabezpieczenia (czy jest lista)?

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, bardzo prosze:

 

- pojazdy do wart 15k - jedno zabezp. mechaniczne bez wymogu certyfikatu IMP

- pojazdy o wart pow 15k - 50k - jedno zabezpieczenie samodzielne

- pojazdy o wart pow 50k-120k - dwa rozne zabezpieczenia przeciwkradziezowe w tym co najmniej jedno samodzielne (czyli drugie zabezp. moze byc mechaniczne)

- pojazdy o wart pow 120k - co najmniej dwa rozne zabezpieczenia mechaniczne lub samodzielne, w tym jeden obowiazkowo alarm

 

Za zabezp. mechaniczne uznaje sie urzadzenia posiadajace certyfikat instytutu mechaniki precyzyjnej (IMP) czyli:

- blokada drazka zmiany biegow

- urzadzenie blokujace doplyw paliwa

- blokada kierownicy

- blokada sprzegla

 

Za samodzielne zabezp. przed kradzieza uznaje sie:

- alarm

- elektorniczna blokada uruchomienia silnika (w tym immobilizer)

- inne urzadzenia elektroniczne

- system alarmowania i lokalizacji pojazdow (jesli znajduje sie na liscie PIMOT) i musi byc podpisana umowa abonamentowa dot.monitoringu

 

 

Mam nadzieje,ze troche teraz rozjasnilo sie w glowach :)

Edytowane przez Chri$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, przeglądam forum w poszukiwaniu informacji na temat ubezpieczenia AC i są informacje albo nieaktualne, albo mało tresciwe. W związku z tym mam pytanie. Jak wygląda dzisiajeszy rynek tych ubezpieczeń i gdzie warto najlepiej ubezpieczyć moto?? Zawsze była najlepsza oferta ALLIANZ. Ale z tego co wiem to już jej nie ma!!??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...