Skocz do zawartości

Dariusz L

Forumowicze
  • Postów

    566
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Dariusz L

  1. Możliwe że membrana w kraniku nieszczelna . Przy próbie zasysania , wężyk od podciśnienia powinien przylepić się do języka .
  2. Sprawdź listwą lub sznurkiem jednośladowość kół , może te znaki na wahaczu nie są dokładne ? Jak się raz ustawi na początku przy nowych oponach czy łańcuchu , to potem przy naciąganiu łańcucha obie śrubki podkręcasz o taki sam kąt . Łozyska kierownicy oraz ich regulacja - OK ?
  3. Poczytaj na necie - " fazowanie klocków hamulcowych " - być może chodzi o piszczenie .
  4. 1. Jak chcesz jeździć zimą , to kup sobie gorące świece . 2. Jak nie chcesz jeździć zimą - nie odpalaj , rozlącz tylko akumulator ,żeby się nie rozladował. 3. Motocykl prawdopodobnie się zalewa , świece można wykręcić i wysuszyć .Świec nie wymieniać , chyba ze mają już więcej niż 12kkm. 4. To ze wydaje się że nie ma iskry lub jest kiepska , jeszcze nic nie znaczy ( w tym wypadku ) 5. Procedura na przyszłość: - przedmuchaj cylindry ,kilka sekund (odkręcić gaz i rozruch ) - kranik na PRI , ssanie i zakręcić . Od kiedy tak robię nie mam tych problemów na wiosnę .
  5. Jeśli "speed sensor" sprawny ,licznik sprawny - sprawdź np. miernikiem czy obwód nie jest przerwany (kabelki elektryczne ). Między sensorem a licznikiem mogą występować jakieś połaczenia rozłączne , możliwe że akurat to gniazdo ze zdjęcia jest jego częścią . Trzeba szukać , ze schematem i np.miernikiem .
  6. Uniwersalna wiązka przewiduje wyjście do podgrzewania gaźników dla wersji UK , występuje od roku 2000 . Zapewniam Cię że jest taka informacja , ale proszę ..... 10W fork oil ,capacity 513 cc ,level 102 mm . Schematy elektryczne różnią się literkami roczników , oznaczenia - http://www.alpha-sports.com/suzuki_parts.htm
  7. To nie jest "serwisówka" , tylko instrukcja obsługi . Znajdziesz w niej tabelkę - "Plan przeglądów " - i dowiesz się jak często zmieniać filtr oleju . Strona 45 - na tacy ;) . W serwisówce strona 1.20 . Nie ma za co . :cool:
  8. Przy zdawczym kole łańcuchowym jest stalowy element z 4 zębami , na pokrywie jest czujnik , który zlicza owe zęby . Być może potrzebujesz tego https://www.google.pl/#q=Suzuki+GSX600F+GSX750F+%26+GSX750+98-02&safe=off
  9. 1 . Ssanie nie jest typu zero-jedynkowego ,jest płynnie regulowane- ręczne . Po odpaleniu ustawiasz 2-2,5tys obr/min . i w miarę nagrzewania się pieca zmniejszasz ssanie . Przy całkowicie nagrzanym silniku włączenie ssania spowoduje zatrzymanie silnika . 2 . To jest wkład teflonowy w pancerzu . Raczej każda współczesna linka go ma . Sprzęgło w Suzuki ma regulacje linki na obu końcach i jedną pod zaślepką gumową na pokrywie zębatki zdawczej. Regulacja polega na poluzowaniu kontry , wykręceniu wkrętu żeby okręcał się lużno , następnie wkręcamy wkręt do wyczuwalnego oporu , następnie cofamy o 1/4 obr , kontrujemy nakrętką . Regulacja linki wymaga 14 mm luzu mierzonego na końcu klamki. W 600 jednym palcem z dużym trudem , ale dwoma palcami spokojnie można wcisnąć .
  10. Może tu http://www.pdfmotomanual.com/index.php?r=site/page&view=manuales&order=t&key=S&make=1146&lang=ENG
  11. Klucze powinieneś mieć pod siodłem , jeśli nie , zestaw może dostaniesz na Allegro . Stawiasz moto na centralce i kręcisz jakiś czas kołem szukając pozycji w której łańcuch zwisa najmniej . Poluźniasz nakrętkę osi i nakrętkami nr 12 , równo , np. po 1/12 obrotu , z oby stron naciągasz łańcuch do wartości nie mniej niż 25 mm . Np. śrubokrętem naciskasz łańcuch w jego środkowej części do góry i na dół . Różnica między tymi pozycjami ma wynosić od 25 do 35 mm .Dociągasz mocno nakrętkę osi i jeszcze raz sprawdzasz luz .Możesz przy okazji przesmarować łańcuch .
  12. Toczy sie podobny temat o ściąganiu , dochodzi zatem opcja uszkodzonych łożysk kierownicy . A tu jeszcze ustawienie koła , http://fotoo.pl/show.php?img=571317_ustawienie.png.html
  13. Przejedź na wprost przez kałużę , i zobacz ile śladów zostawiasz . Tylne koło ustaw przy pomocy prostej listwy lub sznurka . Masz stabilizator łączący dolne części amortyzatora teleskopowego , ?
  14. Jaką masz oponę z przodu ? (marka oraz model ) Pisząc wyważone felgi , miałeś oczywiście na myśli wyważone koła ? Jak masz możliwość unieść przednie koło , to sprawdź czy kierownica lekko i swobodnie(bez zacięć) się obraca .
  15. Kranik podciśnieniowy , a dokładnie sparciała , porowata membrana .
  16. Bicie promieniowe czy osiowe ? Może coś z tego : Zbyt duzy otwór centrujący w zębatce Zużyte osadzenie na zabieraku Wadliwe koło łańcuchowe Uszkodzone łozysko zabieraka Brak tulejki dystansowej
  17. Ale co ma wpływać ? Olej w silniku ? http://wbieniec.kis.p.lodz.pl/moto/usterki/usterki_main.html
  18. Od trzydziestu lat silniki te dają sobie rade i olej w skrzyni korbowej im nie przeszkadza . Tak , elementy elektryczne znajdują się w oleju .
  19. Nie da się ustalić , dlaczego nie uszczelnia ? Np . - za długie sruby - nierównoległe powierzchnie przylegania - uszkodzone powierzchnie - luźne , lub brak mocowania kolektorów w dolnej części układu - inne powody ?
  20. Może klamka nie cofa się do końca , a wtedy tłok nie odsłania otworka w zbiorniczku ,którym powinien cofać się płyn hamulcowy . Płyn się nie cofa = tłoczki nie wracają . Albo tłoczki zanieczyszczone i zacierają się nieco w zaciskach . Ale ostatecznie ,skoro koło kręci się swobodnie i długo ........ :rolleyes:
  21. .... a przy następnych regulacjach luzu łańcucha , obie nakrętki napinające podkręć o taki sam kąt .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...