Skocz do zawartości

sc33 pukniecie w skrzyni


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam taki oto problem: dzisiaj zrobiłem sobie krótką przejażdżkę i zauważyłem że przy wolnej jeździe przy gwałtownym dodaniu gazu słychać puknięcie chyba w skrzyni biegów. wstawiłem moto na stojak , 1 bieg i faktycznie słychać taki pojedyńczy metaliczny stuk jak przy wrzucaniu jedynki z luzu. dzieje sie tak tylko przy gwałtownym dodaniu gazu, jak wolniutko dodaję gazu to jest ok. stuk dobiega tak mniej więcej z okolic zębatki w silniku. co to może być ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest takie stuknięcie po dodaniu gazu i po odeciu tak samo , to można by powiedzieć że one tak mają, moja sc33 ma taki odglos i kolegi tak samo. Myślalem że u kolegi się to zmieni, ale po wymianie skrzyni biegów jest tak samo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Piotr, a czy powinien byc jakis luz na zabieraku koła ? bo zauważyłem że u mnie koło ma lekki luz, poruszając nim w przód-tył zebatka stoi w miejscu, jakieś 2mm na oko.

Najprawdopodobniej luzu ma nie być, kolega ma Tenere i tam nie ma luzu, a drugi kumpel ma właśnie SC33 po wymianie tego elementu i też luzu nie ma.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie przed zakupem gum zabieraka: czy jest możliwe że luz powstał ponieważ zostały włożone odwrotnie w sensie te mniejsze w kierunku jazdy?

Przeca nie da się ich założyć odwrotnie, sam wczoraj wieczór próbowałem. Z powodu braku kasy, naprawiłem je u siebie doraźnie wciskając gdzie się da pociętą dętke. Musze przyznać, że jeździ się przyjemniej :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeca nie da się ich założyć odwrotnie, sam wczoraj wieczór próbowałem. Z powodu braku kasy, naprawiłem je u siebie doraźnie wciskając gdzie się da pociętą dętke. Musze przyznać, że jeździ się przyjemniej :biggrin:

Też tak naprawiłem to u siebie z xt i zdaje egzamin. Miało być tymczasowo, a wyszło tak, że sie o tym zapomina i juz tak zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...