Skocz do zawartości

Kask Enduro


Rekomendowane odpowiedzi

A czym sie ten kask rózni? ja najlepiej chciał bym aby miał wyciąganą tapicerke do prania. Ale niewiem czy za tyle kasy bedzie miał taki bajer.

 

Jest lepszy w 100% :crossy: I ma wyjmowany środek :D

 

ja jeżdze w takim kasku http://moto.allegro.pl/item419461546_kask_...gogle_nexo.html

 

bardzo wygodny i wytrzymały, w aukcji kupilem go za 120zł tylko ze srebrny :]

 

No no na pewno lepszy od jakiegoś t TORNADO, DRAGON itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem wam że wszystkie są lipne. Nawet w aukcji jest napisane MATERIAŁ Z KTÓREGO WYKONANA JEST SKORUPA...ABS. Czyli prostym językiem plastikowy. Taki kask nadaje się na skuter i to zblokowany do 45km/h. Dobry kask charakteryzuje się tym,że wykonany jest z włókna(nie zagłębiając się nawet w Carbon,kevlar).Jak ktoś ma doczynienia z tworzywami to wie jak zachowuje się ABS ( np. owiewki w motocyklach sportowych.W odróżnieniu od PP (plastiki w crossówkach).Tworzywo ABS jest bardzo sztywne nie jest tak podatne na zmianę kształtu.Ma znaczącą wadę która moim zdaniem dyskwalifikuje te tworzywo w dziedzinie ochrony głowy....w przypadku ABSu jest niewielka granica pomiędzy sprężystością a łamliwością.Dlatego też przy wypadku materiał ten bardzo słabo pochłania uderzenie i taki o to kask bardzo łatwo pęka. Zapewne ktoś mi powie że w ten sposób pochłania właśnie energię.Ale jaką ochronę da kask w którym podczas pierwszego uderzenia pęka jego szczęka??A wiadomo że w trakcie wypadku kontakt "gleba-kask" odbywa się kilkakrotnie w ciągu sekundy. Kask z włókna zachowuje się całkiem inaczej gdyż włókno pochłania uderzenie nie w jednym punkcie lecz rozkłada na całej strukturze(warto poczytać o laminatach).Dlatego dobry kask po wypadku ma dalej swój kształt i wszystkie niezbędne elementy jak np. szczęka a uszkodzenie można poznać po tym,że na zewnętrznej części skorupy pojawi sie pajęczyna(tłumaczę po chłopsku).Kask ma dalej swój kształt tylko traci walory estetyczne (pęknięcia na powierzchni lakieru) I NIE NADAJE SIĘ DO DALSZEGO UŻYTKU.

 

!!! DOBRY KASK TO NIE TEN KTÓREGO NIE DA SIĘ ZNISZCZYĆ ALE TEN KTÓRY ULEGAJĄC W ODPOWIEDNI SPOSÓB ZNISZCZENIU RATUJE NAM ŻYCIE !!!

 

Przetłumaczyłem to w naprawdę prosty sposób ale myślę że da niektórym to do myślenia przy wyborze kasku za 199zł czy za 499zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Wiem co mówię bo rok temu poleciałem na kask za 400 zł i do tej pory pluje sobie w brodę...CZAS ZMIENIĆ BO W LECIE MAM PARNIK na głowie :-D

 

co do gotowania sie - widze ze na wyczynowym sprzecie jezdzisz - nie wazne jaki kask, zrób 5 kółek w pełnym słońcu na torze to i tak sie łepetynka zagotuje :P

 

Przetłumaczyłem to w naprawdę prosty sposób ale myślę że da niektórym to do myślenia przy wyborze kasku za 199zł czy za 499zł

 

już bez przesady, znam wiele tworów z niższych półek które łepetyne uratują, co zresztą sam miałem okazje doświadczyć, rzadko jednak w którymś z nich wygoda idzie w parze z estetyką i bezpieczeństwem. Coś za coś.

Edytowane przez Geralt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z tym,że LEPSZY byle jaki kask niż jego brak. Jednak jeżeli ktoś chce aby doradzić jaki kask jest dobry to moim zdaniem warto zagłębić się w jego budowę i materiały użyte do jego produkcji.Przecież nie będziemy dyskutować czy lepszy "w smoki czy w czaszki". W każdym kasku będzie gorąco ale nie powiesz mi ,że kask bez wentylacji a z wentylacją to niewielka różnica w lecie.

 

Jak ZAUWAŻYŁEŚ narzekam w swoim poście na swój kask. Tak więc chcąc oszczędzić komuś podobnego rozczarowania dałem wskazówki na co należy zwrócić uwagę przy wyborze kasku. Wiem,że jest dużo osób które kupią gów*o ale i tak będą mówiły,że najlepszy i niczym się nie różni od SHOEI itp.Ja potrafię się przyznać do błędu,że źle wydałem pieniądze.

