Skocz do zawartości

jak zrobic kompresor


konrad88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Tunerzy" spod budki z piwem używają odkurzacza. Ja polecam jednak kupić kompresor, a nie robić. Najprostsze modele są dostępne w supermarketach, nie nadają się do klucza pneumatycznego, ze względu na małą wydajność powietrza, ale do polakierowania w domowych warunkach części motocykla wystarczą od biedy.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz jednak pogrzebać i zrobić go sam to powinieneś pojeździć po złomach. Tam często można znaleźć duże zbiorniki na powietrze oraz cylindry (znaczy cały układ pompujący) do kompresorów często z ciężarówek.

W sklepie będziesz musiał kupić zegar wskazujący ciśnienie na zbiorniku, wyłącznik bezpieczeństwa nastawny na ciśnienie, zawory, węże.

No i jeszcze trzeba dorwać dobry silnik elektryczny, koła pasowe i pas napędzający.

Widziałem kilka takich kompresorów domowej roboty może nie wyglądają estetycznie ale działają i utrzymują wysokie ciśnienie.

Sam mam kompresor przerabiany – zbiornik jest oryginalny około 100l a silnik i układ tłoczący są od czegoś innego. Mam teraz 2 cylindrowca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w trakcie robienia kompresora ze sprężarki od lodówki. Jako zbiornik będzie mi słuzyła gaśnica samochodowa. Nie wiem jakiego ciśnienia pistolet potrzebuje do pracy, ale wydaje mi się, że gdyby zastosować większy zbiornik to dałoby radę malować, jednak czas napełniania zbiornika nie byłby zapewne krótki ze względu na niską wydajność sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pistolet wymaga od 4 do nawet 8 barów ( Maciek_k03 dzięki za przypomnienie :) )

) zależy od farby i pistoletu oraz umiejętności lakiernika.

 

Większa butla to również dłuższy czas napełniania i większe obciążenia dla kompresora,

Taki kompresorek od lodówki (bez urazy) może pompować koła albo być stosowany do aerografu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wykonałem kompresor z butli samochodowej od gazu,slilnika elektrycznego i agregatu z ciągnika.Nie mam niestety jeszcze skraplacza.Ciśnienie 6 atmosfer utrzymuje.Jak masz cześci to opłaca sie taki wykonac,w przeciwnym razie lepiej kupic cały kompletny.

A agregat z lodówki jest strasznie cieńki-używam go jedynie do bezpośredniego pompowania powietrza do rowerów-motorów.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem niedawno mały kompresorek 24litrowy Einhell'a z Allegro.Mi starcza bo i tak nie maluje nic.Dobry w czasie remontu motocykla(ropowanie,przedmuchiwanie syfu).Nie jestem lakiernikiem i nie znam sie na tym wiec nie bede malował duzych częsci.Najwyżej coś małego i na dniach kupie sobie tez aerograf, którym też mozna poretuszować uszkodzony lakier motorku;-)

Znajomy kiedyś podsuną mi dobry pomysł.Do malowania mozna uzyć butli ze sprężonym powietrzem(można taka kupić lub wypożyczyć z punktu z gazami technicznymi).Kupujesz tylko piostolet ,reduktor, wąż i heya :P Ponoć taka butla starcza na pomalowanie samochodu -około 300atmosfer

pozdrawiam dłubaczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w trakcie robienia kompresora ze sprężarki od lodówki.
- totalna bzdura :P . sprężarka chłodnicza tłoczy duże ilości oleju, ale ten olej w układzie chłodniczym do niej WRACA. W sprężarkach powietrza jest całkiem inny układ obiegu oleju/tłoczenia powietrza.

Yosarian:

sprężarka chłodnicza jest hermetyczna /zaspawana/ i zalana olejem - zauważ te różnice...

po 2. ciśnienie - wiesz jakie jest w ukł chłodniczym? sprężarka może podawać do ok 20 bar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem niedawno mały kompresorek 24litrowy Einhell'a z Allegro.Mi starcza bo i tak nie maluje nic.Dobry w czasie remontu motocykla(ropowanie' date='przedmuchiwanie syfu).Nie jestem lakiernikiem i nie znam sie na tym wiec nie bede malował duzych częsci.Najwyżej coś małego i na dniach kupie sobie tez aerograf, którym też mozna poretuszować uszkodzony lakier motorku;-)

Znajomy kiedyś podsuną mi dobry pomysł.Do malowania mozna uzyć butli ze sprężonym powietrzem(można taka kupić lub wypożyczyć z punktu z gazami technicznymi).Kupujesz tylko piostolet ,reduktor, wąż i heya :D Ponoć taka butla starcza na pomalowanie samochodu -około 300atmosfer

pozdrawiam dłubaczy :P[/quote']

 

...Piotrek ile dałeś za ten kompresor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...