Skocz do zawartości

Umorzona sprawa zastrzelenia motocyklisty


krycek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Troche offtopic, ale konkluzje tutaj wysnute, zmuszaja mnie do napisania:

 

Skoro doszlismy do wniosków - nie jezdzic bez prawa jazdy, grzecznie zatrzymywac sie przed blokada i sluchac niebieskich - to po jaka cholere dajecie dzieciakom 14-20 lat w ogole zly przyklad?

 

Malo to postow na tematy dotyczace porad prawnych, co zrobic, jak jade bez prawka, co mi grozi, czy sie zatrzymujecie, czy uciekacie, bla,bla,bla?

Ewolucja i dobor naturalny swoja droga, ale po co kusic mlodych kretynkow?! Pogrzeb nigdy, nawet kretyna, nie jest przyjemny.

 

Slowo do Administracji i Mod Team.

Moj szacunek znacznie zmalal do was. Na waszym miejscu od razu banowalbym po IP nastoletnich durniow, ktorzy opisuja jak to jezdza bez prawka i starych durniow, ktorzy w ogole opowiadaja, ze jezdzili bez prawka, czy spierdzielali przed policja. Prosze bardzo - zrobiles - Twoja brocha, ale nie opisuj, do cholery. Przeciez mlodzi czesto sie wzoruja na nas, przyszli tutaj takze po porady i doswiadczenie. Potem, kazde kolejne info o zabitym (z wlasnej czy nie wlasnej winy) mlodocianym motocykliscie czy jeszcze gorzej - ofiarach z jego winy - powinno po czesci takze nasze sumienie obciazac. GDZIE KU.WA TEN ZDROWY ROZSADEK!?

Prosze, zeby ktos z Administracji naprawde wypowiedzial sie w tej kwestii i wzial sprawe w swoje rece.

Masz rację, ale...

To, do czego namawiasz Admina i Mod Team to nic innego, jak chęć wprowadzenia cenzury.

Przerabialiśmy to już kiedyś i na dobre nikomu takie pomysły nie wychodziły.

Jeśli Administarator i Moreratorzy zaczną selekcjonować tematy i wypowiedzi ze względu na "odpowiednią" treść /już to robią, zgodnie z regulaminem forum/ to cała działalność forum i jego istota przestaną funkcjonować tak, jak powinny.

Forum to spotkania i rozmowy różnych ludzi na interesujące ich tematy. Wyrażanie swojego zdania. Można się z kimś zgadzać albo nie, ale nie zamykajmy mu od razu ust. Na tym polega dyskusja.

Nie można winić forum, że na świecie są narwańcy, którzy łamią prawo, gadają głupoty czy jeżdżą jak wariaci. Nie wpłyniemy na to, jakie wnioski wyciągają ludzie z rozmów. Każdy ma swój rozum i żadne "ułożone" i rozsądne radny nie zmienią od razu jego poglądów i postępowania.

Każdy na forum szuka czegoś dla siebie, czegoś co go interesuje. Jeśli Administarator czy Moderatorzy będą robić, jak sugerujesz, to ludzie o których się martwisz po prostu odejdą z tego forum znajdą sobie inne.

Poza tym, ostatecznie opowiadań o jakich wspominasz nie ma tak wiele i nie zauważyłem, żeby wzbudzały powszechny zachwyt, poklask i naśladowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prosze o terror i krotkie trzymanie na smyczy.. Po prostu chodzi mi o rozsadne podejscie do sprawy. Mlodym ludziom takie zachowania imponuja i czesto probuja sie wzorowac na nich. Rambo mode ON ;)

Blagam tylko o zdrowsze podejscie i o to, zebysmy my, cenzurujac sie niejako sami, mogli smialo powiedziec, ze reki, nawet posrednio nie przylozylismy do takich, badz co badz, tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież moderatorzy to robią. Mają jako takie specjalizacje i często zabierają głos w tematach.

