Skocz do zawartości

jazda po pijaku


spili gonzales
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę się zgodzić, że kasy nie ma bo jest jej full. Ale idzie na bzdury ( przetargi, odprawy dla coraz to nowych urzędasów, poprawianie przyjętych robót, które były wykonane niezgodnie ze sztuką itd ).

Do tego wiele inwestycji jest bezsensownych i zamiast poprawiać bezpieczeństwo realizowana jest pod wpływem sam nie wiem czego.

 

 

Z każdym zatankowanym litrem paliwa płacisz na to by infrastruktura była poprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie no to chodzi. Chodzi o to, żeby karać, karać i jeszcze raz karać. ;)

 

pozdr

Pewnie - najlepiej byłoby autostrade wybudować , lub co najmniej trase szybkiego ruchu - to już wiemy,

Naprawdę juri mi nie chodzi o karanie - kara nie jest dla samej kary

No dobra to jesteś wójtem - masz kase na kładkę albo na rok działania pomocy społecznej dla biednych rodzin, albo na drogę gminną gdzie indziej - musisz coś wybrać

Tu nie ma tak - że to i to i jeszcze tamto

 

Nie mogę się zgodzić, że kasy nie ma bo jest jej full. Ale idzie na bzdury ( przetargi, odprawy dla coraz to nowych urzędasów, poprawianie przyjętych robót, które były wykonane niezgodnie ze sztuką itd ).

Do tego wiele inwestycji jest bezsensownych i zamiast poprawiać bezpieczeństwo realizowana jest pod wpływem sam nie wiem czego.

Z każdym zatankowanym litrem paliwa płacisz na to by infrastruktura była poprawna.

A masz na to jakieś dane - czy tak powtarzasz to co chłop z babą na targu mówią ityle

A ja ci mówie kasy nie ma - i co ty na to.

Budżet Holandii na 2008 r 167 mld euro - ludność 16 mln

Budżet Polski na 2008 r 281 mld PLN ok 70 mld euro - ludność 40 mln

No to gdzie ta kasa? - bo porównując na głowę mieszkańca- bijemy się z czadem

Czy myslicie że na świecie to wszyscy urzędnicy są super , nie ma nietrafionych inwestycji itp - wszędzie są ale jak widać na przykładzie holandii - oni postawią drogę, zamontują kładkę i dołożą światła - a nas na to nie stać więc trzeba radzić sobie inaczej

Edytowane przez tomgor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że nie ma. Dla urzędasów i odprawy kasa jest na drogi nie ma. Hmm... pomyśl sam.

 

Poczytaj sobie jakie wpływy do budżetu zapewniają kierowcy ( masz internet dasz chyba radę ).

 

Do tego skoro są realizowane bzdurne inwestycje to za darmo też ich nie robią. W to miejsce można robić sensowne.

 

I tak lepiej wybudować kładkę niż dać kasę kolejnym biedakom, którym się nie chce. Oni nadal biedni będą a kładka przyda się wszystkim.

 

Kasy jest full na wszystkie potrzebne realnie rzeczy a marnowana jest na bzdury, rozdawana itd. I nie pisz, że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to sobie myślę że wy czasami zapominacie w jakim kraju żyjecie - W kraju gdzie PKB na głowe jest na poziomie afryki - (...)

 

po tym porównaniu pozostaje stwierdzić, że wobec faktu posiadania infrastruktury drogowej również na poziomie afryki - poproszę o odpowiednie dostosowanie przepisów drogowych. czyli właściwie wywalenie 3/4 i afrykański luz w stosowaniu pozostałej 1/4. bo na razie to jak wynika z powyższego spostrzeżenia wszystko mamy 40 lat za murzynami, tylko ambicje i pomysły urzędnicze z aspiracjami ad astra (żółtych, na niebieskim tle)

 

BTW kładka to nie autostrada, ani nawet obwodnica, to zupełnie inny poziom kosztów. no, ale oczywiście pieniędzy na nią nie ma - chociaż na fotoradar kasa jest, jakby coś, w każdej pipidówie... :banghead:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że nie ma. Dla urzędasów i odprawy kasa jest na drogi nie ma. Hmm... pomyśl sam.

