Jump to content

kakmar

Forumowicze
 • Posts

  941
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Everything posted by kakmar

 1. Największy wróg Rosji to Rosjanie, a dokładniej ich kacapska mentalność. Gdyby nie byli kacapami, to rozdawali by karty przynajmniej w Europie. Z ich zasobami i całkiem niezłym poziomem nauki, mogli być bardzo bogaci i żyć dobrze. Niemcy by im bardzo chętnie jedli z ręki i wąchali onuce. Niestety (albo stety) mentalnie, zupełnie nie dają rady. Komplety brak odpowiedzialności, respektu dla innych, dla jednostki, za to grupowe identyfikacje i paranoje, podążanie za wodzem, im bardziej pojebanym tym lepiej. Szkoda tylko tego czasu i kasy zmarnowanej po updadku CCCP na to żeby ich ucywilizować, lepiej było ich ogrodzić. Z taką psyche, to najlepiej dla nich jak by ktoś chciał ich pilnować, Niemcom i Japonii to wyszło na dobre, są najbogatsi w swojej historii. Religion is a culture of faith; science is a culture of doubt.
 2. Przejrzałem sobie jakieś przypadkowe wiadomości o wojnie, mapę i mnie zastanawia. Czy jest możliwe że kacapia zaatakuje teraz z Białorusi na południe i z Naddniestrza na północ, żeby odciąć pomoc z zachodu? Jak to jest możliwe że kacapskie wojska stoją w Naddniestrzu praktycznie okrążeni przez NATO i UA? Skąd mają dostawy rotację itp? Religion is a culture of faith; science is a culture of doubt.
 3. Kupując markowe, płacisz za to że ktoś kto ma jakiś pojęcie o temacie to zaprojektował i przetestował. Z dwóch powodów, po 1, bo je projektowano na podstawie subiektywnch ocen. Po 2, nie potrafią się dostosować do pomieszczenia w którym ich słuchasz, a nikt ich do tego nie projektował i nie testował. To się dowiedziałeś, patrz wyżej. Nie bzdura tylko tak jest na sprzęcie o dużej dynamice, gdy słuchasz cicho źródła o dużej dynamice. Nic nie poradzisz, nie słuchać cichych partii. Ale bez paniki, większość powszechnie dostępnej muzyki ma tak skompresowana dynamikę że wszystko słychać po cichu :-) Klient chce, klient dostaje, bo klient ma zawsze rację. Poszukaj, wystarczy CD z oznaczeniem 0db i ostrzeżeniem że może uszkodzić system audio. Człowiek się całe życie moze czegoś nauczyć, o ile chce. Religion is a culture of faith; science is a culture of doubt.
 4. Kupując markowy sprzęt masz jednak jakieś pojęcie jakie parametry będzie trzymać, samoróbka tego nie zapewnia, chyba że masz komorę odsluchową sprzęt pomiarowy i dużo czasu. Stare analogowe sprzęty to woodoo i nigdy nie wiadomo jak zagrają, w sumie kwestia gustu i wiary. Nowe z procesorem dźwięku, zwykle trzymają parametry w labie. Niestety salunie b.rzadko jest taka akustyka jak w labie. Generalnie większe kolumny grają lepiej, generalnie amp z mikrofonem i dostosowaniem do akustyki pokoju. I pianka akustyczna, jak najwięcej pianki na wszędzie gdzie się da i jakoś da się słuchać [emoji1787] Religion is a culture of faith; science is a culture of doubt.
 5. Jutro idę na pogrzeb kolegi, co mu się zmarło, nagle, w wieku 42 lat. Nie czuję się (jeszcze ) jakby wszyscy wkoło umierali ale się zdarza. Zwłaszcza jak się zapracuje stylem życia. Religion is a culture of faith; science is a culture of doubt.
 6. Taka ciekawostka, tegoroczne "zesty" wyglądają inaczej niż zeszłoroczne. Religion is a culture of faith; science is a culture of doubt.
 7. kakmar

  Uwaga wirus!

  Mają metody, przepisy, vundertechnik i są zajebiści* to mają i wyniki[emoji1787] * Sami są pewni że są zajebiści, zawsze i we wszystkim. Religion is a culture of faith; science is a culture of doubt.
 8. kakmar

  Uwaga wirus!

