Skocz do zawartości

Doświadczenia z AUTO CASCO... (autocasco dla motocykla)


Gość lis_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To ja opiszę na swoim przykładzie, prawie nowego motocykla (GS500F, 1-roczny w momencie ubezpieczania), koszt ubezpieczenia: cały pakiet ok. 1400PLN. Początki na moto były trudne, więc zaliczyłem w deszcz dwa szlify (raz z mojej winy, za drugim razem wymusił to ślepak w dostawczaku, wyjeżdżający z podporządkowanej).

 

Ubezpieczony w Allianz, pakiet dla nowych motocykli, z odnawiającą się kwotą ubezpieczenia po każdym zdarzeniu. Pierwszy szlif na lewą stronę, rzeczoznawca wycenia szkody: wszystkie części do wymiany na nowe. Bezproblemowa naprawa bezgotówkowa w ASO Suzuki Jaskłowski (z robocizną jakieś 3500PLN). Ból: wzrost składki ze 100% na 160%.

 

Za drugim razem było gorzej, motocykl podrapany z obu stron, w tym leciutko przytarty układ wydechowy. Rzeczoznawca (ponoć jeździł VFR800, czyli też człowiek :)) każdą, nawet lekko podrapaną część oznaczył jako do wymiany na nową. Niestety po poprzedniej naprawie przekraczającej ileśtam złotych, zgodnie z ustawą wymagane są dodatkowe badania techniczne, o których zapomniałem. Napisałem podanie, pomógł mi szef ASO Suzuki Jaskłowski, przyjęte pozytywnie. Koszt naprawy w ASO z robocizną ok. 9000PLN (uff, zmieściłem się przed szkodą całkowitą), wymienili wszystko na nowe, ale Allianz doliczyło mi 10% udziału własnego na koszcie wydechu (nie mam o to żalu, bo i tak wyremontowali mi całe moto na glanz). Ból: wzrost składki ze 160% na 260 % :icon_eek:

 

Podsumowując, świetnie się spisali (1400 vs. 12500). Ubezpieczyłem u nich następne moto (jednak nie na mnie, z wiadomych względów :cool: ) i wrócę w przyszłości. Nie wiem jak jest z dłużej używanymi motocyklami, mam nadzieję, że podobnie jak z moim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mizc za opis, na Twoim przykładzie widać, że w tym wypadku Allianz w kulki nie poleciał. Ja się zastanawaim między nim, a PZU (policzyli od 19k ~1050zł za pakiet AC+OC+NNW dla max zniżek mojego rodziciela). PZU jednak pociaga -25% wartości motocykla w przypadku, gdy szkoda będzie spowodowana przez moją osobę (<26lat). Wiecie jak to jest w Allianz? I jak to jest w przypadku kradzieży motocykla, bo w sumie to jest dla mnie bardziej istotne. Czy nie ma problemu z wypłatą, np. gdy motocykl skradziono w innym mieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie szkód miałem 25 lat, Allianz przy likwidacji nie zaniżało mi kwoty odszkodowania za wiek. Płaci się chyba wyższą stawkę (5, czy 10%) za AC gdy nie masz 26 lat.

 

W Allianz są dwie opcje jeśli chodzi o AC i kradzież z miejsc niestrzeżonych: droższy wariant (wypłata 100%) i tańszy (chyba 80%). Nie wiem jak jest z procedurą po kradzieży i w sumie wolałbym nie sprawdzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz AC to możesz się rozliczyć bezgotówkowo :biggrin: oddajesz moto do serwisu i oni wysyłają fakturę do ubezpieczyciela a jak się panu rzeczoznawcy nie podoba to jego problem trzeba być twardym ! jak rzeczoznawca chce coś zaniżyć i jakiś zamiennik zamiast oryginału wylicza jako część naprawcza to należny podsunąć mu pisemko że jeżeli zginiesz bo ta część nie oryginalna nawaliła to ubezpieczalnia ponosi pełną odpowiedzialność za to ! i wtedy pan proponuje z reguły rozliczenie bezgotówkowe :) przerabiałem osobiście na samochodzie ale myślę że z motocyklem będzie podobnie :)

 

Tak, a Pan serwisant z d...y wytrzasnął normy czasowe i stawki za rbg a ubezpieczalnia grzecznie wszystko zapłaci. Bzdura. Większość napraw jest kalkulowana w systemie audatex, który normy czasowe ma od producenta, kwestia stawek, to zależy od ubezpieczalni, jakie mają podejście do dealerów. Najprościej przed naprawą dostarczyć kosztorys wstępny do ubezpieczalni by go zatwierdzili (tzn niech to zrobi dealer).