Poczytaj sobie jakie wpływy do budżetu zapewniają kierowcy ( masz internet dasz chyba radę ).

Do tego skoro są realizowane bzdurne inwestycje to za darmo też ich nie robią. W to miejsce można robić sensowne.

I tak lepiej wybudować kładkę niż dać kasę kolejnym biedakom, którym się nie chce. Oni nadal biedni będą a kładka przyda się wszystkim.

Kasy jest full na wszystkie potrzebne realnie rzeczy a marnowana jest na bzdury, rozdawana itd. I nie pisz, że nie.

Gafdasz jak chłopaki z Pis - , czy babcia pod sklepem albo słuchacz radia maryja.

Napisałem ci jakie są wpływy do budżetu w Polsce a jakie Holandii - podziel przez liczbe ludności i zobaczysz jaka jest różnica. Odprawy są wszędzie na swiecie - zobacz co byłow ostanio w twoim ulubionym liberalnym USA - jakie odprawy dostali prezesi banków - a później państwo dopompowało kase bo bało się bezrobocia,

O biedakach nie ma co rozmawiać - uważasz, że każdemu się nie chce, - ty już kiedyś na ten temat wyraźiłeś się więc nie ma dalec co dyskutować - uważasz że jak dzieci są winne tego że mają głupich rodziców więc jak się w biedzie urodziły to niech sobie radzą, prawami pracowników też gardzisz itp itd.

No to zrealizuja coś - bo siedzieć i pisać bzdury to każdy potrafi.

Przygotowałeś kiedykolwiek jakąś inwestycje o kosztach 50 mln złotych? - chłopie piszesz aby pisać.

wszyscy jesteście mistrzami pisania i krytyki w internecie. Ale zapewniam wam jakbyście mieli napisać przetarg na zwykłe przejście dla pieszych w waszym mieście - zgromadzić dokumentacje, opinię, kosztorys -to 80% nie byłaby w stanie tego zrobić - nie mówiąc o autostradzie itp

ale tutaj na formu to każdy kozak, kazdy super, każdy by wszystko zrobil najlepiej - a rzeczywistość jest inna

 

 

 

po tym porównaniu pozostaje stwierdzić, że wobec faktu posiadania infrastruktury drogowej również na poziomie afryki - poproszę o odpowiednie dostosowanie przepisów drogowych. czyli właściwie wywalenie 3/4 i afrykański luz w stosowaniu pozostałej 1/4. bo na razie to jak wynika z powyższego spostrzeżenia wszystko mamy 40 lat za murzynami, tylko ambicje i pomysły urzędnicze z aspiracjami ad astra (żółtych, na niebieskim tle)

I mieć takie statystyki wypadków jak w afryce czy indiach

BTW kładka to nie autostrada, ani nawet obwodnica, to zupełnie inny poziom kosztów. no, ale oczywiście pieniędzy na nią nie ma - chociaż na fotoradar kasa jest, jakby coś, w każdej pipidówie... :banghead:

jsz

To teraz wyobraź sobie każde przejscie w każdej wiosce na takiej trasie - i na każdym kładka - i to są koszty. śmiem twierdzić że za jeną kładke kupisz z 10 fotoradarów jak nie więcej. I postawisz je przy 10 przejściach - co da mniej zabitych niż jedna kładka - taka jest logika - trzeba wybierać roziwązania jak najbardziej skuteczne W DANYCH WARUNKACH I OKOLICZNOŚCIACH

Edytowane przez tomgor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz wyobraź sobie każde przejscie w każdej wiosce na takiej trasie - i na każdym kładka - i to są koszty. śmiem twierdzić że za jeną kładke kupisz z 10 fotoradarów jak nie więcej. I postawisz je przy 10 przejściach - co da mniej zabitych niż jedna kładka - taka jest logika - trzeba wybierać roziwązania jak najbardziej skuteczne W DANYCH WARUNKACH I OKOLICZNOŚCIACH

Pod warunkiem, że będzie widoczny z daleka i działający, a Ty przecież preferujesz te ukryte i tajne. Skoro tak to powiedz mi jak one wpłyną na bezpieczeństwo, bo ja nadal nie kumam.