Ciężko byłoby ustalić jakiś poziom granicy tolerancji do którego wolnoby było gadać co się chce a później już nie. To właśnie jest cenzura. Bajer w tym, żeby wyrobić sobie pogląd jednoczesnie na podstawie tych wypowiedzi z którymi się zgadzasz jak i tych które cię drażnia.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!wczoraj byla pierwsza rocznica smierci Marcina, bylismy na mszy potem na cmentarzu ,dziekowal nam ojciec chlopaka ze przyjechalismy i jestesmy razaem z nim ,nie macie pojecia jaka wokol tego jest sprawa co wogole bylo robione jak zacierane slady,jak zastraszani swiadkowie i jak sadzeni niewinni ludzie ktorzy poprostu nie chcieli milczec w tej sprawie,to co sie dzialo i dzieje to sie poprostu w glowie nie miesci poprostu paranoja sam bym w to nie uwierzyl jak bym wczoraj nie spotkal sie z kumplami Marcina-pokoj jego duszy a nikomu z was nie zycze podobnych przygod unikajcie policji jak ognia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten policjant to był człowiek z jego miejscowości, całkiem możliwe że chłopak rozpoznał sasiada, nic dziwnego że nie przyszło mu do głowy że sąsiad go zastrzeli. zresztą, młody i narwany, pozostanie tajemnica co sobie myślał. nie w tym rzecz.

 

A może jakby się zatrzymał to nie dostałby mandatu bo to w końcu sąsiad. Bronicie motocyklisty jak świętej krowy :buttrock: :biggrin: :crossy:

 

w wyniku działania złodzieji straciliśmy 15tys. [złodzieje mieli więcej rozsądku niż policja i broni nie użyli]

 

w wyniku działania policji mamy śmierć przypadkowego obywatela popełniającego wykroczenie i ciężkie obrażenia u innej, nie popełniającej żadnego wykroczenia.

 

Gdyby Policja myślałaby w ten sposób to w Polsce w co drugim kantorze, sklepie, banku, toalecie i banku spermy były by napady na tle rabunkowym. Bandyci wiedzieliby że są bezkarni a w Polsce panowała by anarchia.

 

Policja jest od tego by pilnować porządek. Wydaje mi się że człowiek na motocyklu dorósł już do tego stopnia że uciekając powinien godzić się na konsekwencje tego czynu.

 

Osobiście uważam, że gdyby było jeszcze kilka takich przypadków, a policjanta by nie szykanowano, każdy motocyklista czy katamaraniarz zatrzymywałby się potulnie jak baranek i byłoby po sprawie, nie dochodziło by do takich wpadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Osobiście uważam, że gdyby było jeszcze kilka takich przypadków, a policjanta by nie szykanowano, każdy motocyklista czy katamaraniarz zatrzymywałby się potulnie jak baranek i byłoby po sprawie, nie dochodziło by do takich wpadek.

 

 

No świetnie można by też powiedzieć ze trzeba rozstrzeliwać tych którzy nie płacą podatków wtedy reszta sie wystraszy i na pewno zapłacą. Ale czy to sie przypadkiem nie nazywa terror??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że gdyby było jeszcze kilka takich przypadków, a policjanta by nie szykanowano, każdy motocyklista czy katamaraniarz zatrzymywałby się potulnie jak baranek i byłoby po sprawie, nie dochodziło by do takich wpadek.

 

na szczęscie takie poglądy jak Twoje póki co nie mają racji bytu w cywilizowanym świecie - dlatego możesz spać spokojnie.

 

nikt nie powinien Cię przypadkowo odstrzelić [za jakies inne, dowolne przewinienie które popełnisz]

s*am na polityczną poprawność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, pojecia nie mamy a przynajmniej wiekszosc z nas i wyrabiamy sobie opinie na podstawie dostepnych nformacji, wiec moze uchylisz rombka tajemnicy i powiesz cos wiecej?

nie siedze w tej sprawie od poczatku do konca najwiecej dowiedzialem sie wczoraj,pies albo jak niektorzy "ostatni sprawiedli" wola policjant ktorego z imienia i nazwiska niestety nie moge tu wymienic choc bardzo bym chcial robi takie rzeczy ze sie w pale nie miesci tzn podrabia podpis swiadka w sadzie,aby ukarac i zastraszyc niewinnego swiadka sklada falszywe zeznania po czym czlowiekowi robia sprawe i przysadzaja mu 1150 zl grzywnej za rzekoma ucieczke po polu honda goldwing :notworthy: ,wojkowi Marcina chlopak ktory zgina wybijaja szyby w oknach i zostaje pobity drzewo w ktorym byly kule w nocy zostalo podpalone a rano wyciete,czlowiekowi ktory zalozyl strone internetowa na ten temat zostaly wybite wszystkie szyby w samochodzie,stryja Marcina zamieszkalego w chodlu napadnieto i pobito! to tylko suche fakty acha na psa ktory strzelal koledzy po fachu mowia snajper i nie byl zawieszony nawet jeden dzien w pracy ale to tak na marginesie

