Skocz do zawartości

Kask Enduro


Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby do jazdy w terenie idealnie nadawały się integrale, to nikt by nie produkował kasków enduro :biggrin:

 

 

Teraz jezdze w terenie w integralu. Fakt, ze jest gorąco w ciężkim terenie, ale otwarcie szybki na chwilę pomaga. Z kolei aby dojechac w teren muszę śmignąć asfaltem około 20km i jesienią przy niskiej temperaturze są zalety integrala. Więc na taką pogodę jak teraz, powiedziałbym ze integral jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem starszy kask nolana na enduro i mial szybke

ale ja zdemontowalem poniewaz wolalem jezdzic w goglach

 

 

 

 

nie wiem panowie czy wiecie co to znaczy miec przewiany miesien z tylu glowy...

 

 

kiedys katowalismy w deszczu z 3h no i sciagnalem na chwile kask a pizgalo masakrycznie,

i po chwili jak ruszylem to na pierwszej dziurze poczulem jak mi prad przlecial od tylu glowy przez szyje az do kregoslupa...

 

skonczylo sie na tym ze przez prawi 3 miechy bolala mnie czesto glowa,

miewalem skurcze miesnia szyi z tylu glowy, tak ze jak stojac spogladalem na buty to nagle czulem okropny bol i glowa mi leciala samoistnie do tylu na prawo...

 

ostatecznie trafilem do szpitala na oddzial neurologii i mialem szereg badac, stwierdzono u mnie nadpobudliwosc psycho-ruchowa, oraz to ze mam spuchniety miesien szyi (co sam im perswadowalem przez dobre 15minut)

 

dali mi jakies krople ktore mialem przyjmowac kilka razy dzienni i po 1-2 tygodniach mi przeszlo...

pomijam fakt ze moje wyniki w szkole sie diametralnie pogorszyly poniewaz mialem spory nieogar oraz bylem wiecznie zmeczony/znudzony. spalem tez czesto w ciagu dnia

 

 

 

 

wiec radze panom w integralach nie otwierac szybki gdy sie zgrzeja a jest zimno poniewaz to co mnie spotkalo nie nalezalo do dzialu "rzeczy przyjemne"

 

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie wspomnial o goglach:) albo nie doczytalem... w kazdym razie szosowy inegral nie chroni oczu od pylu, gogle sa wmaire szczelne i nie leci do oczu natomaist w integralu zawiewa od spodu, co do parowania szybki to kwestia kasku a i gogle paruja...

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odświeżę temat:

 

 

Czy ma ktoś jakiś patent na owady wpadające do środka kasku?

Wiem, że można umyć zęby po jeździe ale co zrobić jak się trafi np osa lub pszczoła?

Znacie jakieś metody ochrony przed tym zjawiskiem?

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat:

Czy ma ktoś jakiś patent na owady wpadające do środka kasku?

Wiem, że można umyć zęby po jeździe ale co zrobić jak się trafi np osa lub pszczoła?

Znacie jakieś metody ochrony przed tym zjawiskiem?

 

Ja zakladam chustle pod kask. Jest wtedy w miare szczelnie i owady nie pchaja sie do kasku. Jak jade bez chustki to wiadomo regularnie jakis wpada i na googlach go widzexD

Ale chustka ma wade: Cięzko sie oddycha bo ja, ją jeszcze zapieciem kasku przygniatam i wtedy jest super szczelnie ale super duszaco. A najlepiej to sie offem popryskaj :biggrin:

 

SOry za pisownie ale zamulony dzis jestem ehhh to Słońce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pomyślcie teraz że np jedziecie sobie przez las w szosowym kasku i walicie głową o jakąś gruba gałaź ;p - pierwsze co sie stanie to szybka pęknie a jej kawałki polecą ci w twarz a jak macie crossowy kask to chroni cię dawszek i wysunieta szczeka kasku ;p I podobnie by było z glebą na jakieś ostre kamienie ;p

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasku i walicie głową o jakąś gruba gałaź ;p - pierwsze co sie stanie to szybka pęknie a jej kawałki polecą ci w twarz a jak macie crossowy kask to chroni cię dawszek i wysunieta szczeka kasku ;p I podobnie by było z glebą na jakieś ostre kamienie ;p

 

sory ale nie kapuje (jak zawsze zresztą) znaczy jak walne w grubą gałaź w goglach to one wbiją mi sie w łeb ale szybki nie pękną i uratuje oczy tylko czaszke przesune ?? żaden argument.......przy walnięciu w gałaż na wysokości oczu zakładając tą samą wytrzymałośc szybki co gogli to szybka cie prędzej uratuje....bo gogle nawet jak nie pękną to najdelikatniej mówiąc ,,nacisną'' na częsć twarzy... szybka ani wysunięta szczęka cie przed gałezią nie uchroni

 

natomiast z resztą argumentów sie zgadzam

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...