Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rafael dużo dałeś mi do myślenia ale czy nie warto kupić takiego tańszego rupiecia, otworzyć go i w zime zadbać aby mnie głowa nie bolała że coś padło? Do zimy nie tak długo a gdybym napisał że mam 8.000zł na moto (ale już na ciuchy nie bede mieć) to wtedy usłyszę że do DRZ dozbierać jeszcze 2... Kupić igłę to jak grać w totolotka (był gość który kupił w szwajcarii XL350R z 88r za 6.000zł pojechał do mechaniora i usłyszał jeszcze 3,000zł)

 

Ps. Jeżeli nie znajdę kompromisu który mi np. dawała Suzuki DR125SE (którym w terenie jeździłem od 12 do północy) I z dziewczyną w ciągu 3 miesięcy zrobiłem 4.000km to chyba będzie trzeba zbierać na EXC 200 i jakiegoś turystyka kupić. DR350 jakoś nie ciągnie mnie do tego moto może dlatego że za dużo widzę jak ludzie traktują te moto?

Edytowane przez kzfr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafael dużo dałeś mi do myślenia ale czy nie warto kupić takiego tańszego rupiecia, otworzyć go i w zime zadbać aby mnie głowa nie bolała że coś padło? Do zimy nie tak długo a gdybym napisał że mam 8.000zł na moto (ale już na ciuchy nie bede mieć) to wtedy usłyszę że do DRZ dozbierać jeszcze 2... Kupić igłę to jak grać w totolotka (był gość który kupił w szwajcarii XL350R z 88r za 6.000zł pojechał do mechaniora i usłyszał jeszcze 3,000zł)

Jak już chcesz kupować moto które w zimie masz zamiar wyremontować to nie kupuj KTM ani Kawasaki. W takim wypadku Honda XR 400 jakaś styrpana, ale przynajmniej w niej zrobisz remont po w miarę przyzwoitych kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz kupować moto które w zimie masz zamiar wyremontować to nie kupuj KTM ani Kawasaki. W takim wypadku Honda XR 400 jakaś styrpana, ale przynajmniej w niej zrobisz remont po w miarę przyzwoitych kosztach.

Dodałem wcześniej że przewieźć osobę nie będę mógł bo słaba tylna część ramy która lubi pękać. Dobrze wiemy że XR 400 chodzą po 8k najmniej od kilku lat jak nie wcześniej ale nie są to sztuki młode i sprawne, gdzie sprzedaż była tylko dlatego że gość się jej przestraszył bo moc 30koni wyprzedziła jego myślenie. Zaznaczyłem XR400 bo
To tylko ogólnie wiadomo że kupie to co będzie w lepszym stanie ale chciałbym wiedzieć do którego bardziej przywiązać uwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz w takim razie XLR, albo starsze TTR

Są dwie TT350 ale nie R (chyba) a reszta to 600 na jaką zwrócić uwagę bardziej i jaki rocznik?

http://tablica.pl/of...31a2b649;r:6;s:

http://allegro.pl/ya...2551008244.html

 

ps. nie za niska ta 600tka?

 

A ktoś rzuci mi porównaniem TTR vs LC4 ? Plusy i minusy wg. Was

Edytowane przez kzfr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupi xr 600 za 6k w miarę zdrową.........to są stare moto nie ma co oczekiwać że kupi igiełke w której nie ma nic do poprawki bo najmłodszy rocznik co może kupić to 00 (dla 600) więc 12 letnie moto, a to było i dla wielu (ja ) jest hard enduro i raczej ma ciężkie życie :D

tylko że xr600 to takie oldscholoowe hard enduro teoretycznie jest jednoosobowa nie ma bagażnika.............można poprzerabiać......

 

DR350 jakoś nie ciągnie mnie do tego moto może dlatego że za dużo widzę jak ludzie traktują te moto?

 

a myślisz że lc4 czy xr mają lepiej ?? nie po prostu jest mniej filmików z nimi na youtube :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. znalazlem dosc dobra okazje na kupno Yamahy yz400f. tylko mam pytanie czy to jest okazja czy bede musial jeszcze dokladac z 2000zl na wejscie? z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi.

http://moto.allegro.pl/yamaha-yz-400-f-yzf-400-wr-400-426-450-enduro-i2546854813.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawory podczas planowania głowicy można przeszlifować, nawet jest do kupienia specjalna pasta różnych grubości do szlifowania zaworów w gnieździe. Pod warunkiem, że nie są cienkie jak żyletki oczywiście. Tyle, że ten sprzęt czyli crosówka - bez blachy z 99roku nie jest warta 5 tyś, może 3,5. Wtedy jeszcze opłacało by się w nią zainwestować.

EXC 125 -> XR650R -> EXC 520 --> lc4 620 i yz125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie chyba nie warto kupować starej 4T crossówki w ogóle chyba że zarżnąć i wyrzucić ?? można zrobić wyjątek dla 426 która jest bardzo twarda albo sx400/620 (crossówka w ramie lc4 z grubsza z silnikiem lc4 rzadko spotykany sprzęt i stary )

 

za 5 tys tylko 2T jak crossówka.....

 

zawory ewentualnie mozna dotrzeć, tak czepiając się słówek ;)

 

tylko że docieranie zaworów w crossówce 4T to druciarstwo i proszenie się o wybuch -zresztą sam o tym napisałeś.........zawory można dotrzeć w starym dualu 4T, w skuterku, w maluchu a nie w crossówce gdzie ich żywotność jest i tak bardzo krótka i są bardzo obciązone a docierając je jeszcze ją skracasz...

 

koleś w aukcji pisał że była awaria przepustnicy, ciekawe jak nicasil -o ile w ogóle jest jeszcze :D

pozatym zapoznaj się z 400-bardzo dużo wad miał ten moto....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Planuję zakup pierwszego motorka. Jako że wczesniej nie miałem styczności z motorami najpierw chcę zacząć od jakiejś 50cm. Możecie polecić jakiś model?? Zastanawiam się nad Aprilia rx50 albo derbi senda 50 ewentualnie yamaha dt 50. Który był by lepszy. Mam 186cm wzrostu i ok 80kg, koszty max 5tyś.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...