Jump to content

bert

Forumowicze
 • Posts

  1612
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  19

Everything posted by bert

 1. Słusznie, bo z faktami trudno dyskutować :] Co najwyżej można by trochę uściślić że chodzi o "finanse zachodniego świata" jeśli tak się można wyrazić. A może jeszcze trafniej choć niepolitycznie "białego" świata [mówienie o kolorach skóry jakoś tak strasznie się passe zrobiło. Nie wypada, choć nie wiem dlaczego - to znaczy wiem, ale całkowicie się z takim światopoglądem nie zgadzam. Mój czarny jak grudniowa noc szwagier tez pewnie nie. Ale obiecuję go zapytać jak on na tą paranoję patrzy] Nie bardzo wiem natomiast co stwierdzenie faktu ma z kwestią upraszczania świata wspólnego. Bo nie widzę związku Buber. To że starozakonni trzymają całe finanse 'naszego' świata w ręku [wybacz pewne uproszczenie tego sformułowania] nie czyni ich odpowiedzialnymi za suszę, stonkę, szarańczę i ostatnie zatrucie Odry. Pozdrowienia Duda nie miał czego utracić, bo żeby coś utracić to trzeba to coś mieć. Zrobił co mu kaczka kazała. Ot, wypłata dla ruskiego trolla za kłamstwo smoleńskie i mit założycielski jarkowej władzy. Być może niektórzy z nich są LGBT+, część pewnie jest ekologami a dziś [jeszcze] rzadko kto nie umie jeździć na rowerze. Ale przede wszystkim są Żydami. I dobrze o tym pamiętają. Ty możesz do tego nie przywiązywać uwagi, ale uwierz mi że oni tak. Solidarność narodowościowa godna podziwu - tylko pozazdrościć. Trochę przekornie, ale mam nadzieję że łapiesz kontekst
 2. Nie wiem i nie bardzo mnie to interesuje. Chcesz wiedzieć to ich pytaj. ps. Masz chyba za dużo wolnego czasu, kiler. Na bezrobotnym jesteś? ps.2 Albo wróć, chyba masz tego czasu za mało, bo starcza ci tylko na napisanie kolejnego posta z czapy, bez przeczytania co inni napisali. Sądzisz że taka 'dyskusja' ma jakikolwiek sens? Ja nie, dlatego dla mnie EOT.
 3. Nie pierwszy raz spotykam się z taką argumentacją. Biorąc pod uwagę, że pada ona zazwyczaj z ust zwolenników teorii zamachowych - samo z siebie najlepiej świadczy jakie argumenty wierzący mają na poparcie swojej tezy. Samo się komentuje.
 4. bert

  UKRAINA - WOJNA

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/brzoza-odzyla-smolenska-brzoza-znow-zielona-odzyla-brzoza-w-smolensku-odzylo-drzewo-o/wyt4m6z Jedyne co dawno temu już uschło to twój zdrowy rozsądek i samodzielność myślenia, Leśnik5. Tylko wiara [co nie wymaga dowodu] ci została. Wystarczy 15 sekund w google, zobaczyć tą 'pancerną' jakoby brzozę co ścięła 'nie mniej pancerne' skrzydło samolotu. Te 15 sekund wystarczy słabo ogarniętemu w pisaniu na klawiaturze na wpisanie do przeglądarki hasła "brzoza smoleńska" by zobaczyć masę zdjęć z różnych ujęć solidnego drzewa przekrzywionego i złamanego od uderzenia końcówką skrzydła samolotu. Polecam: http://www.plf101.pl/default.asp Ciekawa strona, masa materiału, 5 lat pracy autorów niezależnych i książka o katastrofie - z tezami w wielu kwestiach nie zgadzającymi się z oficjalnym raportem komisji Millera [widać nie wypadało oficjalnej komisji deptać po pamięci o załodze tutki, zmarłym Błasiku a i kaczyńskiemu co nieco by się oberwało]. Cóż, prawda o tej katastrofie jest jeszcze bardziej brutalna niż to podaje ów raport. Po prostu polskiemu państwu [nie tylko platformersom jak piszesz] 'nie była na rękę' prawda o całej masie koszmarnych zaniedbań które musiały [wcześniej czy później] doprowadzić do tej katastrofy. Tym bardziej że już wcześniej katastrofy się wydarzały, np. CASA w Mirosławcu. Powiedziałbym nawet że pisowi to o wiele bardziej nie było [i nie jest] na rękę - stąd ten koszmarny, przeszło dziesięcioletni kankan maciarenki na smoleńskich trumnach. ps. proponuję te wszystkie posty przenieść do innego tematu [np. syt. polityczna w Polsce] : tu jest wojna na Ukrainie. ...być może masz pewną rację - ale konkluzja ci się nie spodoba - brzoza była jedną z przyczyn wypadku [a na pewno nie pierwszą i nie jedyną, raczej jedną z ostatnich], a czy główną... raczej nie. Główne przyczyny zaistniały dużo wcześniej i w dużo większym stopniu obciążają polskie wojsko, administrację, kaczyńskiego, jego pracowników i jego kancelarię, pilotów, system szkolenia, itd. Drzewo po prostu nie umie mówić i się nie obroni, a oficjalnej komisji było trochę na rękę zwalić głównie na drzewo. Można było zostawić w spokoju prezydeta, generała, pilotów itd. Brutalna prawda jest raczej taka, że ten samolot by się rozbił nawet jakby tam tej brzozy nie było. Brzoza jedynie to nieco przyspieszyła [może o paręnaście sekund] i spowodowała bardziej spektakularny i dynamiczny przebieg katastrofy. Dała też piękne alibi oficjalnej komisji żeby złagodzić końcowe przesłanie raportu w stosunku do głównych winowajców katastrofy.
 5. bert

