Skocz do zawartości

Rdza w baku POMOCY !


loluch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze jedno techniczne pytanko.Co i czy sie da cos z tym zrobic.W baku mam warstwe rdzy.Brudzi paliwo i zapycha dyzse w gazniku.Dawalem filtr na przewod ,ale na niewiele to sie zdaje.kamieniami tez probowalem i zalalem bak.Moze go rozciac i wypiaskowac,po czym zespawac i wlac paliwko :?: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
a co powiecie na slaby roztwor kwasu fosforowego ? tylko trzeba dobrac metoda prob i bledow na czyms innym zeby nie rozpuscic calego baku ;/

P.S. Coca Cola ma kwas fosforowy i dlatego tez zre rdze (sprawdzone )

CoCa cola woli jesc zeby najlepiej mleczki spawdzone :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam serdecznie !!

 

mam problem z moim motorem _ suzuki gsx600f z 98 roku! a mianowicie zauwazylem ze w baku jest rdza !! chcialbym sie jej pozbyc bo niedlugo nie nadaze z czyszczeniem gaznikow !! jesli ktos wie jak to zrobic prosze bardzo o pomoc !! ewentualnie czym to przeplukac itp itd . pozdrawiam i szerokiej drogi / noric

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma filtr paliwa do rdzy w baku jak go zalozysz to rdza nie zniknie :) wiec jesli chcesz sie pozbyc to bierz albo kilogram nakretek 10 albo swir odkrecasz bak sypiesz i normalnie nim krecisz latasz itp itd:) puzniej wysypujesz myjesz jakas benzyna zakladasz i jezdzisz i wtedy mozesz pomyslec na dodatkowym filtrem paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim baku też miałem rdze. Wzięłem odkreciłem bak wlałem do środka nafty (może być benzyna ekstrakcyjna) zaczęłem mieszać bakiem i począsać a następnie wylałem wszystko. Ile było rdzy......... Czynność tą powtórzyłem 3 razy i z bakiem mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz kilka(nascie) piwek (koniecznie w butelkach) idziesz do miejsca gdzie spoczywa maszyna wykrecasz bak, płuczesz benzyna (wszytkim :) byle nie wodą :mrgreen: ) wypijasz browarki... a jak skonczysz to tłuczesz butelki i wsypujesz do baku. Tak przygotowany bak wsadzasz do betoniarki (musisz jakoś go zabezpieczyć!! ) zostawiasz tak na jakieś 2h popijajac w tym czasie piwko ale juz dla sportu :mrgreen: Wyjmujesz bak... płuczesz benzyną i jest jak nowy!! W razie koniecznosci powtazać az do skutku...

 

Aha i zawsze nalewaj pod korek jak najczęsciej tak miewaj to bak gnic nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem o takim patencie z ołowianym śrutem - oprócz tego , że wyczyści to jeszcze się pokryje warstwą związków ołowiu, które mają właściwości antykorozyjne ( pamiętacie farbę miniową - to przecież tlenek ołowiu ) . metoda sprawdza się w weteranach - nie wiem jak w sprzętach zasilanych benz bezołowiową - czy benzyna tego ołowiu nie wypłucze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...