 

W Allianz są dwie opcje jeśli chodzi o AC i kradzież z miejsc niestrzeżonych: droższy wariant (wypłata 100%) i tańszy (chyba 80%). Nie wiem jak jest z procedurą po kradzieży i w sumie wolałbym nie sprawdzać :)

 

W momencie ubezpieczenia jeśli chcesz 100% wartości w przypadku kradzieży z miejsca niestrzeżonego to masz zwyżkę 10% składki. Jeśli zawsze parkujesz w miejscu strzeżonym to nie musisz tego wykupywać. Inaczej masz udział własny 10%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem neidawno moto i przyszlo do mnie pismo z pzu na przedluzenie umowy do 2010. Co ciekawe mam 20lat i 0 znizek - zawolali 169zl... myslalem, ze drozej policza...

 

Zastanawiam sie czy rejestrowac motunga na siebie czy nie... jak nie to zaakceptuje ich oferte :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem neidawno moto i przyszlo do mnie pismo z pzu na przedluzenie umowy do 2010. Co ciekawe mam 20lat i 0 znizek - zawolali 169zl... myslalem, ze drozej policza...

 

Zastanawiam sie czy rejestrowac motunga na siebie czy nie... jak nie to zaakceptuje ich oferte :).

a do kiedy masz opłacone OC a właściwie to do kiedy ma opłacone poprzedni właściciel

bo jeśli się nie mylę to można jeździć na OC poprzedniego właściciela tylko że trzeba wozić ze sobą dodatkowo umowę kupna

odrazu zaznaczę że jeśli zadzwonisz do PZU to powiedzą że musisz przepisać polisę na siebie co chyba mija się z prawdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni wlasciciel ma oplacone OC do 2 kwietnia i wlasnie od 2 kwietnia 2009 do tegoz samego dnia 2010 przyszla mi propozycja. Wszedzie wypisane moje dane itp... Poza tym na umowie oc kolesia od ktorego kupilem moto widnieje inna sumka - 139zl.

 

Nie znam sie na tych procedurach i jestem troche zamotany. Na swistku napisane jest:

 

"Niniejszy blankiet przekazowy wraz z potwierdzeniem zaplaty skladki stanowi dowod zawarcia umowy ubezpieczenia, za ktore zaplacono skladke"

-Czyli jak zaplace to 169zl to mam oc, dobrze rozumiem?

 

 

Pozdrawiam

Mateusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze rozumiesz, po zapłaceniu tego np. na poczcie masz OC. A i tak masz sporo więcej szczęścia niż ja - jak rok temu przyszedł mi taki świstek to z datą zakończenia umowy poprzedniego właściciela... Fakt, była ona odległa, ale i tak poczułem się wyr... na 2 miesiące. Jednak będąc leniwym, zapłaciłem i tyle, pewnie na takich osobach zbierają sobie bonusy :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki:

Jakie zabezpieczenia akceptuje Allianz (konkretnie blokady tarczy hamulcowej)? Wiem ze PZU ma Xene xn-15 i xn-14, ale nie moge znalezc info czy w Allianz tez sa one akceptowane.

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki:

Jakie zabezpieczenia akceptuje Allianz (konkretnie blokady tarczy hamulcowej)? Wiem ze PZU ma Xene xn-15 i xn-14, ale nie moge znalezc info czy w Allianz tez sa one akceptowane.

 

Allianz wymaga jednego zabezpieczenia elektornicznego. Jeżeli masz imobilaizer to wystarczy, w innym przypadku musisz zamontować alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allianz wymaga jednego zabezpieczenia elektornicznego. Jeżeli masz imobilaizer to wystarczy, w innym przypadku musisz zamontować alarm.

 

Dokładnie - jak w przypadku samochodów wymagane są dwa zazwyczaj immobilaizer i autoalarm tak w przypadku motocykli jedno Ci wystarczy. Niemniej jednak jest ono konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...