Skocz do zawartości

K.rwy i złodzieje - czyli przeglądy w być może niedalekiej przyszłości


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cud, tylko..... dobra zmiana :D :D :D

 

Teraz polubisz szeregowego posła który może wszystko "bez żadnego trybu"...

 

żenada w tym sejmie... :(

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedł Kaczyński na mównicę i wycofał ustawę przed samym głosowaniem. Cud jakiś...

gdzie to mogę zobaczyć?

 

edit - ok - już znalazłem :D

https://n-15-3.dcs.redcdn.pl/webcache/rdf2/redefine/dituel/cppolska/hi/hisisd3vfswm5qvjsr524jvekkvyni52.mp4?fbclid=IwAR1-7xFSxUQv68cUcFO6_5dGuaA4xZQXa4Z52tmm1doETjg6CsjmbnGox7o

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto uznaje? na podstawie czego uznaje? Ty uznałeś?

np. pojazdy zabytkowe lub historyczne mimo iż są zarejestrowane dopóki nie będą wprowadzone do ruchu nie muszą posiadać ubezpieczenia OC

 

o jakim uporze piszesz?

gdyby była opcja wyrejestrowania czasowego (oczywiście bezpłatnego) to nie byłoby w ogóle tematu bo i nie trzeba by było płacić ani OC ani być zmuszanym do robienia przeglądu

 

ciekawe jest jeszcze czy przy sprowadzaniu pojazdu z zagranicy (gdy tam skończyła się ważność badania) również będzie trzeba płacić opłatę dodatkową

 

Ja też nie rozumiem tych przepisów, dla mnie to jest jawne wyciąganie kasy.

Mam w Polsce motocykl, którego nie używam od lat, stał sobie w garażu a obecnie jest w częściach, nikomu ani niczemu nie zagraża :) Niestety muszę płacić za niego składkę OC.

 

Taki sam motocykl mam zarejestrowany w UK, obecnie go nie używam więc go sobie czasowo wyrejestrowałem i nie muszę ubezpieczenia :) I to jest rozsądne rozwiązanie.

 

Klod sorry...z dupy porównanie.

 

Nie znam takiego przypadku na świecie, żeby ktoś MUSIAŁ z kamerą na głowie łązić i nagrywać swoją robotę, w celach kontrolnych.

Taki przepis łamie moim zdaniem podstawowe prawo człowieka do ochrony osobistej. Jest też dyskryminacyjny, bo zakłada z góry, że człowiek w nią zaopatrzony jest potencjalnie nieuczciwy. Nie brnijcie już w to gówno ja Was proszę :)

W UK są firmy transportowe, które nagrywają cały czas, to co kierowca robi w kabinie, na początku było oburzenie, teraz już jest cisza w temacie.

Edytowane przez Januszm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

temat wrócił

jeszcze jest parę dni konsultacji społecznych

chociaż to nic nie zmieni (bo szukają kasy i teraz już raczej naczelnik tego nie zdejmie) to swoją opinię wysłałem

link do procedowania projektu: https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12339453/katalog/12729658?fbclid=IwAR0BpgkYtulobwlV5mnw1tysVFEeuhIXN_p1yCeFm9fmEQtwfNjDXjHNzro#12729658

 

w mediach jeśli coś o tym mówią to raczej pod kątem robienia fotek

mnie zainteresowała jeszcze zmiana definicji pojazdu zabytkowego a właśnie przede wszystkim podwójnej opłaty za spóźniony przegląd

 

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Agnes85 napisał:

O fotkach słyszałam ale z tym spóźnieniem...hm...muszę się pilnować 😉

a tak ogólnie to już naprawdę przesadzają, szukają WSZĘDZIE kasy!

