Skocz do zawartości

K.rwy i złodzieje - czyli przeglądy w być może niedalekiej przyszłości


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Tommo napisał:

Nie wszystko w tej ustawie ja dbieram jako złe. Zaostrzenie sankcji za jazdę bez przeglądu, wyjebanie dowodów do kosza czy sesja foto na przeglądzie, uważam za dobry kierunek. 

 

przecież w ustawie nie ma sankcji za JAZDĘ bez przeglądu - i to jest właśnie główny problem

tam jest walenie na kasę równo, tych co jeżdżą bez przeglądu i i tych co nie jeżdżą bez przeglądu a przed wprowadzeniem pojazdu do ruchu będą chcieli być w porządku i na legalu przegląd zrobić

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommo, jako że żyjesz z franczyzy stawiającej państwowe pieczątki, to jesteś w tej dyskusji mało wiarygodny. To normalne że bronisz własnego interesu, ale system jest bez sensu i kolejne zmiany przepisów nic tu nie pomogą.
Jeśli stan techniczny pojazdu wpływa znacząco na bezpieczeństwo na drodze, niech się nim zajmują ubezpieczenia. Jeśli zaniedbanie właściciela spowoduje szkody, niech za nie odpowiada. Jeśli jest niebezpieczny w ruchu, niech go zdejmie policja, zamiast sprawdzać pieczątki.
Teraz zupełnie legalnie podbijasz pieczątkę na rok, dla opon i klocków które mogą skończyć się za miesiąc...

--
Ups, się czy to wysłało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, konrad1f napisał:

przecież w ustawie nie ma sankcji za JAZDĘ bez przeglądu - i to jest właśnie główny problem

Gdzieś czytałem o podniesieniu kar/mandatów za brak badania. W wolnej chwili poszukam.

7 minut temu, kakmar napisał:

Tommo, jako że żyjesz z franczyzy stawiającej państwowe pieczątki, to jesteś w tej dyskusji mało wiarygodny. To normalne że bronisz własnego interesu, ale system jest bez sensu i kolejne zmiany przepisów nic tu nie pomogą.
Jeśli stan techniczny pojazdu wpływa znacząco na bezpieczeństwo na drodze, niech się nim zajmują ubezpieczenia. Jeśli zaniedbanie właściciela spowoduje szkody, niech za nie odpowiada. Jeśli jest niebezpieczny w ruchu, niech go zdejmie policja, zamiast sprawdzać pieczątki.
Teraz zupełnie legalnie podbijasz pieczątkę na rok, dla opon i klocków które mogą skończyć się za miesiąc...

--
Ups, się czy to wysłało?
 

Nie żyję z franczyzy. To po pierwsze. Po drugie systemy okresowej kontroli pojazdów i dopuszczenie ich do ruchu występuje we wszystkich cywilizowanych krajach włącznie w tym którym obecnie żyjesz, więc nie wymyślaj koła na nowo bo się ośmieszasz.

 

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kakmar napisał:

Tommo, jako że żyjesz z franczyzy stawiającej państwowe pieczątki, to jesteś w tej dyskusji mało wiarygodny. To normalne że bronisz własnego interesu, ale system jest bez sensu i kolejne zmiany przepisów nic tu nie pomogą.
Jeśli stan techniczny pojazdu wpływa znacząco na bezpieczeństwo na drodze, niech się nim zajmują ubezpieczenia. Jeśli zaniedbanie właściciela spowoduje szkody, niech za nie odpowiada. Jeśli jest niebezpieczny w ruchu, niech go zdejmie policja, zamiast sprawdzać pieczątki.
Teraz zupełnie legalnie podbijasz pieczątkę na rok, dla opon i klocków które mogą skończyć się za miesiąc...

nic dodać nic ująć

ogólnie to powinna być prosta zasada coś jak podobno w stanach jest z alkoholem ( tak słyszałem )