  UKRAINA - WOJNA

  ...bo jak wiadomo samolot ma taką samą strukturę jak 50 tonowy blok ze stali, albo 50 tonowy obuch siekiery, to powinien tą brzozę ściąć. Kiler, jaja sobie robisz czy naprawdę masz tak druzgocąco ograniczone horyzonty? No bez jaj... --- 1. Użyj youtube i poświęć 5 min żeby zobaczyć jak jest zbudowany samolot i jego skrzydło. 2. Poszukaj w necie dlaczego po skrzydle można chodzić tylko w określonych miejscach. Jak nie chce ci się szukać a masz samochód - to w ramach doświadczenia z fizyki wejdź na maskę i przespaceruj się tam i z powrotem po dachu i zeskocz na maskę. 3. O swoich doświadczeniach napisz na forum. 4. Albo przy piątkowym wieczorze idź po prostu na piwo i zostaw myślenie innym. ps. ...masz rację Klod, szkoda czasu na reakcję. Zmarnowałem 5 min życia.
 6. bert

  UKRAINA - WOJNA

  A przepraszam, o jakiej katastrofie mówisz? Bo np. w takim Smoleńsku nic podobnego do twojego opisu się nie wydarzyło.
 7. bert

  UKRAINA - WOJNA

  Dokładnie to samo było we wszystkich zakładach w których pracowałem. 30 lat temu, 20 i 10. Wynoszenie słodyczy [dawne catbury] gdy mogli jeść do woli i mieli deputaty. Oklejanie się paczkami produktów, kasze, ryże - a nawet sól kuchenna [znikomej wartości] w sytuacji gdy mają deputaty których nie przejedzą. Wartość wynoszonej soli parę-paręnaście złotych [pomijając pracę jaką trzeba włożyć żeby za pomocą woreczków soli i taśmy klejącej upodobnić się do człowieczka michelin. W szpitalach potrafią odkręcić kran [stary], albo jego część, albo nawet zaj**ać całą umywalkę i próbować wynieść głównym korytarzem. W szatni wyciągnąć z metalowej szafki na ubrania [starej] małą kratkę plastikową [tani plastik z odzysku] i ukraść [wartość kratki zerowa]. Złodziejski naród napisałbyś? ...nie, kolego nie Ukraińcy. Polacy. O Ukraińcach w Polsce jeszcze nie słyszałeś jak to wszystko się działo. ...a co wyrabiały Polki na produkcji i na zakładzie to ci nie opowiem bo jeszcze za młody jesteś.
 8. bert

