Skocz do zawartości

poldożerini


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle ze Reno 4 bylo jakby mniej dostepne wtedy w PL a z Zastawa nie bylo problemu zeby kupic. W swojej cenie Zastawa nie miala konkurencji, byl to naprawde mily samochod z jasno szara rura, co bylo ciezkie do uzyskania wsrod konkurencji, mozliwe ale ciezkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jedyny plus to poszerzenie rozstawu kół, dało estetycznie dużo temu autu.

 

no panie błagam cię.......

polonez był jednym z nielicznych aut gdzie czas działał mu na plus ( nie tylko w nazwie )

zlikwidowali problemy z wałem korbowym który potrafił się ukręcić i miał problemy z panewkami , poprawili jakość mostów , silniki to w ogóle -od tragicznego gaźnikowego 1.5 który nie jechał ale palił sporo i je*ał się masakrycznie ( stykowy zapłon itp ) do nawet niech będzie 1.6 GSI w plusie -hydropopychacze , wielopunkt , elektroniczny zapłon , niskie spalanie przyzwoite odejście, sensowna żywotność a był jeszcze rover :D

 

wygląd też -borek jest tragiczny kanciaty , ryj ma do dupy a caro plus wygląda sympatycznie

 

dla mnie jako użytkownika 1.6gli atu plus największa wadą tego auta jest kompletny brak mocy i dlatego chce przesiąść się na omkę no astra 1.6 to przy nim pocisk ( 1.6 8v na mułteku ) to w ogóle nie jedzie w trasie w pagórkowtych rejonach np okolice olkusza czy krakowa ma problem z ważąca 300kg z ładunkiem przyczepką utrzymać 80km/h a to nie jest ani kosmiczna prędkość ani kosmiczny ładunek ...........

 

ale gołoledź się robi na drodze to zaraz lecimy na nocne upalanie :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby to miało chociaż 2l silnik nawet mułowatą 115KM 8v od opla żeby nie czekać na gołoledź albo nie wkładać 12 coby porobić terror na wiosce , i budę chciałbym caro bo więcej wlezie atu z butlą w bagażniku to masz miejsca jak w kaszlu w bagażniku i byłoby bajencja :D chciałem poldorovera ale obecnie one są w cenie omki a omka ma więcej do zaoferowania :D

 

ja kocham tylni napęd , dopóki nie mam baby , dziecka i nie ciśnie mnie bieda nie wsiąde do przedniego ( bo jak mnie dziecior i bezrobotne babsko usidli to pewno skończe w CC w gazie albo astrze kombi )

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no panie błagam cię.......

polonez był jednym z nielicznych aut gdzie czas działał mu na plus ( nie tylko w nazwie )

zlikwidowali problemy z wałem korbowym który potrafił się ukręcić i miał problemy z panewkami , poprawili jakość mostów , silniki to w ogóle -od tragicznego gaźnikowego 1.5 który nie jechał ale palił sporo i je*ał się masakrycznie ( stykowy zapłon itp ) do nawet niech będzie 1.6 GSI w plusie -hydropopychacze , wielopunkt , elektroniczny zapłon , niskie spalanie przyzwoite odejście, sensowna żywotność a był jeszcze rover :D

 

Ja piszę o stylistyce. To oczywiste że z biegiem czasu był mechanicznie usprawniany. Każdy producent to robi. Ale jakbyś wziął do ręki zderzak od borka i od carówy albo kierę starą z gumowym klaksonem i ten okrągły, plastikowy, szary badziew z ostatnich lat produkcji, to byś zrewidował swoje zdanie.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonez byl montowany z silnikiem 2.0 wzietym od 131/132 w dwu wersjach. Nie mozna go porownywac do motoryzacji Niemieckiej, Japonskiej itd. Te kraje byly lepiej rozwiniete, jak np DE poprzez napasc na Polske i cofniecie jej o 100 lat w przemysle, wiec bylo to co bylo i tyle. Nie porownuj tez Michoa pierwszych wersji Poloneza z pozniejszym wersjami Caro itd. Pierwsze wersje Poloneza mialy czysta linie, moze prosta bez polotu jak wloskie, ale przynajmniej nie zmacona glupimi prostackim dodatkami, wyszly spod dobrej reki, natomiast Caro to juz taki twor, ze nie nazwe potwor, cos jak skrzyzowanie jeza z wezem ni to pies ni wydra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie auto ma jeździć a nie stać pod kocem , a borki i akwaria tylko do tego drugiego się nadają

a wygląd powtarzam -mnie caro i atu plus pasują , a borek i akwarium kaszana

a kooperacja z dełu w sumie na dobre im wyszła bo pilot do zamka centralnego w atu i stacyjka są takie same jak w matizie i dzięki temu do dziś są dostępne za grosze :D

 

Polonez byl montowany z silnikiem 2.0 wzietym od 131/132 w dwu wersjach

 

ale to chyba szału nie robiło ? mogło dełu dać nawet 1.6 od lanosa chociaż sohc i coś się kręci bo te ohv to muły szatańskie są

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na PRL robilo, nie mowiac jaki szacun na dzielni :)

Jechalem kiedys z takim bucem po Wislostradzie, ja na starej jednowalkowej CB750 ( juz dobrze przechodzonej ) a on Polonezem 2l tak mniej wiecej z Ursynowa do Srodmiescia i na kazdych swiatlach odchodzilem mu spokojnie na 500 m do przodu, a swiatel tam bylo od groma.

Myslalem w koncu ze zacznie gryzc kierownice ze zlosci, jako ze wowczas nie bylo w Wwie szybszego samochodu, nie mowiac o owczesnych motocyklach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12-steczki od kaszla i bawisz się jak bawarą pod techno remizą za młodu :D

 

na mokrym jest lepsza faza ale trza szeroką stal na przód bo mimo lekkiej dupy na otwartym moście strasznie przód ucieka i już raz mnie wysepka na rondzie zaatakowała

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie próbuje uzbierać na sensowną mv6 w manualu dajcie mi ciut czasu :D a pold na zawsze w sercu , dziś jak wyszedłem z roboty patrzę na tą szklankę na drodze to łzy radości z oczu :D :D :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...