Skocz do zawartości

300 KM+


HARPAGAN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ładna ta Alfa. I nawet niedroga. Ciekawe jak sprawdza się w takiej codziennej, zwykłej miejskiej eksploatacji?

 

Edycja:

to chyba ta Alfa. Trochę mnie jednak film zniechęcił do niej jako auta codziennego.

 

http://www.forum.alfaholicy.org/nasze_belle/63671-ar_147_q2_ducati_corse_quattro.html można o niej poczytać.

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Gulietta jest calkiem fajna ale jak mialbym za nia 37 000 Jurkow wywalic to masle, teb C-Klass'a byla by lepsiejszym wyborem :icon_mrgreen:

 

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kupiłem. Również z tego powodu mam dyche w której na 10 sztuk w 11 pęka rama. Uwielbiam taką motoryzacje.

 

Ernest taką motoryzacje też uwielbiasz?

 

https://www.facebook.com/warsawdrive/videos/1442857939112761/

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Giulie to serio, dałbym się pociąć.

Auto to tylko auto. Są ważniejsze rzeczy na świecie. Byłemu szefowi w Ferrari za milion złotych trzeszczały boczki jak w Tico. Po kilku tyś wszystkie plastiki z podwozia odpadły. Wycieraczki i klapka od wlewu na dzień dobry padło. Teraz ma s63 amg również za milion pln i twierdzi że to auto kompletnie wyprane z emocji( mimo iż amg).

W pracy jestem poważny. Odpowiedzialny mąż i ojciec. Dobry syn i wnuczek. Wszystko w życiu poukładane. To niech mi się chociaż auto i moto pierdoli... Gdybym miał kasę to pierwsze co bym kupił to włoskie sportowe auto co by mi się co chwila yebalo :)

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym ładne włoskie auto, ale żeby się nadawało do codziennej eksploatacji, a nie yebało. Nie podoba mi się wizja posiadania kliku aut (wyjątek zrobię kiedyś jak mi się motocykl znudzi i zamienię go na drugie auto - jakieś małe, zgrabne cabrio - będzie to moja wersja Goldwinga na starość).

 

Ta Alfa mnie kusiła, więc poszukałem w necie o niej info. I mam mieszane uczucia.

P.S. Sorry - wątek 300+, więc niespecjalnie się alfa łapie.

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym ładne włoskie auto, ale żeby się nadawało do codziennej eksploatacji, a nie yebało. Nie podoba mi się wizja posiadania kliku aut (wyjątek zrobię kiedyś jak mi się motocykl znudzi i zamienię go na drugie auto - jakieś małe, zgrabne cabrio - będzie to moja wersja Goldwinga na starość).

 

Ta Alfa mnie kusiła, więc poszukałem w necie o niej info. I mam mieszane uczucia.

P.S. Sorry - wątek 300+, więc niespecjalnie się alfa łapie.

https://www.ebay.com/itm/2009-Maserati-Quattroporte-Base-Sedan-4-Door/352193732623?epid=74076913&hash=item520061e00f:g:XnYAAOSwyP5Z8NZC&vxp=mtr

https://www.ebay.com/itm/2013-Maserati-Quattroporte/222691835913?hash=item33d977c009:g:lY4AAOSwXf9Zmlsy&vxp=mtr

https://www.ebay.com/itm/2007-Maserati-G80-Sport-GT/172942109652?hash=item2844272bd4:g:XX4AAOSwtIBZtAOz&vxp=mtr

 

Jak dobrze poszukac to za 20 klockow mozna kupic w stanie jak nowe i oleju brac nie bedzie, bo nie moze, prawidlowo spasowany silnik nie bedzie brac wiecej niz do 30 ml na 1000 km jesli bierze wiecej znakiem tego jest zle spasowany, stad zabezpieczenia producentow w postaci norm zuzycia oleju ktore sami reguluja. Moze tez byc specjalnie luzno zbudowany do sportu i wtedy moze brac znacznie wiecej.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałek przez 4 lata alfę 156.

Coś w tym jest jak się miało alfę to się do niej tęskni.

Wspaniałe prowadzenie w zakrętach, nic nie bujało, sama tył nadrzucała, fotel dobrze trzymał, i ten wygląd w środku przy którym inne auta bledną, wiecie- wsiadasz do ładnego z wyglądu Bmw , mercedesa czy audi i nagle czar pryska bo po Alfie czujecie się, że wsiedliście do auta zaprojektowanego wewnątrz przy pomocy młotka i dłuta.

Kiedyś tankowałem, wychodzę po płaceniu z budynku, patrzę a tu jakiś gość się przy moim aucie wygina, obcina z różnych wysokości, podszedłem, gość koło 50 z zachwytem mówi: piękne auto i wsiadł do nowego Focusa.

 

Największą wadą silnika 1.8 był maksymalny moment obrotowy na poziomie 3.5 tyś. mogli chociaż zrobić przy 5.5 tyś. Drugą wadą była delikatność.

Przy zbyt ostrym pokonywaniu bokiem zakrętu i przypieprzeniu przednim kołem i tylnym w krawężnik auto praktycznie nadawało się na złom bo wygina się blacha w miejscu mocowania amortyzatora.

No i minus, że auto jest z terminem przydatności. Powoli zaczyna się wszystko sypać i żeby nie było żadnej niespodzianki po pewnym czasie powinno się wymienić wszystkie czujniki i gumy.

 

Teraz na coś takiego choruję:

https://www.google.pl/search?q=4c+spider&client=ms-android&hl=pl-PL&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjYp4Pt3pTXAhVEthoKHR_5BWAQ_AUIEigB&biw=360&bih=555

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiwor,

 

Jaka masz wage i wzrost ?

 

TA Alfa jest piekna ale......

 

mialem nieprzyjemnosc w niej siedziec. Wejsc jeszcze sie wejdzie. Problem zaczyna sie gdy chcesz z niej wysiasc. Najpierw trzeba sobie wypracowac metode / procedure bo inaczej to co najwyzej mozna sobie wstydu narobic.

Dla Yuby'ego to Auto bylo by idealne, ja najpierw muszte lewa lub dwoma rekami zlapac za spodnie i podniesc noge do gory a nastepnie przelozyc ja przez prog, pozniej jeszcze pare minut i jestem na zewnatrz. Naprawde nie wiem jak mialbym takim czyms jezdzic

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Radomiak ......... :) Na pewno kawaler?

 

Poza tym w bloku więcej miejsca na Auta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...