Skocz do zawartości

Angliki


Adam M.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powrócę do tej Suzuki moim zdaniem 650. Może jest to mało istotne ale zapamiętałem ten motocykl jako 650 - tkę. Takim jeździł Brunet (Adamowi nie muszę wyjasniać) i stąd go zapamiętałem. Powinienem mieć zdjęcia, ale wymaga to głebokiego szukania.

A co do "dłubania" w sprzętach. Jest to najlepszy sposób na poznanie i tym samym polubienie sprzętów.

Nie przepadam za delikwentami co kupują, pokazują i kupuja następne do pokazywania. Nie jestam przesadny w myciu polerowaniu itp. po prostu lubię to co mam i lubię na tym jeździć. Tylko praca przekształca się wprost na satyswakcję. Taki jestem po prostu dziwaczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrócę do tej Suzuki moim zdaniem 650. .... Powinienem mieć zdjęcia, ale wymaga to głebokiego szukania.

 

Jeśli przyjdzie Ci taka ochota zawsze mogę zamieścić te zdjęcia w galerii na mojej stronie. Założyłem tam już "archiwum Adama", znajdzie się miejsce i na Twoje. Młodzież będzie miała na co patrzeć...

 

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja widze jedno, a własciwie dwa

1)kazda czesc pasuje bez dodatkowej obróbki mechanicznej w przeciwienstwie do ruska

2)czesci sa ciagle dostepne choc diabelnie drogie

 

to był post apropo postu kolegi wueski pt. ze nie widzi nic rewelacyjnego w remoncie japonczyków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam

czy posiada ktoś jakieś materiały na temat triumpha s350 ? zdjęcia, opisy, szkice, jakąś historię modelu? narazie nie znalazłem zbyt wiele, tylko http://www.meisterdinger.de/triumph/t-s350.htm , http://www.twn-ig.ch/typen/vorkrieg/html/s350.htm i numery ramy http://www.twn-ig.ch/typenliste.htm jakiekolwiek materiały pomocne przy odbudowie tego motocykla?

 

tak poza tym to też lubię motocykle angielskie, głownie ze względu na ich wygląd. dopiero zaczynam przygodę z anglikami, więc niewiele mogę powiedzieć na ich temat. pzdr.

Edytowane przez dono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaczynasz przygody z anglikami, bo ten Triumph to zarowno konstrukcja jak i firma niemiecka, tyle ze o tej samej nazwie.

Angielski Triumph nie robil w czasach przedwojennych dwusuwow.

Co nie zmienia faktu ze motorek wyglada zacnie, tyle ze na jego temat kompletnie nic nie wiem.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, historie firmy znam, ale wiadomo - triumph znany jest jako marka angielska. do 1957 niemiecki oddział triumph-adler produkował motocykle pod nazwą triumph w norymbergi.

Szkoda, głównie na Twoją pomoc tu liczyłem, ale mam nadzieje że ktoś wie coś o tym motocyklu. na szczęście moja sztuka jest dosyć kompletna, więc nie będzie za dużych problemów ze zrobieniem na oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam motocykl z angielskim rodowodem :buttrock:

NSU 351 OT

Na szczęście już calowe gwinty, w przeważajacej mierze.

Ostało się raptem kilka sztuk calowych..

 

A liczne grono polskich motonitów również, to motocykl pod nazwą rodzimą Junak :notworthy:

 

A motocykle angielskie fajne są, ale nikomu nie życzę ich remontować

nie mając dostępu do oryginalnych częsci. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem teraz u wujka w Plymouth (UK) i przedwczoraj przejezdzal jakis rajd weteranow :icon_mrgreen: widzialem:

- BSA

- 2 Trimphy

- Norton`a

- i takiego Scott`a :icon_razz: http://www.vintagebike.co.uk/Bike%20Direct...rrel%201929.htm

 

ach ten dzwiék 1 gara :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę śmiecił nowymi tematami, więc zapytam tutaj. śruby, nakrętki, szprychy są w moim triumphie malowane. w tych co znalazłem na necie były chromowane bądź cynkowane. farba na tych elementach wygląda na oryginalną. i teraz się zastanawiam - czy te elementy chromować czy malować? jak prawdopodobniej mogło być w orginale? chcę żeby było jak najbardziej orginalnie. wydaje mi się też że mogły np. wychodzić motocykle z jednej serii różniące się szczegółami, ew. roczniki różniły się od siebie takimi detalami. może ktoś coś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przybyl dwczoraj do kolekcji Triumph TR 6- Tiger 650-1968 r.- odpalilim i przjechalim sie- jest prawie kompletny- oliwa swiezutka, troche wali oparami z odmy- ale to chyba norma?

skrzynia "odwrocona"- sie mylilim podczas jazdy, ale idzie sie przyzwyczaic, ma fabrycznie uklad smarowania lancucha- niestety ze zbiornika na olej silnikowy wiec trza czesto zagladac:-))), lakier wyplowialy- ale oryginal.

Wymaga dopieszczenia na pierwszy rzut gaznik,potem drobna kosmetyka i mozna ganiac- jak na takiego "zelazniaka" ma calkiem niezly zryw, no i dzwiek- slowem niezly deal wyszedl:-))).Zdjec ni mam- ale i tak nie wiem jak umieszczac...

Pozdr. Janek Klekotek 748 S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przybyl dwczoraj do kolekcji Triumph TR 6- Tiger 650-1968 r.- odpalilim i przjechalim sie- jest prawie kompletny- oliwa swiezutka, troche wali oparami z odmy- ale to chyba norma?

skrzynia "odwrocona"- sie mylilim podczas jazdy, ale idzie sie przyzwyczaic, ma fabrycznie uklad smarowania lancucha- niestety ze zbiornika na olej silnikowy wiec trza czesto zagladac:-))), lakier wyplowialy- ale oryginal.

Wymaga dopieszczenia na pierwszy rzut gaznik,potem drobna kosmetyka i mozna ganiac- jak na takiego "zelazniaka" ma calkiem niezly zryw, no i dzwiek- slowem niezly deal wyszedl:-))).Zdjec ni mam- ale i tak nie wiem jak umieszczac...

Pozdr. Janek Klekotek 748 S.

 

Bede w tym lub w następnym tygodniu w wiadomej miejscowości u wiadomego osobnika :icon_mrgreen: i jak się uda to pstryknę fotki i zamieszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...