  UKRAINA - WOJNA

  Michaś, ktoś ci musi dwa zdania prawdy napisać - poniżej: 1. Tłumaczenie leserów i leworękich obiboków żeby usprawiedliwić swoją piedołowatość. 2. Jak mniemam większości tych Ukraińców o których tak lekceważąco piszesz do pięt nie dorastasz jako pracownik. Zdecydowana większość z tych których poznałem to solidni i pracowici ludzie. Odsetek leserów, pijaków, przygłupów z pewnością nie jest większy niż wśród polskich pracowników. Osobiście oceniam że mniejszy. Trochę pokory chłopie, bo póki co to słomę butami roznosisz a nosa nosisz jakbyś w lakierkach popierdalał. Także albo cała ta twoja narracja jaki to zaradny jesteś, co potrafisz itd to taka wioskowa lanserka, albo po prostu saską pierdołą jesteś i obibokiem. Bo jak prawdę mają o twojej zaradności twoje posty mówić to powinieneś kończyć budowę domu i mieć w garażu ze dwie fury, obok wianek motongów. Tak że Buber ma absolutnie rację, alboś pierdoła [seksuolog opowiadacz] albo leser.
 9. bert

  UKRAINA - WOJNA

  https://wiadomosci.wp.pl/ladunek-200-umyl-narzeczona-ubral-w-ulubiona-sukienke-i-pochowal-6762110566501184a
 10. Nie zrozumiałeś. Chodzi mi o rzetelne wyjaśnienie sprawy a nie zamiatanie jej pod dywan, tak jak to było w przypadku szydlo. Teraz jaśniej? Też uważam, że te tłumaczenia to cienka nicią szyte. Ok, jak tak to w porządku.
 11. Mam niestety takie same wrażenie. Co więcej, o ile mnie wzrok nie myli moto poleciało przed samochód który wyraźnie zahamował [jeśli nawet nie stanął] a następnie ruszył już po tym kiedy moto przeleciało przed nim na prawe pobocze. Teza o niezauważeniu moto i tego że coś się niedobrego wydarzyło w bezpośredniej bliskości samochodu wydaje się dosyć nieprawdopodobna. Jeśliby temu dać wiarę, należałoby uznać że kierowca nie ma odpowiednich kompetencji umysłowych i wzrokowych do kierowania nie tylko samochodem, ale nawet po ulicy powinien poruszać się z osobą towarzyszącą jako człowiek o znacznym upośledzeniu percepcji. A to BMW to skąd tam się wzięło? Z Tvpis? Co do konkluzja, się zgadzam. Szkoda człowieka i sprawa powinna być rzetelnie wyjaśniona, nie tak jak ze szydlo i Sebastianem, też młodym człowiekiem, którego również szkoda. Szkoda jak był poniewierany po sądach a dowody w dziwny sposób albo ginęły albo się same niszczyły. Jonaszko, nie stosuj metod pisdzielstwa. Sprawa kłamliwego szydłaka nie ma tu nic do sprawy. Bo zaczynasz tłumaczenia jak pisiory - "poprzednicy też kradli".
 12. bert

  Uwaga wirus!

  A ty jak myślisz? [pardon - uważasz]? [podpowiem że odpowiedzi na nurtujące cię pytania padły już w tym temacie - jak że jesteś w nim najaktywniejszym użytkownikiem, wystarczy poszukać. Zła wiadomość jest taka, że odpowiedzi nie zawsze są wprost, trzeba trochę pomyśleć].
 13. bert

  UKRAINA - WOJNA

  ... różowego rojsrosja w kwiatki, zupełnie jak Lennon. Michał do spania. Bajki możesz dokończyć jutro po lekcjach.
 14. bert

  Uwaga wirus!

  Daj już spokój bozoo, nie ma do czego wracać, po prostu przyznaj się raz do błędu, człowieku. Masz z tym [nie pierwszy raz] jakiś organiczny problem. Korona ci od tego z głowy nie spadnie. Głowa tym bardziej. A wszystko dlatego że na siłę szukasz dziury w całym. Nieciągłości na styku lat biorą się z faktu że nowy rok zaczyna się od innej liczby zgonów za nowy okres. Czyli kreska wykresu startuje z innej pozycji. Nie ma tu żadnej nieprawidłowości. Jak wykres z [dajmy na to] 2021 rozdzielisz na dwa wykresy np. w maju, to też oba nowe wykresy nie będą się łączyły w tym samu miejscu i nie będzie ciągłości [optycznie na rysunku] bo stary zakończy się np. w 1 tyg. na jakieś 9700 a nowy rozpocznie w drugim tygodniu maja na 8600 - czyli będzie nieciągłość [graficzna] na styku 1 i 2 tyg. maja. Na marginesie: [Brak na wykresie grudnia niczego tu nie zmienia, graficzna/wizualna nieciągłość między nałożonymi na siebie latami, przy tym typie prezentacji danych, będzie zawsze. Nie wystąpiłaby jedynie wtedy, gdyby zaszła taka mało prawdopodobna sytuacja że dokładnie w momencie zakończenia jednego wykresu i rozpoczęcia drugiego wystąpiłyby po sobie dwa tygodnie z identyczną liczbą zmarłych] Zasugerowałeś się po prostu graficzną forma przedstawienia danych, dlatego pisałem żebyś sobie dane wyobraził na wykresie słupkowym. Zadałeś pytanie czemu nie ma ciągłości, dostałeś odpowiedź która wszytko tłumaczy. Czegoś jeszcze więcej potrzebujesz?
 15. bert