wiec zastanowcie sie zanim bedziecie gratulowac i pochwalac policyjny sukces jaki chce sie zrobic z tej sprawy w mediach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie siedze w tej sprawie od poczatku do konca najwiecej dowiedzialem sie wczoraj,pies albo jak niektorzy "ostatni sprawiedli" wola policjant ktorego z imienia i nazwiska niestety nie moge tu wymienic choc bardzo bym chcial robi takie rzeczy ze sie w pale nie miesci tzn podrabia podpis swiadka w sadzie,aby ukarac i zastraszyc niewinnego swiadka sklada falszywe zeznania po czym czlowiekowi robia sprawe i przysadzaja mu 1150 zl grzywnej za rzekoma ucieczke po polu honda goldwing (...)

 

mam tylko jedną uwagę: na allegro obowiązuje niepisana zasada, aby nie wierzyć w ani jedno słowo handlarza, który nie potrafi pisać po polsku. per analogia... :icon_razz:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tylko jedną uwagę: na allegro obowiązuje niepisana zasada, aby nie wierzyć w ani jedno słowo handlarza, który nie potrafi pisać po polsku. per analogia... :icon_razz:

jsz

nie chcesz to nie wierz mi na tym nie zalezy i nie mam zamiaru przekonywac Cie panie mgr pisz sobie po polsku i lykaj wszystko jak podejdzie :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sobotę strzelaliśmy ze znajomymi z Glauberyta pod okiem wybitnych strzelców.

o tym pistolecie wypowiedzieli się jasno.

'strzelanie z tego seriami nie ma sensu, chyba że z biodra na wojnie'

celność jest taka że jeśli policjant faktycznie strzelał serią to jestem w stanie odwołać część swoich wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro podbiłeś temat to ja jeszcze tylko podsumuję swoje stanowisko.

 

wiec zastanowcie sie zanim bedziecie gratulowac i pochwalac policyjny sukces jaki chce sie zrobic z tej sprawy w mediach

 

Moim zdaniem w sprawie tak naprawde kluczowe jest nawet nie to czy policjant strzelał w sytuacji jaką przedtawiają media i sam policjant tylko czy ta sytuacja przedstawiana oficjalnie jest prawdziwa tzn.:

- czy faktycznie motocyklista chciał go rozjechać,

- czy faktycznie padły strzały ostrzegawcze przed tymi właściwymi i

- czy strzelanie było tak przeprowadzone zeby zachowac maksimum bezpieczenstwa zarówno dla samego zycia sciganego jak i pozostałych osób.

 

Innymi słowy - czy zostały zachowane procedury obowiązujące w takiej sytuacji, bo jeśli odpowiedź na powyższe brzmi - "tak", to wtedy trudno nie zgodzić się ze stanowiskiem prokuratury ze strzelał zeby zatrzymac przestepce ktory zagrozil jego zyciu i miał do tego prawo. Natomiast czy tak było - nie wiem i z gdybania na forum (bez wypowiedzi swiadków) się nigdy nie dowiemy.

 

Jedyne co ja mogę wywnioskować z zaistniałych zdarzeń, to to, że nie zachowano procedur bezpieczensta, skoro motocyklista po postrzale wjechał w kobietę - bo jak rozumiem (może błędnie) oznacza to ze była ona w polu rażenia broni którą posługiwał się policjant czyli istniało ryzyko powtórki zdarzenia z weterynarzem który "wszedł na linię strzału". Jeśli zatem nieprawdą jest zachowanie procedur bezpieczeństwa, to każe mi to wątpić w prawdziwość pozytywnych odpowiedzi na pozostałe z postawionych przeze mnie pytań. W szczególności w próbę rozjechania. Jak było nie wiem i nigdy się nie dowiem. Życzę jednak sobie żebym się mylił i żeby służby które badaly tą sprawę (czyli prokuratura) zrobiły to rzetelnie. Niestety - doświadczenie życiowe każe mi w to wątpić.

 

Z mojej strony EOT tym bardziej że życia nikomu nie zwrócimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...