Skocz do zawartości

K.rwy i złodzieje - czyli przeglądy w być może niedalekiej przyszłości


Rekomendowane odpowiedzi

Konrad: nie wiem to się zapytam w temacie, może się dowiem. A osioł to ktoś taki, kto z zasady przyczepia się do wszystkiego uparcie forsując swoje zdanie, bo jest uparty...jak osioł :) A skoro wie coś o co ktoś inny w temacie pyta, mógłby po prostu wyjaśnić.

 

Edycja: doczytałem, wiem.

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I nie musi. Pojazd zarejestrowany uznaje się za będący w ruchu niezależnie od stanu faktycznego :)

Daj spokój. Nie takie wałki teraz przechodzą jako zgodne z prawem.

kto uznaje? na podstawie czego uznaje? Ty uznałeś?

np. pojazdy zabytkowe lub historyczne mimo iż są zarejestrowane dopóki nie będą wprowadzone do ruchu nie muszą posiadać ubezpieczenia OC

 

Konrad: nie wiem to się zapytam w temacie, może się dowiem. A osioł to ktoś taki, kto z zasady przyczepia się do wszystkiego uparcie forsując swoje zdanie, bo jest uparty...jak osioł :) A skoro wie coś o co ktoś inny w temacie pyta, mógłby po prostu wyjaśnić.

 

Edycja: doczytałem, wiem.

o jakim uporze piszesz?

gdyby była opcja wyrejestrowania czasowego (oczywiście bezpłatnego) to nie byłoby w ogóle tematu bo i nie trzeba by było płacić ani OC ani być zmuszanym do robienia przeglądu

 

ciekawe jest jeszcze czy przy sprowadzaniu pojazdu z zagranicy (gdy tam skończyła się ważność badania) również będzie trzeba płacić opłatę dodatkową

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasowe wyrejestrowanie mogłoby być opcją, ale niekoniecznie stosowaną przez większość. Temat mimo tej opcji nadal istniałby dla pozostałych.



Tommo, mnie bardziej zaskoczyło, że OC wymaga się nawet w przypadku pojazdów czasowo wyrejestrowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej podstawie wymaga się ciągłości oc pojazdu mimo, że ten nie wyjeżdża z garażu?

na podstawie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych i ufg

 

Czasowe wyrejestrowanie mogłoby być opcją, ale niekoniecznie stosowaną przez większość. Temat mimo tej opcji nadal istniałby dla pozostałych.

 

Tommo, mnie bardziej zaskoczyło, że OC wymaga się nawet w przypadku pojazdów czasowo wyrejestrowanych.

gdzieś Ty wyczytał o czasowym wyrejestrowaniu? (mam na myśli motocykle i samochody osobowe, bo ciężarówki, specjalne i autobusy można czasowo wyrejestrować)

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej podstawie wymaga się ciągłości oc pojazdu mimo, że ten nie wyjeżdża z garażu?

teoria i zwolennicy tego przepisu twierdzą że jeśli np Twój niesprawny samochód wybuchnie albo stoczy się i w coś uderzy to będzie z czego pokryć straty

teoria o tyle z d...y że tak samo zabytkowy pojazd może się stoczyć wybuchnąć itp a tam nie ma takiego obowiązku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psu na budę te badania jak i tak połowa aut jeździ ze źle ustawionymi światłami.

Polska jest jednym z nielicznych krajów gdzie dla jednośladów wymaga się nowego przeglądu co roku. Zaostrzanie w tej kwestii przepisów jest tak istotne dla bezpieczeństwa na drodze jak zwiększenie rozmiaru znaków drogowych o 0.3cm, a waga problemu tak wielka jak to jaki kolor gaci ma dziś wybrać michoa. To że tu w ogóle o tym piszemy mnie osobiście obraża ;)

W Stanach tez musisz zrobic co rok przeglad motocykla.I tam Ci naklejaja nalejke na lage lub specjalna tabliczke.Co roku zmieniaja kolor,wiec mniej wiecej z daleka wiadomo czy masz przeglad czy nie.Tak samo jest z rejestracja.Co rok zmiana koloru i przykleja sie to na tablicy rejestracyjnej.Widac od razu.

Tylko,ze przeglad wyglada tak:podchodzi facet,sprawdza przebieg,kaze wlaczyc swiatla,zatrabic i czy swiatlo hamulca jest.I opony,czy w miare ok.Czyli tak jak i u nas.

 

Jak jest interwencja albo ścigają samochód. To jest służba inna kategoria zawodu. Poproszę przykłady prywatnych pracowników.

Tommo,a kamery na kazdym rogu w miescie?Kurde,tez jest to jakies zlamanie prywatnosci.I nikt Cie nie pyta,czy sie zgadzasz na podgladanie.Czy jestesmy w jakims zakladzie karnym,zeby nas kontrolowac?

To oczywiscie pytanie retoryczne,k..a.

Edytowane przez JERZYK-NYC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no to złodziejstwa ciąg dalszy

w aktualnym projekcie (po konsultacjach - w sumie wcześniej tego nie obczaiłem) znalazł się zapis znoszący bezterminowe przeglądy dla przyczepek lekkich SAM

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie uważam tego za zły pomysł. Połowa przyczepek u mnie we wsi przewiozła już pierdylion to, a większość to samoróbki na oponach z kaszlaka z 80 lat...

Popękane i spawane przez pijanego sąsiada już kolejny raz. I nikt się tym nie przejmuje.

Więc tu też jest sporo do zrobienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra - podaj statystyki wypadków drogowych spowodowanych złym stanem technicznym przyczepek lekkich typu SAM. ile w roku 2017 było wypadków śmiertelnych spowodowanych złym stanem technicznym tychże przyczepek? jeśli przyczepka nie spełnia warunków technicznych dopuszczenia do ruchu to nie ma problemu aby milicjant skierował na badanie ;)

może wprowadzić jeszcze obowiązkowe przeglądy na rowery?

 

nikt się nie przejmuje również stanem przyczepek nowych - niby z homologacją, które rozpadają się w oczach w odróżnieniu od solidnych konstrukcji na resorach i kołach od syreny "obliczonych" na wożenie tony węgla. a jednak takowych przepisy w projekcie nie uwzględniają i dalej ma w tym przypadku pozostać przegląd bezterminowy

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

gdyby to kogoś interesowało - sprawa na razie utknęła :D

http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12290511/katalog/12382597#12382597

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...