 

Zgardza się na forum wszyscy jesteśmy mądrzy, ale czasem z takiej głupiej z pozoru paplaniny rodzą się jakieś sensowne pomysły to się nazywa "burza mózgów" i stosuje się ją podczas realizacji poważnych projektów, choćby nie wiem jak absurdalne wkłady mieli jej uczestnicy. Właśnie brak akceptacji dla zastanej rzeczywistości posuwa ludzkość naprzód. Ty nastomiast uważasz, że rzeczywistość jest taka jaka jest i już. Jak powiedzą, żebyś się powiesił, to się powiesisz bo tak kazali. A ja nie. Jak jest coś, co mi się nie podoba to dam temu wyraz choćby marudząc na forum. Robię też różne rzeczy w realu, ale to teraz nie ważne.

Jak byliśmy pod zaborami to też większość osób marudziła i nic nie robiła, ale niekoniecznie chwaliła Cara.

 

A sprawa z fotoradarami jest prosta jak drut - fotoradar dają realny i dający się zaplanować PRZYCHÓD dla gminy i to jest główny powód ich montowania.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 50 mln jeszcze nie doszedłem. No i nie zajmuję się inwestycjami drogowymi. Ale co to ma do rzeczy ? Rozmawiamy o ... kładkach. 50 mln zł na kładkę ? No to nie dziwne, ze kasy nie ma.

 

Odprawy owszem są i na całym świecie i co z tego ? Fachowcy bynajmniej u nas nie są, więc i nie ma za co im płacić. Ile jest przypadków gdy dyrektor "pracuje" 3 tyg i dostaje kilkaset tyś odprawy ?

 

Nikt nie mówi, że przepisy są ok, bo nie są. Ale te przepisy też tworzą urzędasy. No i ? Nie uważasz, że chore to jest ? Sami sobie kasę nabijają.

 

10 fotoradarów to nie mniej zabitych a więcej kasy. W szczególności takich tajnych przez poufne ( co Ci się strasznie podoba ).

 

Tak i wybacz, ze mam głęboko gdzieś czyjeś dzieci. Niech się każdy sam swoimi zajmuje skoro był tak inteligentny by je spłodzić. To się nazywa odpowiedzialność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz wyobraź sobie każde przejscie w każdej wiosce na takiej trasie - i na każdym kładka - i to są koszty. śmiem twierdzić że za jeną kładke kupisz z 10 fotoradarów jak nie więcej. I postawisz je przy 10 przejściach - co da mniej zabitych niż jedna kładka - taka jest logika - trzeba wybierać roziwązania jak najbardziej skuteczne W DANYCH WARUNKACH I OKOLICZNOŚCIACH

 

mowa była o jednym, ponoć wyjątkowo niebezpiecznym miejscu, a nie każdej wsi. więc nie demagogizuj, to raz

dwa to zakup jednego fotoradaru kosztuje 150-170tys, nie licząc jego utrzymania i funkcjonowania. wcale nie jestem przekonany, czy za tą kwotę nie da się zbudować kładki nad jezdnią, ale może faktycznie nie (chociaż dom się za to da postawić). tyle, że kładka nie przynosi dochodów do budżetu, więc urzędniczy wybór jest oczywisty, prawda..?

