Skocz do zawartości

Kask Enduro


Rekomendowane odpowiedzi

1. Żeby idealnie pasował,

2. Waga aby była jak najmniejsza,

3. Aby spełniał wysokie normy bezpieczęstwa,

4. Dobra wentylacja

5. Wyjmowane wnętrze

6. Daszek, który jest w miare elastyczny a nie przy 1. glebie pęknie,

7. Przy wcięciu na gogle aby była powierzchnia, po której nie będzie Tobie się pasek od gogli ślizgał,

I to tyle co mi na szybko do głowy przychodzi.

Pozdrawiam Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj wywrotke mialem w terenie i gdyby nie kask to by mi czaszka na pol pekla.Jakbym nie mial na sobie kasku enduro to bym pewnie szkielko z oczu wyciagal bo polecialem centralnie na pysk.Niestety mam 2 tygodnie kuracji bo dosyc mocno sie poobijalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do uzytkowników kasków firmy MADHEAD ... i wogule kasków enduro... czy wam tez jest w tych kaskach strasznie gorąco?? niby ma ten muj kask wntylacje ale ona prawie nic nie daje. czy tylko w tych kaskach tak jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Żeby idealnie pasował,

2. Waga aby była jak najmniejsza,

3. Aby spełniał wysokie normy bezpieczęstwa,

4. Dobra wentylacja

5. Wyjmowane wnętrze

6. Daszek, który jest w miare elastyczny a nie przy 1. glebie pęknie,

7. Przy wcięciu na gogle aby była powierzchnia, po której nie będzie Tobie się pasek od gogli ślizgał,

I to tyle co mi na szybko do głowy przychodzi.

Pozdrawiam Marek.

 

 

 

Waga nie może być jak najmniejsza bo widziałem jakieś badania co opiswali dlaczego nie robią lżejszych kasków niż 1kg ale nie pamiętam dlaczego coś związane było z wypadkiem, że gdyż udeżymy to będzie mniejsza siła udeżenia czy cos nie wiem dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, że w innych kaskach po upadku na twarz od razu połamalibyście sobie szczęki.. a jak to jest przy wypadkach na drogach ? Jakoś nie czytałem, że przy każdej glebie łamią sobie szczęki.. :)

 

może pytanie trochę dziwne, ale mnie nurtuje :)

Edytowane przez jokoko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, że w innych kaskach po upadku na twarz od razu połamalibyście sobie szczęki.. a jak to jest przy wypadkach na drogach ? Jakoś nie czytałem, że przy każdej glebie łamią sobie szczęki.. :)

 

może pytanie trochę dziwne, ale mnie nurtuje :)

 

 

Mniej sie leci na ryj po prostu. W endurowaniu katapulty sie zdarzają dużo częściej. Nie ma po czym mieć ślizgu i często lądujesz na Jezusa (zresztą poglądaj filmiki z glebami na szosowych a na crosach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mysle ze po jednej wywrotce "na pysk" w szosowym kasku to hirurdzy plastyczni rekonstruowali by Twoją szczenkę przez 12h a nie mogłbys mowic przez conajmniej 3tyg :) Na szosie z reguyły nie ma wywrotek "na pysk" tylko udezasz bokiem lub tyłem kasku. W enduro i motocrossie czesto takie gleby bywaja na zjazdach czy w innej ekstremalnej sytuacjii. Podstawą jest wysunieta do przodu szczeka kasku

 

pierwszy powód głowny

 

jadac w terenie w kasku szosowym poprostu sie udusisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze GS'a w kasku enduro a to z powodu tego ze tylko taki mam ;] fakt, mam okulary wiec jakies muszki itp. do oka nie wpadają, ale jazda powyzej 140 nie nalezy do przyjemnosci. Dmucha strasznie i narywa :icon_eek:

270 juz tez w nim jechałem ale za pasazera......daszkiem dotyka sie plecow kierowcy wiec w twarz nie wieje :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze GS'a w kasku enduro a to z powodu tego ze tylko taki mam ;] fakt, mam okulary wiec jakies muszki itp. do oka nie wpadają, ale jazda powyzej 140 nie nalezy do przyjemnosci. Dmucha strasznie i narywa :biggrin:

270 juz tez w nim jechałem ale za pasazera......daszkiem dotyka sie plecow kierowcy wiec w twarz nie wieje :icon_razz:

 

Pewnie dlatego że w szosowym kasku szybka jest opływowa. A w crossowym kasku są gogle więc nie są takie opływowe. A co do kasków crossowych to często ma się bliske spotkanie z kierą więc wysunięta jest szczęka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego że w szosowym kasku szybka jest opływowa. A w crossowym kasku są gogle więc nie są takie opływowe. A co do kasków crossowych to często ma się bliske spotkanie z kierą więc wysunięta jest szczęka.

 

No nie no chlopie widze ze odkryles Ameryke.

 

A co do kaskow to polecam 661 huricane flight. Bardzo fajny design no i lekki. Srodek bardzo dobrze wykonczony, jedyna rzecza do ktorej sie mozna przyczepic to montowanie jednej z gabek. W komplecie dostalem drugi daszek oraz nosek. Z goglami Utopia nosek nie dziala tzn jest za malo miejsca na nie, wiec trzeba zrezygnowac. Nosek naprawde gleboko zachodzi na nos, dobre na kamieniste tory gdzie wiadomo ze bedzie sie dostawac ciosy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Ja tam jezdze w itegralu w terenie i jakos daje rade. Podstawowa sprawa to antifog, bo bez tego ani rusz. Jak sie sucho to kumple w kaskach enduro maja o wiele bardziej zakurzone twarze ode mnie. Goraco jest, wiadomo, ale patrzac na innych wcale nie sa mniej mokrzy. I jeszcze jedna wazna sprawa- trzeba zawsze zamykac szybke, bo oberwac galezia w oko jest bardzo latwo. Ja otwieram swoja tylko jak wyciagam motor z blota itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nurtuje mnie jedno pytanie mianowicie w wakacje zamierzam pojechać pare km na moto i zastanawiam sie czy nie zaporzyczyć od kumpla integrala czy w kasku enduro po 2-3h jazdy z prędkościami ok 100 i więcej nie odpadnie mi głowa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...