Możesz prowadzić nawalony jak szmata , rzygać w aucie i zasypiać dopóki nie spowodujesz wypadku , albo czegoś nie zniszczysz, jesteś czysty i niewinny

ale jak już coś odstawisz po pijaku to 100 lat kamieniołomu

obracam się w środowisku drifterów wiecie jak wygląda przegląd ?  seba bierze swoje e3śmieć na kanał dzień przed przeglądem, wkłada otwarty dyfer , wywala gwint , zakłada pożyczone od kumpla amortyzatory , zdejmuje wystające pół metra przed nadkole szerokie stale , wsiórską lotkę , zakłada cichy wydech , w progi wali pół tony pianki , resztę rdzy zakrywa bitexem , trochę plaka , wywalić hydrołapę i podłączyć hamulce robocze tył  i jedzie

auto przechodzi normalny legalny przegląd bez smarowania bez łapówek i prosto z przeglądu jedzie na kanał wrócić do stanu przed przeglądem , bo te graty do przeglądu są przechodnie i zaraz drugi seba je zakłada też na przegląd   więc jaki sens ma przegląd ?  żaden utrzymujemy tylko raki które potem chwalą się automatami do kawy i zatruwają nam życie na forum...........

mało to ludzi tak robi ?  u mnie kumpel ma jeden świeży komplet opon do poloneza z alusami który cały rok leży w garażu i zakłada jej tylko na przegląd -auto to gruz do upalania , ma zespawany most pruje opony jak wściekłe bo przód ma przestawiony po strzale i spaw z tyłu chwila i znowu są łyse , ale na przeglądzie zawsze diagnosta go podziwia że na oponach to nie oszczędza co roku nowe , nawet cycki mają jeszcze 😄

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Tommo napisał:

 

Nie żyję z franczyzy. To po pierwsze. Po drugie systemy okresowej kontroli pojazdów i dopuszczenie ich do ruchu występuje we wszystkich cywilizowanych krajach włącznie w tym którym obecnie żyjesz, więc nie wymyślaj koła na nowo bo się ośmieszasz.

 

jak zwykle czytanie bez zrozumienia.

@kakmar użył sformułowania "franczyzy stawiającej państwowe pieczątki" - uwaga! znowu Ci rysuję! państwo organizuje Ci robotę, zakres, wytyczne, cennik, musisz się (diagnostów) szkolić wg ich zasad i oddajesz im (państwu) dolę.

edit:

aaa i wyposażenie też wymuszone przez państwo, no i szyld 😄 

Edytowane przez konrad1f
uzupełnienie

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żyję z franczyzy. To po pierwsze. Po drugie systemy okresowej kontroli pojazdów i dopuszczenie ich do ruchu występuje we wszystkich cywilizowanych krajach włącznie w tym którym obecnie żyjesz, więc nie wymyślaj koła na nowo bo się ośmieszasz.
 
Wydawało mi się że pisałeś że prowadzisz SKP.
Ad2, Argument na poziomie miliony much nie mogą się mylić... Stoi, a właściwie wisi, potem po serwisie auto, godzinę na podnośniku, na stanowisku MOT, bo tak wymagają przepisy... A kamera patrzy...

--
Ups, się czy to wysłało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kakmar napisał:

Wydawało mi się że pisałeś że prowadzisz SKP.
Ad2, Argument na poziomie miliony much nie mogą się mylić... Stoi, a właściwie wisi, potem po serwisie auto, godzinę na podnośniku, na stanowisku MOT, bo tak wymagają przepisy... A kamera patrzy...

--
Ups, się czy to wysłało?
 

Dobrze ci się wydawało. A teraz poducz się czym jest franczyza a czym prowadzenie SKP.

Co do pkt.2. Nie ucz much które gówno lepiej smakuje...to taka dobra rada.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KLAUDIUSZ napisał:

Nic sie nie zmieniło

Jak się nie zmieniło ??