 

BTW wybiórczo stosujesz tą logikę: właśnie przez cały ten wątek gardłuję za tym, aby do danych warunków i okoliczności dostosowywać również przepisy drogowe. a nie kłapać, że niemce mają 50kmh na zabudowanym to my też - bo oni te warunki i okoliczności mają "ciut" inne

 

na tym chyba zamknę swój udział w tej dyskusji, bo ciągnięcie jej w ten sposób nie ma sensu

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co do kładki :

Kładki w remoncie

 

W roku 2008 ZDM oddał do użytku następujące kładki:

 

1. Sobieskiego / Kostrzewskiego

2. Sobieskiego / Czarnomorska

3. Sobieskiego / Truskawiecka

4. Puławska / Rzymowskiego wsch.

5. Puławska / Rzymowskiego zach.

6. Czerniakowska / Chełmska

 

zaś w trakcie remontu, poza wspomnianą kładką przy Bibliotece Narodowej, pozostają kolejne kładki

 

1. Czerniakowska / Hołówki

2. Grochowska / Olszynki Grochowskiej

3. Powsińska / Limanowskiego

4. Sobieskiego / Instytut Psychiatrii i Neurologii

 

Średni koszt remontu jednej kładki 4 miliony złotych.

4 mln remont - budowa nowej od ok 2 mln - do 11 w zależności od drogi itp itd - więc to naprawde duża kasa - nie dziwcie się że samorządy nie mają na to kasy.

Dyskusja dalej do niczego nie prowadzi - wy swoje - ja swoje. I chyba siebie nie przekonamy - bo gdyby tak się stało nie byłoby o czym dyskutować.

Juri - dla mnie moga być i oznakowane - niech bedą jakie chcą tylko tyle aby ludzie zaczęli jeździć wolniej i bezpieczniej czy jak chcecie rozsądniej - bo jak do tej pory tak się nie dzieje.

Juri ale w czym twój olewczy stosunek do prawa i rzeczywistości posunie ludzkość naprzód - to że przekraczasz prędkość coś spowoduje - jeżeli już to wypadek a to chyba nikogo do przodu nie posunie

A wy ciągle o tym przychodzie - ja wam dane Komisji europejskiej o fotoradarach, jej zalecenia, przykład francji innych krajów - a wy ciagle glusi na argumenty - że to przychód dla gminy.

A nawet jak przychód to co - i za ta kase poprawią w jakiś sposób bezpieczeństwo, dadzą kasę na kulturę /np wasze granie na jakimś festiwalu, który organizują/, na sport - to źle? wg mnie lepiej niż - wiecej zabitych na drodze i NIC WIECEJ z braku takiego fotoradaru.

 

Jak na razie z tej burzy mózgów nic nie wynikło - tylko tyle, że przepisy są do dupy i powinniśmy je stanowić sami tak jak uważamy - /o jest takie państwo - somalia, sie nazywa - tak pcha do przodu świat że ho ho/

Bo jak sam powiedziałeś - potrzebne są jakieś pomysły, choćby absurdalne - a nie narzekanie i ciągle państwo i prawo do dupy

 

Proszę was jak dyskutujecie to podajcie jakieś dane a nie tak jak acidus - 10 fotoradarów to tyle samo zabitych - a wiesz to czy sam wymysliłeś - bo zwiększenie liczby fotoradarów we francji spowodowało 30% obiżenie ilości ofiar , a wy swoje

 

"A teraz cytacik - jakby wam z ust wyjety . Pytanie - i kto to mówi?

Inny przykład swobód obywatelskich ? la PO. Ileż to drwiących komentarzy padało pod adresem poprzedniego rządu i premiera, który nie miał prawa jazdy, więc nie rozumiał kierowców, i zamiast budowania nowych dróg postanowił postawić w całym kraju 1200 fotoradarów. Ale Platforma wcale z tego projektu nie zrezygnowała, a nawet go twórczo rozwinęła, proponując w nowym kodeksie drogowym zaostrzenie przepisów dotyczących prędkości i kar za jej przekraczanie. Wielu ekspertów wątpi w skuteczność fotoradarów, a nawet twierdzą, że powodują one wzrost zagrożenia wypadkami przez nagłe hamowanie przed radarem czy też rozwijanie nadmiernych prędkości po minięciu takiego urządzenia, aby nadrobić uciekający czas. Zresztą nie o względy bezpieczeństwa tu chodzi (te poprawiłyby najlepiej nowe drogi, a tych rząd buduje niewiele), ale o zwykłe wyciąganie pieniędzy od kierowców. A jak z kolei pogodzić z ideą ochrony własności prywatnej przepis, że policja może zabrać samochód kierowcy, który uchyla się od płacenia mandatów, i go zwyczajnie zlicytować, nawet jeśli samochód, którym jechał, jest pożyczony i nie należy do niego? Toż to komunizm w czystej postaci, a nie liberalizm."