 

Na dzień dzisiejszy jestem w trakcie zakupu tego oto kasku:

 

http://www.motoin.de/Helmets/Cross-Helmets...ack::11556.html

 

Zakładałem ten kask u Olka i powiem krótko REWELACJA. Kask jak szyty na miarę,wykonanie oraz materiały na najwyższa półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do gotowania sie - widze ze na wyczynowym sprzecie jezdzisz - nie wazne jaki kask, zrób 5 kółek w pełnym słońcu na torze to i tak sie łepetynka zagotuje :icon_mrgreen:

już bez przesady, znam wiele tworów z niższych półek które łepetyne uratują, co zresztą sam miałem okazje doświadczyć, rzadko jednak w którymś z nich wygoda idzie w parze z estetyką i bezpieczeństwem. Coś za coś.

 

 

Jak komuś bardzo sie czaszka grzeje, polecam FOX V3 Pilot, (kask z klimatyzacją :P ) jeden z najlepiej wentylowanych kasków na świecie, dodatkowo bardzo lekki, świetnie wykonany, materiały najwyższej jakości, technologia (karbon/kevlar + tytanowe śruby i D-ringi) wszystkie enduro AGV-y i Shoei-e bije na głowę (sprawdzone).

 

Pozdro...

 

Quasi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, Fox V3 chodzą tak od 500zł do 1400zł :evil:

 

Pzdr.

uuu duża rozbieżnośc cen i którego wziąc tego za 500 czy za 1400? :clap: :) :buttrock:

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz, który chcesz, ja wolę tańszą opcję, tym bardziej, że dotyczy tego samego fabrycznie nowego kasku,

w tym samym wykonaniu z tego samego, bieżącego rocznika.

Różnica w cenie zależy od źródła (legalnego oczywiście).

Np. w USA kask ten można kupić czasem już za 120 $, nawet doliczając do tego koszt przesyłki

z ubezpieczeniem (ok. 50 $), ewentualne cło (3,6 %) i podatek VAT (22%) masz najwyższy model FOX-a za cenę podstawowego AGV-a (RC-5 Pro) w ciągu 5 dni roboczych od dnia złożenia zamówienia.

Wybór należy do Ciebie, a sceptycy niech dalej śmigają w TORNADACH, DRAGONACH czy innych wynalazkach i głoszą teorię, że kask zawsze musi być ciężki, drogi i latem nie da się w nim wytrzymać dłużej niż 30 minut, a i tak łeb będzie mokry.

 

Pozdro....

 

Quasi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz, który chcesz, ja wolę tańszą opcję, tym bardziej, że dotyczy tego samego fabrycznie nowego kasku,

w tym samym wykonaniu z tego samego, bieżącego rocznika.

Różnica w cenie zależy od źródła (legalnego oczywiście).

Np. w USA kask ten można kupić czasem już za 120 $, nawet doliczając do tego koszt przesyłki

z ubezpieczeniem (ok. 50 $), ewentualne cło (3,6 %) i podatek VAT (22%) masz najwyższy model FOX-a za cenę podstawowego AGV-a (RC-5 Pro) w ciągu 5 dni roboczych od dnia złożenia zamówienia.

Wybór należy do Ciebie, a sceptycy niech dalej śmigają w TORNADACH, DRAGONACH czy innych wynalazkach i głoszą teorię, że kask zawsze musi być ciężki, drogi i latem nie da się w nim wytrzymać dłużej niż 30 minut, a i tak łeb będzie mokry.

 

Pozdro....

 

Quasi....

 

Ja mam o'neal 708 skull i sobie chwale wygodny, przewiewny i tylko 350zł. Co do wytr4zymałości to jeszcze nie testowałem ale myśle że o'neal do dobra firma i nie robi jakiegoś "szajsu".

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu duża rozbieżnośc cen i którego wziąc tego za 500 czy za 1400? :P :biggrin: :D

 

Cena zależy od malowania !

 

 

Ja kupiłem teraz za 270zł nowego V3 w tym malowaniu: http://www.mxzambrana.com/tienda_de_motos/...4ced8b624889a75

 

 

Kask jest przyzwoicie wykonany,malowanie jets bajeranckie na żywo nie samowity efekt. Oczywiście zapasowy daszek,śrubki i wypasista torba !

 

Uprzedze pytanie o cene. Takie rzeczy to tylko w USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem teraz za 270zł nowego V3 w tym malowaniu: http://www.mxzambrana.com/tienda_de_motos/...4ced8b624889a75

Kask jest przyzwoicie wykonany,malowanie jets bajeranckie na żywo nie samowity efekt. Oczywiście zapasowy daszek,śrubki i wypasista torba !

Uprzedze pytanie o cene. Takie rzeczy to tylko w USA

 

V3 to klasa sama w sobie - miałem V2 i mogę wypowiadać się jedynie w superlatywach.

Ja natomiast zainwestowałem w Shift Agent Hi-Life (wygodny, lekki z fajnym malowaniem) - 200 zł z przesyłką.

Zakup też z US :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...