Skocz do zawartości

Rdza w baku POMOCY !


loluch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiscie czyściłem bak przy użyciu tłuczonego szkła, betoniarki i waciaka.

Owijamy bak waciakiem (taka kufajka robocza), lub kocem i włączamy betoniarkę.

Sposób dobry przy wżerach i bakach mocno zapuszczonych.

W przypadku delikatnych zakwitnięć, lub lekkich rudych nalotów, wlewamy do baku pół litra fosolu, dolewamy do pełna wody i zostawiamy na noc. Potem płuczemy kilka razy wodą , a na koniec olejem napędowym. Pozostawienie pustego baku o suchym i jałowym wnętrzu spowoduje ponowne zakwitnięcie po kilku godzinach. Chyba że natychmiast po dokładnym wysuszeniu montujemy i tankujemy pod korek.

 

Nie wolno usuwać rdzy chemicznie w przypadku głębokich wżerów - można fosolem wypalić dziury na wylot.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdzewiejacy zbiornik po oczyszczeniu ( np za pomoca lancucha, ktory jest latwiejszy do wyjecia niz np nakretki, szklo, czy zwir ) pluczemy i ZABEZPIECZAMY pokrywajac wnetrze preparatem typu np POR 15, ktory wiaze sie z metalowymi sciankami, a po zastygnieciu stanowi mocna, nie rdzewiejaca powloke we wnetrzu zbiornika.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek, o ile pamietam Rustycol zjada rdze i zabezpiecza ( i chyba jest drozszy ) a POR tylko zabezpiecza po `wlasnorecznym oczyszczeniu, ale tworzy grubsza i wytrzymalsza powloke - cos w typie zywicy samoutwardzalnej.

Bede musial `zglebic` temat, bo kupilem 70 BSA Thunderbolt z malym amerykanskim 2 galonowym bakiem, a chce zalozyc europejski 4 galonowy ( 16 l ).

W zwiazku z tym ze stalowych kopii oryginalnych bakow nikt nie robi, plastikowej kopii ja z kolei nie chce, tak ze pewnie kupie jakiegos trupa z angielskiego Ebay`a i bede musial odbudowac.

Wowczas pokryje go od razu od srodka jakims zabezpieczeniem, jako ze kanadyjskie paliwa maja dodatki `bio`.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Chcemy się rdzy pozbyć czy nie? Ja, bym siknął wd 40, albo nafty jakiejs.

no ja tez tak myslalem o czyms w tym stylu ale gdzie w ogole dostane nafte???moze cos co zre rdze jakis srodek?moze PEPSI :buttrock: :crossy: :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...