Skocz do zawartości

Doświadczenia z AUTO CASCO... (autocasco dla motocykla)


Gość lis_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pracuje w Multiagencji i współpracuje z różnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Często jak przychodzi ktoś ubezpieczać moto zostawia wszystkie mi potrzebne dane potrzebne mi do ubezpieczenia i szukam dla niego najlepszego rozwiązania cenowego i zakresowego w różnych towarzystwach. Jeśli chodzi o samo OC to faktycznie w PZU wyjdzie raczej najtaniej ale jeśli chodzi o cały pakieto OC i AC to teraz są różne ciekawe pakiety np w Hestii i często bywa, że wychodzi taniej niż w PZU a jescze w pakiecie macie np ubezpeiczone mieszkanie.

 

Czyli prościej rzecz ujmując pracujesz w firmie brokerskiej i jesteś brokerem :wink: Za to moja koleżanka, która też jest brokerem, praktycznie najlepiej unika motocyklistów i jej firma dość niechętnie ubezpiecza motocykle. Niuansów problemu nie znam także więcej nic nie powiem :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli prościej rzecz ujmując pracujesz w firmie brokerskiej i jesteś brokerem :wink: Za to moja koleżanka, która też jest brokerem, praktycznie najlepiej unika motocyklistów i jej firma dość niechętnie ubezpiecza motocykle. Niuansów problemu nie znam także więcej nic nie powiem :bigrazz:

 

Hehe no jestem... Tak to prawda, motocykliści są najmniej lubianymi klientami przez towarzystwa. Ale ja biorę wszystkich z sentymentu ;) Więc jak kogoś ktoś wywali to się zgłaszać - zrobimy ubezpieczonko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, przy ubezpieczaniu nowego Sprinta ST - 36 tys netto wartosci spiewali mi od 6 do ponad 8 kola za pelen pakiet - w Bialymstoku. Ceny byly chore a obowiazek wykupu AC konieczny, bo maszyne bralem w leasing - jakos w okolicach wrzesnia/pazdziernika. W Allianz (oddzial w Bialymstoku) pani zaproponowala mi pakiet za ok 7 tys, ale juz w jakiejs agancji warszawskiej (za namiary wielki uklon w strone forumowego kolegi Smigla, niech mu Bozia w wódce wynagrodzi!) zapalcilem 2700 zl:)

 

Tak wiec warto szukac i wypytywac sie motocyklistow co gdzie i za ile bo mozna sporo oszczedzic:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sorry że przerywam dyskusję, niedługo będę ubezpieczał swoją Hondę więc czy przejdą zniżki jakie mam za inny motocykl w PZU do innego ubezpieczyciela? I na jaki zakład ubezpieczeniowy warto zarejestrować, czy PZU jest najtańsze i najlepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sorry że przerywam dyskusję, niedługo będę ubezpieczał swoją Hondę więc czy przejdą zniżki jakie mam za inny motocykl w PZU do innego ubezpieczyciela? I na jaki zakład ubezpieczeniowy warto zarejestrować, czy PZU jest najtańsze i najlepsze?

 

Tak przejdą.

 

PZU wcale nie jest najtańsze i najlepsze. Zależy jaki motocykl, jakie zniżki itd itd. Wprawdzie jeśli chodzi o motocykle to PZU ma jedne z najniższych stawek ale są towarzystwa mniej znane co i też mają niskie. Jeśli chcesz robić samo OC to szukaj jak najtańszego w byle jakim towarzystwie. Jeśli o AC myślisz warto pokombinować i porównać oferty wielu towarzystw bardziej, że tak się wyraże pozycjonoanych na rynku. Nie polecam Directów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też pamiętać, że w przypadku AC fajnie było by mieć pewnego ubezpieczyciela który cieszy się dobrą opinią i nie będziesz musiał z nim walczyć o wypłatę odszkodowania w razie jakiejś nieprzyjemności.

Ja mam OC i AC w PZU, słyszałem same dobre opinie, ale na szczęście nie korzystałem jeszcze z jego uroków ;)

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też pamiętać, że w przypadku AC fajnie było by mieć pewnego ubezpieczyciela który cieszy się dobrą opinią i nie będziesz musiał z nim walczyć o wypłatę odszkodowania w razie jakiejś nieprzyjemności.

Ja mam OC i AC w PZU, słyszałem same dobre opinie, ale na szczęście nie korzystałem jeszcze z jego uroków ;)

 

Jakie są stawki wyjściowe w PZU?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że to nie jest takie proste, ja jak szukałem ubezpieczyciela AC to żadnych takich tablic nie znalazłem a kalkulatory on line są gówno warte. Jak masz chwilkę to wpadnij do najbliższej agencji PZU lub innego ubezpieczyciela i w 4 minuty Ci wszystko wyliczą jak podasz wartość motocykla, wiek i te wszystkie inne dane. Tak będzie chyba najwygodniej no i będziesz pewien, że ten wynik jest miarodajny.

 

edyta: a sorry, chodziło Ci o OC, mea culpa. Kurde, dziwie się tylko, że ktoś kupując OC aż tak mocno kombinuje. Co to za różnica czy zapłacisz 80zl czy 120zł? Tutaj wybierałbym sprawdzonego ubezpieczyciela bo co z zaoszczędzonych paru złotych jak potem możesz mieć same problemy...

Edytowane przez foks

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi mi o te pare zlotych, tylko o to ze poprzedni motocykl mialem ubezpieczony na wspolwlasciciela tak wiec, mialem max znizek....teraz musze zarejestowac motocykl na siebie i dlatego napisalem ten post....nie wiem czy teraz bede musial zaplacic 100/200/800?? jezeli ktos moze cos na ten temat napisac to dzieki z góry....chodzi o motocykl z 2006r?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edyta: a sorry, chodziło Ci o OC, mea culpa. Kurde, dziwie się tylko, że ktoś kupując OC aż tak mocno kombinuje. Co to za różnica czy zapłacisz 80zl czy 120zł? Tutaj wybierałbym sprawdzonego ubezpieczyciela bo co z zaoszczędzonych paru złotych jak potem możesz mieć same problemy...

Ta? Z OC dostajesz pieniądze Ty, czy osoba, która jest przez Ciebie poszkodowana?

OC bierze się u najtańszego "agenta".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi mi o te pare zlotych, tylko o to ze poprzedni motocykl mialem ubezpieczony na wspolwlasciciela tak wiec, mialem max znizek....teraz musze zarejestowac motocykl na siebie i dlatego napisalem ten post....nie wiem czy teraz bede musial zaplacic 100/200/800?? jezeli ktos moze cos na ten temat napisac to dzieki z góry....chodzi o motocykl z 2006r?

 

jesli masz 19 lat to w pzu skladka 130 zł + 50% zwyzki w 1 roku za to ze nie masz ukonczonych 26 lat, w drugim roku zaplacisz tylko 30 % zwyzki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...