Skocz do zawartości

Doświadczenia z AUTO CASCO... (autocasco dla motocykla)


Gość lis_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie to nie rozumiem, dlaczego stawki AC dla moto do 3 lat wynoszą 5% wartości a dla 9letnich już 10% wartości. Bo zwiększonego zainteresowania złodzieji to raczej nie ma, nie sądzę też, bym chciał specjalnie położyć moto - bo ma już 9 lat, to co mi tam

Witaj Jjacks!

 

 

Zwyżka składki za wiek moto ma związek

z ceną nowych części względem wartości moto.

 

Jeśli pojazd został skradziony lub całkowicie zniszczony,

to wypłacana jest wartość moto z dnia zdarzenia,

chyba, że miałeś wykupioną opcję zachowania wartości

rynkowej pojazdu - wtedy dostaniesz zapisaną w umowie

sumę ubezpieczenia.

 

niższa wartość -> mniejsze ryzyko kradzieży -> niższa składka

 

 

Inaczej jest w przypadku uszkodzeń częściowych.

 

Załóżmy, że ubezpieczasz 10-letnie moto o wartości

np. 10 tys. PLN, które nadal jest produkowane

i nowe w salonie kosztuje 30 tys. PLN.

 

Jeśli uszkodzisz :( np. wydech,

to zostanie on wymieniony na nowy

(wariant fakturowy odszkodowania),

bo skąd wziąć wydech z tego samego rocznika

o takim samym zużyciu (przed szkodą).

 

Cena nowego wydechu jest dużo wyższa

niż wartość używanego, dlatego się nie dziw,

że zwyżka ac dla np. 10-letniego

moto wynosi w Allianz 60%.

 

A co do specjalnego położenia moto,

to powiem Ci, że żaden z moich klientów,

którzy zaliczyli szlif, nie planował tego.

Wyobraź sobie cudną pogodę do latania,

a Ty czekasz sobie spokojnie :evil:

na zamówione części lub zakończenie naprawy.

 

 

Pozdrawiam

 

Jarek

---------------------------------------------

ac na motocykle -> www.moto-ac.pl

Edytowane przez jarko2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarko dzięki że pojaśniłeś.

 

Dla mnie jest to co najmniej dziwne bo ubezpieczyłem samochód na kwotę w full pakiecie ze szkodą drobną za 1000 a za samo AC na moto wołają 1200 i jest to jak na razie najlepsza oferta.

Gadam z ludkami z USA to oni mają podobne stawki u siebie z tym że wiadomo jaka przebitka na zarobkach.

 

Ogólnie to ubezpieczyciele niechętnie patrzą na motocykle - a przecież gdyby AC kosztowało rozsądne pieniądze a nie 100% więcej niż za samochód to klientów byłoby więcej i zarobiliby na tym.

Pod tym względem to jesteśmy jeszcze daleko za murzynami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ogólnie to ubezpieczyciele niechętnie patrzą na motocykle - a przecież gdyby AC kosztowało rozsądne pieniądze a nie 100% więcej niż za samochód to klientów byłoby więcej i zarobiliby na tym.

Pod tym względem to jesteśmy jeszcze daleko za murzynami

 

weź pod uwagę jakie ryzyko ponosi firma ubezpieczeniowa w przypadku moto.

nawet gdy masz udział własny 1000zł to w przypadku nowszych motocykli wystarczy że maszyna przewróci się niefortunnie na postoju i szkody wynikające z takiej przewrotki mogą bez problemu przewyższyć tę kwotę. o kwotach napraw w ASO nie wspomnę. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jakie sa koszty ubezpieczenia AC motocykla - w PZU pani mi wyliczyła na 2.800 - mam 60% zniżek na OC.

gdzie ubezpieczacie - gdzie najtaniej?

 

na forum mamy link do AXA - sprawdzcie, bo mi chyba cos zle wyliczylo... 490 zl?

Edytowane przez nurider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

AC na FZ6 FAZER 2006r. (wartość 14tys zł)

Pani w PZU wyliczyła mi składkę w wysokości 1800zł na rok przy wkładzie własnym 10%

Wydaje mi się to bardzo dobrą ofertą ponieważ w WARTA wyliczyli mi na 3400zł

Mam mętlik w głowie ponieważ wypełniłem kalkulator internetowy AXA Direct i wyszło mi 1200zł

Jak widać jest tu duża rozbieżność cenowa...

Co o tym sądzicie?