  Uwaga wirus!

  słowo klucz. Dobrze się nad tym zastanów i uzyskasz odpowiedź dlaczego końcówki się nie pokrywają, przy odseparowaniu danych na wykresie między końcem jednego a początkiem nowego wykresu. Do tego wykres jest tygodniowy. Ciemnoszara linia dane na ostatni tydzień listopada 2020 - jakieś 14.800, pierwszy tydzień stycznia 2021 - 11.500. Więc co ci się ma zaczynać w tym samym miejscu? bozoo ogarnij się. proste. cieszę się że zrozumiałeś
 16. bert

  Uwaga wirus!

  To tylko graficzna prezentacja. Przestaw sobie dane na wykres słupkowy i nic już cie nie będzie boleć. Wykresów Excela kiedyś używałeś? Nie - to użyj i nie będziesz zadawał takich pytań. Twoja podejrzliwość prowadzi cię na manowce.
 17. hmm... 20-50k? to pierwsze nie starczy na szafę wbudowaną w sypialni, za to drugie ew. można zanabyć [z małą pożyczką wspomagającą od rodziny] niezłą H6 z małym przebiegiem [tyle że takie oferty pojawiają się raz na 2-3 lata, więc za kolejne 2-3 już nie będzie za co zanabywać - pozostanie na niezłą imprezę [nie mylić z samochodem] na wypasie /mam nadzieję że glapa czegoś nie odjebie po drodze - bo wtedy i na to będzie za mało/]]. Tak że pozostają wakacje na wypasie średnim [20] bądź średnio-wyższym [50]. Czasy się zmieniły. Dziś tyle to na waciki starcza. Tylko musicie się pośpieszyć.
 18. bert

  UKRAINA - WOJNA

  Michaś, za dużo propagandy radzieckiej łykasz. ruskie są w czarnej dupie, ta wojna cofnęła ich już o 20 lat zarówno wojskowości jak i cywilizacyjnie. Przy czym putas przej**ał wszystko co budował przez ostatnie 20 lat. Wcześniej czy później wojna w Ukrainie skończy się tak jak w Afganistanie, ruskie spalą się dożywotnio na Ukrainie, także w Donbasie i Ługańsku gdzie jeszcze dekadę temu mieli znaczne poparcie, Finlandia i Szwecja będzie za rok w NATO, Europa w trybie pilnym w 2-3 lata uniezależni się od paliw z ruskiej stacji benzynowej [co normalnie nie nastąpiłoby przez następne 20 lat], za dekadę ruskie onuce będą miały metkę made in china i będą utkane z bambusa. putas przepultał wszystko co było do przepultania.
 19. No wiem przecież. Były 'czy' wybuchy. A, pardon przepraszam, dwa - przez 10 lat jeden się gdzieś antkowi zgubił. Dariusz Rekosz - kolejny przypadek przygłupa, który jeszcze niedawno był zagorzałym antyszeczepionkowcem a teraz jest antyukraiński. Taki przypadek oczywiście. https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/dariusz-rekosz-autor-ksiazek-dla-dzieci-publikuje-szokujace-nagranie/05e6fy1,681c1dfa Niektórym frajerom pozbawionym elementarnego krytycyzmu należałoby internet reglamentować, albo przydzielić jakąś osobę dorosłą do nadzoru. Ewentualnie filtry rodzicielskie włączyć. Propaganda na naiwniaków działa. Niezależnie czy dotyczy szczepionek czy Ukrainy. Na naszym forum też to widać.
 20. bert

  Uwaga wirus!