Kiedyś załatwiało się za flaszkę a teraz bez 100 to ciężko 😉

czyli cena wzrosła czterokrotnie 😉

Tomciu - jeśli nie zauważyłeś to ja ci podpowiem  (chociaż nie wierzę w skuteczność )

Do czasu kiedy pisałeś z sensem i normalnie  rozmowa była kulturalna . Teraz zaczynasz się bezpodstawnie jeżyć i zaraz będzie jazda na maxa 😉

13 minut temu, kakmar napisał:

Stoi, a właściwie wisi, potem po serwisie auto, godzinę na podnośniku, na stanowisku MOT, bo tak wymagają przepisy

Co po prostu ogranicza przepustowość takich bardziej obleganych stacji

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem że jak się chce to można wszystko a jak jeździsz xxx lat do tego samego diagnosty to już wogole. Kobita też ma łatwiej na przeglądzie 😉 jakkolwiek to brzmi a jak trochę poudaje że ciemna masa z niej to wszystko idzie gładko, patrzą na Ciebie z politowaniem, żal w sercu się robi i cyk załatwione 😁 

Żeby nie było STARAM się jeździć sprawnymi autami ale jak wyżej koledzy napisali jak ktoś chce Cię upier...  to zawsze coś znajdzie, zwłaszcza w aucie prawie 30 letnim 😁😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby kogoś zainteresowało załączam swoją opinię wysłaną do ministerstwa 😉

zachęcam do pisania, zainteresowania klubów, automobilklubów, organizacji pozarządowych 😛

widzę, że coś się zjebawszy przy drukowaniu do pdf-a (co druga strona pusta) ale jakoś sobie poradzicie 😉

konsultacje PoRD fm(1).pdf

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, michoa said:

ogólnie to powinna być prosta zasada coś jak podobno w stanach jest z alkoholem ( tak słyszałem )

źle słyszałeś

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kakmar napisał:

...system jest bez sensu i kolejne zmiany przepisów nic tu nie pomogą.
Jeśli stan techniczny pojazdu wpływa znacząco na bezpieczeństwo na drodze, niech się nim zajmują ubezpieczenia. Jeśli zaniedbanie właściciela spowoduje szkody, niech za nie odpowiada. Jeśli jest niebezpieczny w ruchu, niech go zdejmie policja, zamiast sprawdzać pieczątki.
Teraz zupełnie legalnie podbijasz pieczątkę na rok, dla opon i klocków które mogą skończyć się za miesiąc...

Kakmar,

wez mi powiedz, dlaczego ja widze to inaczej ? ( wiem, wiem, z innej planety jestem ! ) 

System jest nie dostosowany, do potrzeb policji bo ta nie widzi kiedy przeglad sie konczy. W Niemczech widac to na plakietce tylnego numeru rejestracyjnego i te pojazdy sa zatrzymywane do kontroli. 

Ujowy to diagnosta ktory mniej wiecej nie potrafi ocenic na ile starcza klocki czy opony,

Notabene kazdy te klocki wyymienia, bo bez nich ujowo sie zapyerdäla ! Z oponaami troche gorzej, bo te bez profilu potrafia w niektorych przypadkach calkien niezle moga trzymac, moga ale nie musza ! 🤣

#

W dniu 15.11.2018 o 09:12, _Monter_ napisał:

W PL chcą zrobić DE tyle, że jak zwykle im to wyjdzie na opak.

W Turcji bylo znaaaaaaaaaaaaaacznie gorzej niz w PL i jakos sobie TÜV poradzil ! 🤣

 

😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego...

 

Ja nie wiem dlaczego ty. Wiem tylko, że jedni wolą kierować własnym życiem i brać na klatę odpowiedzialność za własne czyny. Inni wolą być prowadzeni na krótkim powrozie i się generalnie boją i gubią jak się im ten powróz popuści. Ale dlaczego nie wiem, nie znam się, może geny, może wychowanie, może dieta...

 

 

--

Ups, się czy to wysłało?

 

Dobrze ci się wydawało. A teraz poducz się czym jest franczyza a czym prowadzenie SKP.

Co do pkt.2. Nie ucz much które gówno lepiej smakuje...to taka dobra rada.

Konrad1f, dokładnie ci narysował.

Na muchach i gównch się nie znam i nie planuję się tym zajmować.

--

Ups, się czy to wysłało?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...