Skocz do zawartości

Kiedy wymienić olej??


Tomo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No a później raz w tygodniu Smile

 

A w Kawasaki co drugi dzien :lol: :)

Przed zimowaniem i po zimowaniu ??? Bez przesadzy. Przed wystarczy w zupełności.

Pawel, ja nie pisze jak to wyglada w rzeczywistosci, bo tez tak robie. Ja tylko zacytowalem co jest napisane w ksiazce obslugi motocykla!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zapomniał dodać że w ZX10R co wiosnę trzeba wymienić przednią felgę

Ja tam nie wiem jak jest w ZX 10R ponieważ mam ZX 10 Tomcat :)

 

[ Dopisane: 13-03-2006, 13:59 ]

Pawel, ja nie pisze jak to wyglada w rzeczywistosci, bo tez tak robie. Ja tylko zacytowalem co jest napisane w ksiazce obslugi motocykla!

To Honda zaleca częstszą wymianę oleju niż Kawasaki. Ja w instrukcji KZ 1100 nie miałem informacji o wymianie po sezonie i przed sezonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w oczku nie widać oleju' date=' pokazuje się dopiero po przechyleniu motocykla. [/quote']

 

Widze, ze dbanie o pozim oleju to u Ciebie podostawa :)

 

Olej poiwnno sie zawsze wymieniac po sezonie - zawarte w nim substancje toksyczne powodują mikrowżery. Większość toksycznych substancji usuniemy spuszcajac stary olej, a w swiezo zalanym oleju zostanie po nich zaledwie mały slad... Przez zime zalany swieży olej nie traci rzadnych właściwowści...Myślicie, że w sklepach czy większych hurtowniach zapasy oleju są przechowywane w cipeplutkich pomieszczeniach o temp. +20 stopni ;) :?: Wiekszość z nich stoi w nieogrzewanych garazach i tam sobie zimuje w minusowej temperaturze....

Dzisiejsze oleje są tak dobrej klasy, ze nie boja się mrozów i przez dłuuuuugi, dłuuuuugi czas nie traca swoich właściwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam podobny dylemat: do przeglądu zostało mi jeszcze jakieś 1,5 tys. kilometrów i, szczerze powiedziawszy, nie chce mi się teraz wymieniać oleju, tak więc chyba owe 1,5 tys. kaemów nawinę na starym oleju (wymienianym w lecie ub. r.).

 

No i okazało się, że do przeglądu pozostało mi nie 1,5 tys. km, jak myślałem, tylko prawie 2,5 tys. - mój dylemat jest tym większy. Ostatni przegląd, podczas którego wymieniony został olej, miał miejsce w sierpniu. Ciekawym, co radzą forumowi spece od mechaniki. Motocykl to Suzuki Bandit 600 drugiej generacji.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienialem olej na poczatku wrzesnia i w tym sezonie jeszcze troche na nim pojezdze.

Dlaczego wymienilem przed zima a nie po ? Poniewaz bylo juz przekroczone 6 tys a jeszcze do listopada zdazylem troche nawinac. Zima na pewno niekorzystnie dziala na olej - chocby dlatego ze sie starzeje ale nie na tyle aby go wymieniac. Wszystko zalezy czy lubi sie dmuchac na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Chłopie masz fajną maszynę, trochę wartą, a wymiana oleju z filtrem to koszt do 150 zł.

Na czym ty chcesz oszczędzać i co będziesz zimą robił w wolnym czasie jak nie pomajstrować, powymieniać w polerować elementy :biggrin:

NIKT NIE BEDZIE MI MÓWIŁ JAK MAM ŻYC - BO NIKT ZA MNIE NIE UMRZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj. Czy na prawdę jest sens wymieniać olej, jeśli zrobiłem na nim tylko około 2 tysięcy? Przezimować, czy jednak wymienić na świeży?

kończysz już sezon? :icon_eek: ...czy nie dokręcisz do śniegów tych 4kkm? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...