Jump to content

Tomek Kulik

Spec
 • Posts

  3961
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Tomek Kulik

 1. Obiekt pod Radomiem ma status ODTJ, więc nie trzeba się martwić - każdy, kto bierze udział w szkoleniu jest wpisany do książki obiektu, więc spokojna głowa.
 2. Po co 20W50? Żeby sprzęgło trzymało na zimno, mimo wciśnięcia? Zalać 10W50 i różnica będzie odczuwalna. Co do bazy olejowej, to nie ma znaczenia - interesuje nas klasa jakości oleju. Jakiej klasy wymaga instrukcja? SL? SJ? SF?
 3. Z mojej strony tylko dwie uwagi do początkujących: - ruszanie z lewej nogi, gdy kierownica jest skręcona w prawo, to fatalny pomysł... - przekładanie nóg, by po włączeniu pierwszego biegu stać na lewej nodze, też jest fatalne - po zapięciu jedynki stopa powinna pozostać na podnóżku, nie wraca na jezdnię, chyba, że ruszamy z kierownicą skręconą w lewo - wtedy taniec świętego Wita jest uzasadniony, a nawet konieczny :)
 4. Wal bezpośrednio na zajęcia do Konrada vel konrad1f z naszego forum - do doskonały instruktor motocyklowy. Polecam :)
 5. Czyli dała do zrozumienia, że WOLNO ze sprzęgła korzystać. Natomiast w wielu miastach nie wolno, bo tak sobie wymyślili ci na etatach egzaminatorów...
 6. Niniejszym informuję, że szkolimy nie tylko na Bemowie - od lipca zajęcia na Służewcu :) Oferujemy kursy kategorii A1 i A, zajęcia doszkalające, wyjazdy szkoleniowe, oraz kursy warsztatowe zimą. Przy okazji chciałem powiedzieć, że cieszę się z obecności w najczęściej typowanej trójce szkół motocyklowych w Warszawie :) Kulikowisko pozdrawia Paramoto i ProMotor'a - taka konkurencja doskonale motywuje do pracy :)
 7. Poprawka: pięć godzin szkolenia :)
 8. Czołem. Kolejne szkolenie w sobotę 29 czerwca - tor w Gostyniu. Zbiórka o godzinie 9:30, star zajęć o 10-ej, pięć godzina szkolenia. Tomek :)
 9. Wystawiam faktury, ino szkolenie najbliższe Łodzi będzie w Gostyniu - 200 km. Tomek
 10. Święta racja - są rzeczy ważniejsze niż sucha statystyka. Patrz na tabor, wielkość placu, ubiór instruktora, etc...
 11. Większość tzw. mechaników nadużywa tego tytułu. Króluje brak elementarnej wiedzy z mechaniki (mechaniki technicznej, czyli zjawisk) i fizyki, o logice nie wspominając.
 12. Można szacować, że przez dziesięć godzin na mieście, kursant zrobi między 150 a 200 km. Placu wcześniej nie liczę.
 13. Czyli podeprzeć sprzęgło, żeby na pewno się ślizgało, by nawet do sklepu i warsztatu nie dało się dojechać... Piękna rada...
 14. Jest jeszcze jedna sprawa - wielu motocyklistów uważa, że są idealni, przeciwskręt to na żużlu, a podnóżki nie mają nic do prowadzenia motocykla... Takich najtrudniej namówić na szkolenie...
 15. Drogi Andrzeju, czy w aucie nie używasz pedałów instruktorskich? Używasz, mimo że kursant nie debil i polecenia rozumie :)
 16. Acha... Czyli szanowne Państwo puszczają kursanta samopas, dysponując zajebistą telepatią, która pozwala zahamować i skręcić za kursanta... Gratuluję :)
 17. Zapraszam do Gostynia na sobotę 29 czerwca: http://www.facebook.com/events/174264622738507/ Zbiórka o godzinie 9:30, start zajęć o 10-ej. Pięć godzin szkolenia. Koszt: 300 zł. Dalsze info i rezerwacja miejsc: [email protected]
×
×
 • Create New...