Skocz do zawartości

Doświadczenia z AUTO CASCO... (autocasco dla motocykla)


Gość lis_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

R6surfer jeszcze jedno pytanie.

Co w sytuacji jeśli np. nie będzie sensu naprawiać sprzęta, a bierze się AC w zakresie "pełny"?

Czy w tej sytuacji ma znaczenie, czy PZU czy Allianz?

Dzięki za szczegóły z umów z PZU, skłania mnie to w stronę Allianza, ale z tego co pisze Yareck to jeszcze podzwonię i popytam odnośnie oferty.

 

Z tego co piszesz to duży plus Allianza, że jak na wycenie wyjdzie za mało to możesz z niej zrezygnować na rzecz udokumentowania.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w sytuacji jeśli np. nie będzie sensu naprawiać sprzęta, a bierze się AC w zakresie "pełny"?

Czy w tej sytuacji ma znaczenie, czy PZU czy Allianz?

 

Porównując warunki obu firm nie wydaje mi się by miało to znaczenie (pamiętaj, że w Allianz nie ma czegoś takiego jak wariant "wycena" i "warsztat") ale tutaj nie ma to znaczenia. W obu przypadkach określa się maksymalne koszty naprawy, w obu firmach identycznie, czyli operując na programach kalkulacyjnych (Audatex-Allianz, Eurotax, Audatex-PZU - kiedy jaki stosuje PZU to nie wiem, chyba jest to dowolność). Dlaczego te programy? Abo :icon_mrgreen: dlatego, że jest w nich baza motocykli (z tym, że w Audatexie dużo bardziej szczegółowa) zawierająca ceny części oraz czasy robocizny związane z demontażem i montażem osprzętu. Te dane są podawane przez importerów działających na rynku w Polsce, a więc nie z głowy. Czasy powinny być zbieżne z czasami jakie są w programach, jakimi dysponują serwisy (nie zawsze niestety się to zgadza).

Następnie liczy się wartość rynkową motocykla - i tutaj uwaga, zapewniam, że pracownicy firm ubezpieczeniowych wiedzą kiedy jest sezon a kiedy nie i wprowadzają stosowne korekty (zależnie od sytuacji na rynku) do wartości. Oczywiście, przeglądają również oferty giełdowe, zaglądają na takie jak nasze forum i wiedzą ile można dostać za motocykl.

W przypadku AC, jeśli koszty naprawy określone jak wyżej, przekroczą 70% wartości motocykl, jest to szkoda całkowita. Do wypłaty jest wówczas Wr minus wartość motocykla uszkodzonego (wyliczona na podstawie programu Info Ekspert lub Eurotax). Acha, wartość motocykla uszkodzonego jest również weryfikowana przez giełdę - obie firmy mają swoje platformy na których takie aukcje się odbywają. Giełda jest pomocna przy ustalaniu wartości motocykla uszkodzonego, ale nie jest wyrocznią. Obie firmy deklarują również pomoc przy zbyciu uszkodzonego motocykla. Oczywiście, do Ciebie należy decyzja czy chcesz tego, czy też zagospodarujesz motocykl sam. Wypłata odszkodowania nie zmusza Cię do sprzedaży lub złomowania sprzęta - co dalej z nim robisz to już Twoja sprawa.

Trochę się rozpisałem ale mam nadzieję, że w miarę jasno. Jakby co to wal na PW

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Serdecznie witam kolegów,

 

Drugi rok jeżdżę nie ubezpieczonym motocyklem - ryzko AC (Auto Casco). wynika to z bardzo wysokich stawek firm ubazpieczeniowych. Myślę jednak o ubezpieczeniu sprzęta.

Proszę Was o podpowieź w jakiej firmie ubezpieczyć. Jakie stawki mają.

Ja mam dużo ubezpieczeń w Warcie. Ubezpieczają mi firmę, samochody i inne rzeczy. Jak usłyszeli o motocyklu to tak wywindowali stawkę że złapałem się za głowę.

 

Czekam na Wasze propozycje - może nawet z przykładowymi stawkami,

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie stawki są chore. Najtańsza opcja to ... zakup nowego motocykla z pakietem promocyjnym, np. 5% wartości sprzęta. Jak masz jakieś zniżki, to brane są pod uwagę dodatkowo. Niestety, po pierwszej zgłaszanej szkodzie trafiasz do grupy wysokiego ryzyka i stawka idzie kilka razy w górę. Dlatego małych szkód nie ma sensu zgłaszać. Niemniej jest to fajne rozwiązanie zabezpieczające przed dużą stratą przy kradzieży czy poważniejszym dzwonie.

 

Dość cywilizowane podejście do motocykli ma Allianz, ale stawkami podanymi w kalkulatorze online niestety nie można się sugerować - w rzeczywistości są znacznie wyższe (przynajmniej tak było niedawno).

 

Spróbuj też http://www.voxen.pl/

Oni prowadzą ubezpieczenia Suzuki w ramach pakietów dilerskich. Może mają coś do powiedzenia na temat ubezpieczeń używek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za AC mojej Inazumy PZU zażądało 25% wartosci motocykla.

 

i to jest AFAIR typowa stawka za motocykle używane :)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio nigdzie nie jest ;) . Warta mi zaproponowała AC 30% wartości sprzęta :) .

Korzystnie można trafić w Allianzu, tylko trzeba poszukać. Obdzwoniłem parę miejsc (zacznij od salonów sprzedaży motocykli) i za któryms razem trafiłem na agencję, która miała pakiet motocyklowy (nie tylko dla nowych sprzętów) i z niego skorzystałem. Zapłaciłem trochę więcej, niż połowę standardowej stawki w Allianzu.

powodzenia i pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja musze pogadać z moją ubezpieczycielką, bo ostatnio sie pytałem tak z ciekawoscie - to mi powiedizała ze ok 10%-15% wartosci moto wiec to chyba spoko, tylko ze ta cena nie obejmuje kradziezy-bo motocykl mozna "wziąć" z ulicy i dziekuje.

podpytam sie i dam cynk co i jak

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam kolegów,

 

Drugi rok jeżdżę nie ubezpieczonym motocyklem - ryzko AC (Auto Casco). wynika to z bardzo wysokich stawek firm ubazpieczeniowych. Myślę jednak o ubezpieczeniu sprzęta.

Proszę Was o podpowieź w jakiej firmie ubezpieczyć. Jakie stawki mają.

Ja mam dużo ubezpieczeń w Warcie. Ubezpieczają mi firmę, samochody i inne rzeczy. Jak usłyszeli o motocyklu to tak wywindowali stawkę że złapałem się za głowę.

 

Czekam na Wasze propozycje - może nawet z przykładowymi stawkami,

 

Pozdrawiam

 

Ja od nowści mam ubezpieczenie w Alianz. Jak sprzęt był nowy to wyszło ok.4%. Była to płena opcja obejmująca pominięcie udzuału własnego i kradziez zmiejsc niestrzeżonych czyli np. z ulicy + NW na mnie i pasażera. Do tej pory tak jest, wychodzi ok.4%.

Warta poraziła mnie tak, ze do tej pory w to nie wierzę.

 

Jak zadzwoniłem do Link4 to babka od razu powiedziła, że ta rozmowa nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...