Skocz do zawartości

Rdza w baku POMOCY !


loluch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

gwozdzie i nafta, a jak ktos juz uzyl wody to czym predzej wylac, wrzucic szmaty, SHAKE SHAKE, wyciagnac i wlac denaturat (z 0,5l) i znow SHAKE SHAKE, wylac, wrzucic suche szmaty SHAKE SHAKE i zalac duza iloscia benzyny, wiem bo przerabialem spawanie zalanego po brzegi baku woda,

rdzy nie ma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

plus woda

 

To o doopę roztrzaść taką metodę. Chcemy się rdzy pozbyć czy nie? Ja, bym siknął wd 40, albo nafty jakiejs.

 

Tak jak wlejesz wode to ci od razu rdza wpier***li pol baku. Chlopie jezeli zaczniesz czyscic bak do golej blachy (obojetnie czym) to wiadomo ze nastepnie trzeba to wszystko osuszyc i zakonserwowac. Jezeli uzyjesz jakies tluste rzeczy to pozniej bedziesz mial wiecej roboty przy odtluszczaniu przed konserwacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wlejesz wode to ci od razu rdza wpier***li pol baku. Chlopie jezeli zaczniesz czyscic bak do golej blachy (obojetnie czym) to wiadomo ze nastepnie trzeba to wszystko osuszyc i zakonserwowac. Jezeli uzyjesz jakies tluste rzeczy to pozniej bedziesz mial wiecej roboty przy odtluszczaniu przed konserwacja.

 

Zostawiamy to na czas jakiś i płyn sobie wyparuje, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie chyba ze najlepszym rozwiazaniem beda te srubki badz kamyszki ale w dodatku z denatem badz benzyna ekstrakcyjna pozostaje jeszcze ewentualnie ta konserwacja...

Rady z benzyną w baku czyszczonym kamykami, śrubkami, szkłem, można sobie w buty wsadzić :buttrock:

Jeżeli w baku podczas machania szejkerem przeskoczy jedna iskierka, to wybuch oparów benzyny go rozerwie, a strzępy blachy utną jajka temu który machał.

Powodzenia.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nasypałem drobnego żużlu + cif + woda, przymocowałem w betoniare i kręcił się tam ze 2 h , później płukanie wodą podciśnieniem, następnie ropą i na koniec benzyną. Lśnił się po tym jak psu jajca :buttrock:

Na konieć należało by wnętrze baku zabezpieczyć specjalnym śiuwaksem, a jakim to było pisane niedawno ( http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=46923&hl= )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak czyscilem bak ( w simsonie) wsypałem garsc nakretek piątek do tego moze 150ml benzyny ekstrakcyjnej i jazda.... pozniej wysypałem nakretki.....przeplukałem do czysta ekstrakcyjną i od tamtej pory (pół roku) dolegliwosci rdzy - BRAK

 

dodam że nie wyleciałem w powietrze, i blacha nie rozerwała mi głowy itd.......

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...