Skocz do zawartości

Kask Enduro


Rekomendowane odpowiedzi

w zeszły weekend szczeku kasku uratowała mnie przed złamaniem żuchwy :biggrin:

tak wiec to moze być np przykład a najlepiej jak wlodi sam sie kiedyś przekonasz i stwierdzisz ze gdyby nie crossówka bo byś miał pewne uszkodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myślę, że jednym z największych atutów kasku enduro jest jego wentylacja. Specjalnie skonstruowane wloty na szczęce umożliwiają swobodne oddychanie co przy takim zmęczeniu jest bardzo ważne. W kasku przeznaczonym na szosę brakowało by Ci powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprostsze doswiadczenie ktore zacheci Cie do zakupu kasku crossowego: popros kolege zeby jechal przed toba w suchy dzien po piaszczystym terenie (im wiecej kurzu tym lepiej). w szosowym kasku jest szybka ale co z tego jak oczy nie sa w zaden sposob zabezpieczone przed pylem? Jak polamalem daszek to strasznie cierpialem podczas jazdy (razace slonce, wszystkie brudy lecace bezposrednio na gogle), a jakby jeszcze zabraklo szczeki i systemu wentylacji to chyba bym zginal ;)

pzdr

Edytowane przez enduroguy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie miłą okazję przydzwonic konkretnie centralnie przodem kasku crossowego w ziemie ,czasami twardą , i jedyne co mi było to lekki szok i nic więcej ;] mając na głowie kask szosowy zapewne straciłbym żuchwę pewno z 15 razy .Daszek ma tez duże znaczenie bo często przy czołowym zderzeniu z ziemią daszek uderza w tym samym momencie co podbródek kasku absorbując energie. Chyba juz starczy powodów dla jakich kask crossowy jest taki a nie inny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Miałem nie miłą okazję przydzwonic konkretnie centralnie przodem kasku crossowego w ziemie ,czasami twardą , i jedyne co mi było to lekki szok i nic więcej ;] mając na głowie kask szosowy zapewne straciłbym żuchwę pewno z 15 razy .Daszek ma tez duże znaczenie bo często przy czołowym zderzeniu z ziemią daszek uderza w tym samym momencie co podbródek kasku absorbując energie. Chyba juz starczy powodów dla jakich kask crossowy jest taki a nie inny .

 

 

stary coś mi się wydaje że daszek by się zlamal w takim przypadku jak mówisz ....... ale cóż ..... może ja mam jakiś lipny kask w którym daszek jest z plastiku , a u ciebie z czego jest ?? z tytanu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary coś mi się wydaje że daszek by się zlamal w takim przypadku jak mówisz ....... ale cóż ..... może ja mam jakiś lipny kask w którym daszek jest z plastiku , a u ciebie z czego jest ?? z tytanu ?

przy glebie się napewno złamie, sam mam lazera i to nie jest daszek ze stali, tylko on lekko zamortyzuje glebe... :icon_question:

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie wiem czy to dobry temat, ale chcialem sie cosik zapytac. Mianowicie, chodzi mi o gogle do kasku enduro. Jezdze sobie na endurko drugi rok, ale uzywam integralnego kasku, myslalem o jakims AGV na enduro, ale problem jest wielki gogle!! Nosze okulary, i teraz sa niby specjalne gogle Scota OTG dla okularników, i nie wiem na jakiej zasadzie one dzialaja, nigdzie nie ma fotek od srodka jak mocuje sie okulary, itp. Jezeli ktos uzywa/uzywal takich gogli niech cos napisze, moze ma jakies foty cos. Sprawa dla mnie jest wazna, bo wolalbym lepiej wygladac w kasku enduro!!!! :icon_question: :biggrin: :lalag:

 

Pozdrawiam

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem takie gogle "oukleja" i miały poprostu takie zagłębienia i wyciecia po bokach na ramiona okularów. Kumpel w salonie mi mowił ze dosłownie cały czas jest kolejka po te gogle.

 

 

Uff.. cos długo tym razem czekalismy na nasze forum :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat miałem zwykłe gogle pro gripa i pasowały mi do poprzednich oprawek, ale zmieniłem sobie okulary i okazało sie że hacze oprawką o gąbke :) a że jezdzic się chciało to wyciąłem nożyczkami troche gąbki i jest ok , tylko teraz czasami czuc delikatny wiaterek który tamtedy wchodzi (ciekawe co się będzie działo zimą)

ale pewnie nie z każdymi okularami by się udał tak trik

Edytowane przez robak

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kolego miales kiepski kask, poniewaz dobra szybka jest liczona na przyjecie uderzenia przez kamien z duza predkoscia zedu ponad 300km/h co nie jest trudne do uzyskania.

 

No mozliwe. Nie powiedzialem ze to byl jakis za 1100zl dalem za niego kolo 200zl. Ale chodzi mi o sam fakt nie warto ryzykowac. Po to ktos wymyslil kask enduro zeby jezdzic nim w terenie a zwykly na szose.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mozliwe. Nie powiedzialem ze to byl jakis za 1100zl dalem za niego kolo 200zl. Ale chodzi mi o sam fakt nie warto ryzykowac. Po to ktos wymyslil kask enduro zeby jezdzic nim w terenie a zwykly na szose.

 

Zgadzam sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...