No tak wypisz wymaluj wasze poglady zgadnijcie gdzi to znalazłem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co do kładki :

[...]

To że przekraczam prędkość nie popchnie ludzkości do przodu to fakt, ale to, że ludziom "znudziło" się przemierzanie stepów ze stadami i zaczęli hodować i osiadać dało w rezultanie rewolucję neolityczną i stworzyło podwaliny pierwszej wielkiej cywilizacji :) Chodziło mi o pewną przenośnie - jest tak, że jak komuś coś nie odpowiada to techniką małych kroków ruszaja jakieś sprawy vide protesty na bramkach A4 - Stalexport trzyma się mocno i nawet podnosi ceny, ale juz puszkarze w pewnym zakresie zostali włączeni w akcję. Może przyniesie ona rezultaty. Itp itd nie bierz wszystkiego tak dosłownie. Po prostu bierne akceptowanie zastanego porządku na pewno niczego nie zmienia i nie oddziałuje na otoczenie no więc jego kontestowanie w jakiś sbosób musi na to otoczenie działać, prawda?

 

Co do danych, które nam przytaczasz - nie wiemy tak naprawdę czy są pełne i rzetelne i co osoba je publikująca miała na względzie, jakie zadanie propagandowe (casus "swinskiej" grypy i panika jaką powoduje dają do myslenia odnosnie tego jak i o czym ludzie sa informowani), a pod drugie sam podkreslasz co chwile, ze Polacy to szczegolny przypadek kliniczny - nie słuchaja nikogo, nie przestrzegają prawa, nie akceptuja go. No to może i we Francji fotoradary pomogły, ale tu nie pomogą. Bo jesteśmy narodem buntowników i KE tego nie zmieni. Francja ponadto ma bardzo dobrą infrastrukturę drogową - Francuz myśli "no dobra, nie będę pałował, bo i tak do Lyonu dojadę w 4,5 godziny", a Polak zgodnie z przepisami z WAW do WRO 350km będzie jechał 10 godzin, no to co ja mam myśleć? "A ch*j Wam wszystkim w dupę z tymi Waszymi przepisami!"

 

Co do ceny kładek - to że kosztują one 2mln do 11mln złotych może być wynikiem tego, że ktoś (zleceniodawca) jest w stanie tyle zapłacić a zleceniodawca wie o tym ;) no wiesz, o czym mówię... Sama rozbieżność cen sugeruje naprawdę poważny wałek. Mamy na forum na pewno kogoś kto się zna i wie ile to naprawdę kosztuje, a ile wykonawca po prostu chce wydoić od gminy.

Ja to widzę tak:

Przychodzisz do mnie i mówisz: "Juri, potrzebuję komórkę na drewno"

"Ok - za 10.000 stawiam Ci zajebistą komórkę"

Ty poniewasz masz taką forsę zabudżetowaną (i to nie swoją) mówisz "spoko będzie komórka na bajerze"

I ja faktycznie robię na bajerze - piękną wizulanie, z klimą, z pułapkami na myszy, z ekologicznych materiałów i jeszcze sama drewno rąbie.

Cóż z tego jeśli mogłem postawić zwykłą, szczelną (zakładam, że spełniającą minimum wymagań - te niezbędne) drewutnie za 500 zł + flaszka? Ano nic Ty (państwo) ma to w dupie, bo wydało pieniądze, które dostało.