 

Kilka danych o sobie:

lat 26

prawo jazdy od 2002.02

zniżka AC: 0%

zniżka OC: 60%

 

 

sygnatura_barthazz.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać jest tu duża rozbieżność cenowa...

Co o tym sądzicie?

 

że różnica tkwi w warunkach umowy. ac, w przeciwieństwie do oc, nie jest regulowane odgórnie - obowiązują takie zasady, jakie zostaną zawarte w umowie między stronami. jak szukałem ac dla puszki, to odpadły wszystkie directy: po doliczeniu składek za wykup amortyzacji czy zniesienie udziału własnego okazały się niekonkurencyjne. czyli dla porównania ofert trzeba przeanalizować dokładnie umowy

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatecznie udało mi się obniżyć składkę na Fazera do 1720zł z 10% wkładem własnym lub 2460zł bez wkładu własnego.

Odnośnie tego wkładu mam pytanie.... czy Wy również tak macie, że:

-w przypadku kradzieży motocykla otrzymalibyście 90% obecnej wartości moto?

- w przypadku uszkodzeń, których koszt naprawy nie przekracza 10% wartości - całość musielibyście płacić z własnej kasy. Natomiast dla przykładu naprawa wynosiłaby 2000zł to ubezpieczalnia daje 600zł a Wy 1400zł czyli 10% wkładu własnego od kwoty 14000zł

 

Dodatkowo PZU nie wypłaca za drobne zniszczenia do 500zł

sygnatura_barthazz.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaczepiła mnie babka, wypytała o motocykl dała w dłoń wizytówkę i powiedziała... "Proszę nie szukać innej firmy w Allianz mamy najtańsze AC do motocykli".

Miał ktoś do czynienia z tym ?

rok temu tak było, ale teraz podobno podnieśli znowu stawki.

I strasznie się ociągają mi kasę przelali dopiero po 2,5 miesiąca, gdzie szkodę można było naprawić w niecały tydzień! Uwalili 2,5 roboczo godziny i nie chcieli wypłacić za porysowaną szybkę (a kwota była w miarę mała, lekko ponad 3k). Na szczęście dogadałem się z chłopakami w ASO i nic nie musiałem dopłacać, ale niesmak pozostaje. A rzeczoznawca przychodził chyba 3 razy bo ciągle mu coś nie pasowało (raz do mnie i potem 2 razy do ASO)

 

Wcześniej nie miałem do czynienia nigdy z likwidowaniem szkody, ale jeśli tak działa Allianz, który ma relatywnie dobrą opinie, to nie chce wiedzieć jak trzeba się użerać z innymi TU :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz nawet to było w telekamerze na tvn turbo. Ukradli kolesiowi Audi A2, miał dwa oryginalne kluczyki. Tylko w jednym był nadajnik do immobilizera, który dawał sygnał stały, a ten w drugim dawał sygnał zmienny. PZU stwierdziło, że tak być nie może, że immobilizer nie mógł działać poprawnie (a co ich to kurna blaszka obchodzi w ogóle?) i odmówili wypłaty, a nawet dali sprawę do prokuratury o wyłudzenie odszkodowania! A koleś w ASO audi powiedział ze to normalne działanie, i pzu jak zwykle ściemnia żeby tylko nie płacić

 

Koleś się szarpie z nimi już ponad 2 lata, a teraz po interwencji tvn'a, PZU wystosowało pismo, że to musiał być jakiś ich błąd i właściciel skradzionego może się SPRÓBOWAĆ odwołać od ich odmowy, a oni to łaskawie jeszcze raz rozpatrzą. No paranoja.

 

Ubezpieczalnie to k*rwy. Miałem teraz brać właśnie AC na nowe moto w pzu, a mam tylko jeden oryginalny kluczyk. Pewnie nikt by mi nie raczył powiedzieć, że to dyskwalifikuje AC od kradzieży. Co za kraj...

Edytowane przez slusar_o2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem dziś o kontakt z AXA Direct bo mi się wierzyć nie chciało, że prawidłowo wypełniłem kalkulator i wyszło mi ok. 900zł/rok AC+OC bez wkładu własnego.

Okazało się, że wszystko prawidłowo wpisałem i teraz mam dylemat AXA czy PZU

Jak umówię się z rzeczoznawca na oględziny motocykla to następnie dostanę na email regulamin umowy. Postaram się go wrzucić na forum w celach podglądowych.

Coś możecie więcej powiedzieć apropo AXA Direct?

sygnatura_barthazz.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...