  Nijak, bo nie ma żadnej nieliniowości. To tylko graficzna prezentacja. Równie dobrze można by to przedstawić wykresem słupkowym i wtedy będziesz miał skoki z miesiąca na miesiąc. bozoo, ale ja cię proszę. Nie wypada tak z siebie robić durnia. Weź sobie to skopiuj to do jakiegoś programu graficznego, rozłóż na liniowo, poukładaj po kolei lata i końcówki poszczególnych wykresów z lat połącz prostą kreską. Będziesz miał liniowo. Czego w tym nie rozumiesz? Rozumiem sceptycyzm, ale bez przesady. Bo można wyjść na głupka który się bez sensu przypierdala. I po co? Dal jakiej idei?
 21. Wy tu o pierdołach rozmawiacie, a tymczasem w Smoleńsku był ZAMACH! Są nowe dowody, zaraz je maciarenko pokaże do spółki z konusem. Za chwilę nowe miesięcznice i w ogóle. ...znaczy wybory idą -bo kasa się kończy trzeba szybko nowe wybory wygrać. Orban wskazał kierunek.
 22. bert

  UKRAINA - WOJNA

  Czterej pancerni i Stawka to naprawdę lajtowe i łagodne filmiki, biorąc pod uwagę co żeście w Polsce i Europie podczas wojny opie**lili. Tak ze dam ci dobrą radę ks - nie bądź bezczelny, przymknij dzioba i nie klap po próżnicy o pojednaniu bo śmieszny jesteś. I tak , rzeczywiście, to co tu napisałeś to jest hipokryzja pełną gębą. dziękuj Bogu ze Europejczycy mieli więcej ludzkich odruchów niż twój naród, bo jakby was po wojnie potraktować tak jak na to zasłużyliście, to byś mieszkał dziś na pastwisku w jakiejś jurcie i wypasał kozy jak w Mongolii, a nie uczył ludzi na motorach jeździć. Doceń to i więcej nie zgrywaj ofiary. Na twoje szczęście nie posłuchaliśmy rad pewnego amerykańskiego generała.
 23. Nie. To już było tyle razy tłumaczone na forum, że ślimaki bez domków łażące w te i we wte po ogrodzie tam i z powrotem rozumieją a ty nie. Czemu to jest dla ciebie wciąż za trudne?
 24. bert

  UKRAINA - WOJNA

  To jest właśnie narracja która służy do odczłowieczenia przeciwnika - czyli uzasadnienia dla postępowania które raczyłeś zamieścić w swoim filmiku. Dokładnie to robi dziś propaganda rosyjska z Ukraińcami, dokładnie to robiła propaganda niemiecka z Polakami [i nie tylko]. ps. Masz 29 lat jak piszesz [Szkołę skończyłeś w taki razie już dawno], więc spróbuj zaprezentować poziom adekwatny do wieku, bo na razie to co najwyżej jakieś 13+. Pytanie retoryczne - masz taką krótką pamięć, czy omijałeś lekcje historii wielkim łukiem?
 25. bert

  UKRAINA - WOJNA

  Literat, zgłosiłem cię do dwutygodniowego bana. Za trolling. Kilka ostatnich stron tematu w twoim wydaniu to klasyczny trolling. Jak nie wiesz czemu - odsyłam do definicji trollingu np. w wikipedii. ps. Na KAŻDEJ wojnie zdarzają się zbrodnie z obu stron. Przerzucanie się przykładami jest bezcelowe. To nie Ukraina tą wojnę rozpoczeła. Polsko-Ukraińska historia też nie jest czarno biała. Tak jak wśród Polaków nie wszyscy byli 'sprawiedliwymi wśród narodów świata', mimo że zdaje się mamy tych drzewek procentowo najwięcej [nie sprawdzałem, być może powielam fałszywą tezę]. Bandera dla Polaków jest zbrodniarzem, dla Ukraińców bohaterem. Wynika to ze zwracania uwagi na inne jego 'dokonania' przez nas i przez nich. W ramach zajęć z historii [być może w czasie przymusowej przerwy od forum] poszukaj analogicznych przykładów, tylko w drugą stronę. Poszukaj Polaków którzy przez nas uważani są za bohaterów i patriotów, a przez naszych sąsiadów już nie koniecznie. Może to cię nauczy że świat nie jest czarno-biały.
×
×
 • Create New...