Wiesz, w "trócje" była audycja o państwowje firmie i jej dyrektorze, który podpisuje zamówienia na różne materiały do produkcji. Jak przyszedł, to dali mu do podpisania kwit na 180.000 na zakup materiałów biurowych, środków czystości itp. Podpisywał taki kwit co miesiąc, ale po 3, 4 zainteresował się już tym, bo zaczął firmę ogarniać. Po wnikliwej analizie okazło się, że to, co było naprawdę potrzebne i służyło firmie można było kupić za... 16.000 zł czyli ponad 10x mniej!!! Nie twierdzę, że kładkę można za 10x mniej postawić, ale nie wierzę, żeby mogą ona kosztować 2.000.000 podczas gdy dom można wybudować za 200.000 :)

 

Piszesz, że z tej burzy mózgów nic nie wynikło - a to nieprawda. Nie wiem, jak inni, ale ja zainteresowałem się planowanymi inwestycjami drogowymi na terenie mojej gminy i nie wydaje mi się żebym był jedyny. Zgłosiłem bezsensowne oznakowania na ulicy Modlińskiej i braki w oznakowaniu na kilku innych. A to już krok do przodu :) Czyli jednak coś drgnęło. Tomgor, nie można całe życie siedzieć z ogonem pod siebie i na wszystko się zgadzać, bo właśnie to - taki konformizm - do niczego nie prowadzi. Możesz sobie tłumaczyć swoją postawę na 1000000 sposobów, uzasadniać ją prawem i lewem, ale fakty są takie, że to właśnie nonkonformiści lepiej lub gorzej pchali ludzkość do przodu. Nawet Twoje ukochane prawo powstało dlatego, że coś komuś się nie podobało :icon_biggrin:

A cytat?

Nie wiem, pewnie Korwin-Mikke :) i co z tego?

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz... Skoro prawo stanowi się na cmentarzach i stacjach benzynowych językiem menela, to szacunek dla prawodawcy słabnie. Nic na to nie poradzę. Ludzie tego pokroju są moimi wrogami. I nie mam dla nich ani dla ich pracy szacunku ani zaufania. :icon_mrgreen:

 

Śmiechem żartem tu właśnie leży jeden z grubszych powodów olewania prawa nad którym tak ubolewa tomgor. Jak można szanować takie prawo? Tomgor, nie mówię tu o 50km/h na ul. Żytniej. Ile znaków zakwestionowała NIK? Przecież nie trzy - nie pamiętam ile. Przykład: przed remontem na zakrętach na Trasie Toruńskiej było ograniczenie do 60km/h aż do samej Górczewskiej. Teraz jest remont - na zakrętach jest 40km/h ale już za zakrętami 80km/h mimo że zaraz jest przystanek autobusowy (na którym Straż Miejsca chętnie rozstawiała wcześniej fotoradar, gdy nie było korka). Dla tych co nie z Wawy - trzy pasy w jedną stronę, zdarzało mi się łykać te zakręty 120km/h bez stresu rodzinnym focusem kombi, a słyszałem że twardziele na 2oo jeździli tam dwieście. Na drodze Ełk-Olecko jest parę zakrętów z ograniczeniem do 70km/h. Przy 100 słyszę jak mi piszczą opony (w puszce). Jak miałem szanować te ograniczenie do 60 na toruńskiej? Jak ktoś tak odmiennie zdecydował o takim ograniczeniu tu i tam. Żeby było śmiesznie, dziś przed przystankiem na toruńskiej stoi już ograniczenie do 80km/h. Co się do k... nędzy zmieniło w tym miejscu, że teraz można o 20km/h szybciej - o 30 j...anych procent szybciej????!!!! Durne lex, sed lex.

 

Tomgor - porównawcze dane budżetowe to zapodaj na drogi, nie ogólnie budżet narodowy, bo ktoś pomyśli, że po raz kolejny manipulujesz, żeby ułatwić sobie przekaz. Kasa polska plus kasa unijna plus przychody z podatku drogowego w paliwie, który wydawany jest na cele inne niż drogi. Żeby było ciekawie, to może jeszcze dodajmy przychody z akcyzy na nowe i sprowadzane samochody :cool: Dorzućmy jeszcze vat od tychże. Nigdy jeszcze nie było tyle kasy!

 

Tomgor - nie wymieniaj jednym tchem pijanych kierowców i tych co przekraczają idiotyczne limity o 20-30km/h to mniej ludzi będzie się czepiać, jeśli ktokolwiek w ogóle.