  Jak by kto leciał z hansami to ci ciągle zamaskowani, w dodatku mają jak zwykle wymagania techniczne [emoji1787] Religion is a culture of faith; science is a culture of doubt.
 9. W tych Niemcach to w ogóle się dzieje, władza jak zwykle wie lepiej. Religion is a culture of faith; science is a culture of doubt.
 10. Przypomniało mi to opowiadanie jednego takiego, ze znanego filmu, jak to ma z mlekiem najszybszy transport do Warszawy. A co będzie jak sąsiad z bloku też zakręci grzanie, żeby oszczędzić? Religion is a culture of faith; science is a culture of doubt.
 11. kakmar

  Uwaga wirus!

  @Klod, Dzięki, wszystko się zgadza i potwierdzone organoleptycznie. Na lotnisku bez maski, ale do autobusu z lotniska już bez niej nie wejdziesz[emoji1787]. Oszczędziłem na testach, kovidowcy stali w białych fartuchach ale się tylko patrzyli... Religion is a culture of faith; science is a culture of doubt.
 12. kakmar

  Uwaga wirus!

  @Klod, a orientujesz się czy w praktyce na lotniskach w Hiszpanii teraz sprawdzają? W lutym poleciałem z testami i co prawda stali ale nic nie sprawdzali. Nie wiem czy jest sens się z testami teraz bujać. Religion is a culture of faith; science is a culture of doubt.
 13. @killer, Inflację mamy wszyscy, bo nadrukowano kasy na szczepionki, testy, służbę zdrowia i zapomogi na czas lockdownów. Teraz będzie tylko większa, bo ceny energii nam dojebali żeby chronić klimat, na cop26 ustalili że jak nam dojebią to się mniej ociepli. Plus teraz pójdą góry kasy na uzbrojenie itp. co znowu swoje dołoży. Chyba będzie wesoło... Niestety. A tak już ku*wa było pięknie przed pandemia... Religion is a culture of faith; science is a culture of doubt.
 14. Na Niemców to trzeba uważać a nie liczyć, a najlepiej ich trzymać nisko przy ziemi. https://defence24.pl/sily-zbrojne/niemcy-rakiety-na-ukraine-z-opoznieniem-czolgi-nie-dla-polski-komentarz https://defence24.pl/geopolityka/nieoczywiste-skutki-wojny-na-ukrainie-opinia A Polska wysłała: Artylerie, czołgi, wozy bojowe, MANPADS, i ch*j wie co jeszcze. W sumie można uogólnić że cywilizowane kraje pomagają bić kacapów. Religion is a culture of faith; science is a culture of doubt.
 15. To będzie ciekawy zwrot historii jeśli znów sowieckie i hm eee... tanki będą strzelać do siebie... Religion is a culture of faith; science is a culture of doubt.
 16. Kiler, ale w jednym kraju możesz sobie słuchać jakiej chcesz propagandy a w innym nie. Ba nawet w niektórych możesz sobie głosić co chcesz i nikt cię za to nie zamknie ani nawet wypadek ci się nie przytrafi, przynajmniej na razie. Niestety to się zmienia i już nawet w ojczyźnie wolności można mieć problemy za niewinne let's go Brandon. Wszędzie władza dąży do wprowadzenia reżimu, tłumacząc zawsze tak samo, że to w imię bezpieczeństwa. A ludzie głupi się boją i pozwalają się kontrolować zamiast pilnować władze. Religion is a culture of faith; science is a culture of doubt.
 17. To tak wygląda teraz Niemiecka propaganda... Po 2WWS Amerykanie was karmili, dotowali kasą i technologia przez lata, a bronią was do dziś. Przez wiele lat promowano też niemieckie gówna żeby wam pomóc. Po 1WWS was ignorowano, więc głosowaliście a potem pomaszerowaliscie za jednym malarzem z austriackiego landu i w układzie z kacapami na 2WWS. Po 2WWS USA chciało tego uniknąć. Europa chciała z was zrobić kraj rolniczy, USA was uratowały. W UK dopiero w 1954 zakończono racjonowanie żywności po wojnie, ludzie tu o tym pamiętają. Mam nadzieję, ja nigdy nie kupiłem i nie kupię. Innym też polecam nie kupować tego gówna [emoji106] Religion is a culture of faith; science is a culture of doubt.
 18. Klod, podobno żydzi przyjęli sporo emigracji z CCCP po jego upadku, tak przynajmniej słyszałem ok kolegi żyda. Ci ludzie mówią po rosyjsku i mają kontakty i sentymenty głównie z kacapowem, mają też prawo głosu w wyborach. Do tego Izrael ma masę różnych interesów w i z kacapowem. Tak jak Niemcy, kasa i układy, ponad wszystko. Tak przynajmniej słyszałem, ale to tylko plotki, na pewno nieprawdziwe. Religion is a culture of faith; science is a culture of doubt.
 19. kakmar