Ta druga opłata ma iść do budżetu państwa a dokładnie do TDT. Bzdurny przepis.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2020 o 19:55, konrad1f napisał:

w mediach jeśli coś o tym mówią to raczej pod kątem robienia fotek

mnie zainteresowała jeszcze zmiana definicji pojazdu zabytkowego a właśnie przede wszystkim podwójnej opłaty za spóźniony przegląd

 

ja myślę że  zamiast wzrosnąć wpływy do budżetu , zmaleją plus masa efektów ubocznych

milion lat temu na przegląd jechało się rowerem z dowodem od kamaza , siema do diagnosty , no siema , diagnosta spytał czy to w ogóle jeździ i chociaż jedno koło hamuje mówię że pewnie , stempel , do domu

zarobiło państwo , zarobił diagnosta , złom jak jeździł po drodze tak jeździ dalej ale kierowca nie był obsrany nie tracił na mandaty i firma też

teraz jest tak że złom jeździ dalej , nie jedzie na przegląd bo diagnosta obstawiony przez kamery , zaszczuty przez dziennikarskie prowokacje z milionem idiotycznych wytycznych boi się dać przegląd nawet dla auta które ma naprawdę niewielkie niesprawności , a właściciel auta wiedząc że auto ma ich dużo a za przegląd płaci z góry po prostu nie jedzie na przegląd.....

traci państwo , tracą stacje diagnostyczne

normalni ludzi którzy żyją na legalu , jak nie są w stanie doprowadzić auta do przeglądu gdzie wytyczne są już całkiem poj**ane do tego wymarli tzw starzy diagności a młodzi są niedouczeni i zwyczajnie głupi i np kumpla odesłali ,,bo są dziury w progu'' w astrze F a okazało się że auto po prostu nie ma ori plastikowych zaślepek do spuszczania wody i tyle 😄   to złomują auta , albo co ostatnio jest coraz częstsze z racji iż złomy nie chcą przyjmować aut niekompletnych albo każą sobie dopłacać a katalizator w cenie , umowa na żula i auto do lasu , u mnie ostatnio seicento leżało w lesie , sam parę rzeczy wytargałem( silnik chciałem wyrwać ale bez ciężkiego sprzętu samemu masakra 😞  )  , potem w gazecie pisali że jak nadleśnictwo wezwało policję to auto jest zarejestrowane na jakiegoś Ukraińca 😄  typowe ktoś wyciął kat , wziął akumulator i wyjebał do lasu i takich akcji będzie coraz więcej .....od przyszłego roku miało wejść że za oddanie auta na złom nawet kompletnego będziesz płacił , jak podobno jest w niemczech czy Francji to dopiero się zacznie -mnie to w sumie cieszy chętnie jakąś astrę z lasu poupalam 😄

spada liczba samochodów , spada liczba zmotoryzowanych biednych ludzi , upadają firmy budowlane które walczyły kamazami i innym złomem

wpływy do budżetu wciąż spadają zamiast rosnąć.........

 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna wielka bzdura. 

Sytuacja która kiedyś występowała, że jechało się z samym dowodem na przegląd - to była patologia. Maszyny, urządzenia, budynki, diagności, utrzymanie tego a na końcu płaciłeś za durny stępelek w dowodzie który mogłoby dziecko klepnąć . A złomy zagrażające życiu ludzi, jeżdziły dalej na "legalu".

Nie wszystko w tej ustawie ja dbieram jako złe. Zaostrzenie sankcji za jazdę bez przeglądu, wyjebanie dowodów do kosza czy sesja foto na przeglądzie, uważam za dobry kierunek. 

Jeszcze co do diagnostów. Micho zdanie egzaminów państwowych na diagnostę które obowiązują obecnie jest mega trudno. Przez to brakuje diagnostów na rynku. Sam szukam człowieka od roku i nie jest to łatwe. 

Edytowane przez Tommo

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KLAUDIUSZ napisał:

Nic sie nie zmieniło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie mogę się z tym zgodzić a wybacz stary ale mam ciut więcej danych niż Ty w tej sprawie. 

Edytowane przez Tommo

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...