Skocz do zawartości

K.rwy i złodzieje - czyli przeglądy w być może niedalekiej przyszłości


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Tommo napisał:

Proponuję się pod edukować zanim napiszesz coś kategorycznie, bo możesz kogoś w błąd wprowadzić. 

Tomciu

Starałem się z całych sił nie reagować na to co wypisujesz ale jesli odnosisz się do tego co napisałem proszę napisz w którym miejscu kogokolwiek wprowadzam w błąd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kiler napisał:

Tomciu

Starałem się z całych sił nie reagować na to co wypisujesz ale jesli odnosisz się do tego co napisałem proszę napisz w którym miejscu kogokolwiek wprowadzam w błąd

 

Umowa OC przedłuża się automatycznie. Jeśli chcesz tylko na rok, musisz pisemnie wcześniej złożyć jej wypowiedzenie. Inaczej zabulisz za każdy kolejny okres ochrony czy tego chcesz czy nie. 

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem . Ona się przedłuża automatycznie ale TYLKO WTEDY kiedy masz zapłacone za cały rok. Oczywiście tak samo dotyczy to rat - jeśli płacisz wszystkie w terminie to też się przedłuży ale jeśli zapomnisz o jednej to też zapomnij o przedłużeniu się OC .  A cała rozmowa była o ubezpieczeniu NIEOPŁACONYM . Nawet jeśli składka wynosi 661 zł a ty zapłaciłeś 650 to nie przedłuży się

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiler ma rację - ja miałam taka sytuację, nie opłacone i nie przedłużone.

A czy w autach lub motocyklach zarejestrowanych jako zabytek przegląd i OC jest tak wymagany jak przy tradycyjnym aucie? Wiem że kiedyś można było ubezpieczyć czasowo czy coś? Np. Jeżdżę Cabrio tylko latem to cyk ubezp.na 4 miechy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Agnes85 napisał:

Kiler ma rację - ja miałam taka sytuację, nie opłacone i nie przedłużone.

A czy w autach lub motocyklach zarejestrowanych jako zabytek przegląd i OC jest tak wymagany jak przy tradycyjnym aucie? Wiem że kiedyś można było ubezpieczyć czasowo czy coś? Np. Jeżdżę Cabrio tylko latem to cyk ubezp.na 4 miechy?

nie chodzi o to kto ma rację, chodzi o to kto bredzi 😉

zarejestrowany pojazd historyczny (a takim jest również pojazd zabytkowy) jeżeli nie jest wprowadzony do ruchu nie musi mieć ważnego OC (ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych...)

ponadto pojazd zabytkowy nie podlega okresowym badaniom technicznym - wyjątkiem jest sytuacja gdy jest wykorzystywany w celach zarobkowych (ustawa PorD)

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kiler napisał:

Owszem . Ona się przedłuża automatycznie ale TYLKO WTEDY kiedy masz zapłacone za cały rok. Oczywiście tak samo dotyczy to rat - jeśli płacisz wszystkie w terminie to też się przedłuży ale jeśli zapomnisz o jednej to też zapomnij o przedłużeniu się OC .  A cała rozmowa była o ubezpieczeniu NIEOPŁACONYM . Nawet jeśli składka wynosi 661 zł a ty zapłaciłeś 650 to nie przedłuży się

OK nie dopatrzyłem się tego szczegółu. 

56 minut temu, Groszek napisał:

Sorry, tak napisałeś.

Dobra przyjedź do mnie, zrobię Ci za free, tylko już nie płacz jak baba o te parę złotych... 

 

 

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce z pojazdów niezabytkowych i nie historycznych przerwę w OC może mieć legalnie i bez konsekwencji UFG , cięzarówka , ciągnik rolniczy i pojazd wolnobieżny , aczkolwiek tu też jest bubel o którym pisał kiler -nie da sięzawrzeć umowy na czas krótszy niż rok , a koparka najczęściej pracuje maks pół roku więc i tak zostawiasz haracz......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, michoa napisał:

tu też jest bubel o którym pisał kiler -nie da sięzawrzeć umowy na czas krótszy niż rok

tu jest Polska i na wszystko są sposoby 😉

fakt że może zgodne z przepisami ale nie zawsze zgodne ze zdrowym rozsądkiem 😉

co nie zmienia faktu że OC pojazd musi mieć przez cały rok . Pisałem tylko że jeśli z jakiś powodów potrzebujemy OC na okres krótszy to da się to zrobić i to najśmieszniejsze że całkowicie legalnie 🙂

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba dać w komis handlarzowi 😄

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu przychodzi ustawa o kupowaniu na odległość 😉

Jeśli zawrzecie umowę z firmą xxxx w ich siedzibie czy w jakimś CUKu itp  to prz...ne 😉

Ale Jeśli zadzwonicie do firmy ubezpieczeniowej to już "kupujecie na odległość " . Powinno to tez działać przy kupowaniu przez net ale tego akurat nie sprawdziłem

Więc wszystko kupione na odległość można zwrócić w ciągu 30 dni

Oczywiście firma ubezpieczeniowa potrąci sobie kasę za czas kiedy ich ochrona obowiązywała ale resztę zapłaconej składki ma zas....ny obowiązek zwrócić

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kiler napisał:

Oczywiście firma ubezpieczeniowa potrąci sobie kasę za czas kiedy ich ochrona obowiązywała ale resztę zapłaconej składki ma zas....ny obowiązek zwrócić

tu jest pewien problem zależny od firmy ubezpieczeniowej. z tym zwrotem  to mogą nieźle kombinować i przekalkulować tak aby np. za jeden miesiąc wykorzystanego przez ciebie ubezpieczenia skasować tyle co np. za pół roku. i tan na prawdę ciężko z tym walczyć

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwierz mi - są bardziej złodziejskie - czytaj Hestia/MTU 😉

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...