  Uwaga wirus!

  Tymczasem _chińska nauka_ gwałtownie rozwija nowe metody poskramiania covida. Jak widać poniżej szeroko zakrojone badania wskazują, że pandemię można dojechać pałą i glebą. Myślę że nasi wspaniali przywódcy też by tak chcieli. Smutne tylko, że cześć forum, także. Religion is a culture of faith; science is a culture of doubt.
 20. kakmar

  Uwaga wirus!

  Siedzą w domach po partia tak każe, może nawet poumierają z głodu jak CCP tak sobie zachce. Wiara, wirusy i cokolwiek innego nie ma znaczenia. Kto przeciw woli partii ten ma przej**ane, tak naprawdę przej**ane. Religion is a culture of faith; science is a culture of doubt.
 21. O w mordę, będą się bić o wolność Rosji. No nic, zobaczymy jak im pójdzie. Btw, historia lubi się powtarzać. Religion is a culture of faith; science is a culture of doubt.
 22. Zaraz zaraz, znowu się dajecie wkręcać Niemcowi jak dzieci, było o tym jak Niemcy wspierają Putina. Teraz, w tej wojnie, kacapii z Ukrainą. Niemiec wam wciska że to tylko złe ludzie tak gadają, bo 2 wojna światowa, i się ku*wa tłumaczycie. Nosz ku*wa, nie mogę uwierzyć co czytam. Ps. Nikt ich nie lubi, u mnie w tyrze rozmowa o wojnie zeszła na nich. Właśnie na to co teraz odpierdalaja. Kolega opowiedział jak dawno temu był u nich jako student na wymianie jakiejś. Rodzina u której mieszkał zabrała go do jakiegoś musem gdzie mu pokazali jak alianci ich bombardowali. Też się czuli pokrzywdzeni. Koleś starszy ode mnie do dziś to pamięta. Religion is a culture of faith; science is a culture of doubt.
 23. kakmar

  Uwaga wirus!

  Tylko przypomnę, że przez 8 dni z aktywnym covidem, pod jednym dachem, przy jednym stole, się nie zaraziłem. COVID miał 8 pozytywnych testów jeden po drugim, plus pozytywny PCR dzień 6. Ja nigdy nie miałem covida, testuję się regularnie, z różnych względów, LFT bardzo często i PCR dość często. Bliskich kontaktów z innymi covidami miałem co najmniej kilka. Co robić jak żyć? Religion is a culture of faith; science is a culture of doubt.
 24. A nie pomyślałeś kiedyś, że problem polega na tym, że to właśnie tacy, myślący podobnie do ciebie, rwą się do władzy, bo zawsze wiedzą wszystko lepiej? Wiedzą kto jest winny i jak go ukarać. I dobrze będzie, tylko gdy wszyscy inni się podporządkują. Nie pomyślałeś nigdy, że Putin, czy twój ulubiony Kaczyński mogą myśleć dokładnie tak samo? Religion is a culture of faith; science is a culture of doubt.
 25. Gdyby komuś brakowało kacapskiego punktu widzenia. https://ria.ru/20220403/ukraina-1781469605.html Można se googlami przetłumaczyć. Znam zaledwie kilku Rosjan i oni w to wierzą. Przynajmniej tak mi się wydaje. Religion is a culture of faith; science is a culture of doubt.
×
×
 • Create New...