 

PS. Od 5 czy 6 lat mam jakiś stary antyradar Unidena za 4 stówy z którym jeżdżę w trasy. Od momentu zakupu nie dostałem foty z fotoradaru - wcześniej miałem jedną. Jak maszt jest pusty, nigdy nie pika. Jak maszt jest niepusty - pika zawsze. Na maszty polecam. Drugie tyle wydam chyba niedługo na CB, żeby z bani mieć suszarki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie no to chodzi. Chodzi o to, żeby karać, karać i jeszcze raz karać. ;)

pozdr

Dzięki za przypomnienie, ciągle mam tendencję do zapominania o tym :]

 

Nie no pewnie - wszędzie postawmy kładki, skrzyżowania niekolizyjne , autostrady itp.

Ale zapominacie o jedny NIE MA KASY - na to wszystko.

No ile wg Ciebie może kosztować taka kładka dla ludzi - albo dziura, przejście pod drogą. Gdzieś czytałem, że sam głupi fotoradar to koszt 200 tys zł (!). Bezpieczeństwo - bezcenne. Wiesz, jeżeli ktoś z dwóch powyższych inwestycji wybiera fotoradar i mając na względzie zacytowany na początku tekst jurjuszi'ego, śmiem wątpić w intencje "twórców" tego miejsca.

 

Ja też w garażu chciałbym miec 10 motocykli - każdy na inną okazję - ale nie mam bo nie mam kasy - tak samo Państwo.

Masz fantazję :) Wiesz - nic nam do tego czym jeździsz lub o czym marzysz, dopóki nie wymuszasz datków na pozostałych obywatelach pod groźbą wpiedrolu i w majestacie prawa. Wtedy przynajmniej chciałbym mieć wpływ na co wydajesz pieniądze, które mówisz, że wydajesz "na moje bezpieczeństwo".

 

Ja wiem, że wszyscy chcieliby jeździc po autostradach do najmniejszego zadupia - ale tak to nawet w Niemczech nie jest. Tam też są drogi, lokalne, nie do każdego miasteczka biegnie autostrada.

Się zgadza. Ale jak jedziesz z jednego końca Niemiec (wybierz dowolnie zapadłe zadupie) na drugi koniec (wybierz drugie dowolnie zapadłe zadupie) to lekko 90% autostradą. Pozostałe kilometry potrzebne na dojazd do niej to kropla w morzu. Jak przemierzasz całą Polskę to 50% masz... obszar zabudowany.

 

Podajcie cos konstruktywnego - bo nażekac na Państwo, Przepisy, Prawo - to każdy potrafi i jest w tym "miszczem"

Ale co zrobić aby poprawić bezpieczeństwo na drogach, aby nie było tyle ofiar i szaleńców za kierownicą, co zrobić aby ludzi nie siadali po wódce za kółko?

No wymyślcie coś - bo już 7 stron narzekania na Państwo i przepisy i nic wiecej

Zauważ, że np. ja nie jestem specjalistą od drogownictwa. Zauważ poza tym, że kiedy rozmawiasz z takim specjalistą i mówisz że jest źle i trzeba poprawić to słyszysz "nie da się bo jak?" albo coś jak sam napisaeś "daj konstruktywny pomysł". Otóż odpowiem tak, jak kiedyś usłyszałem (pośrednio) od swojego klienta. Otóż koleś ma dość poważną infrastrukturę radiową (mniejsza o szczegóły) i stwierdził, że pojemność sieci jest za mała o dobre 50% i żebyśmy "coś" wymyślili. Od razu zastrzegł, że nie zwiększy infrastruktury, nie ma mowy o dodatkowych częstotliwościach. Na pytanie "to jak mamy Ci to ztobić" rzekł: "ja nie wiem, ja się w ogóle na tym nie znam wy jesteście spece od tego, wymyślcie coś jak chcecie zarabiać".

 

A sprawa z fotoradarami jest prosta jak drut - fotoradar dają realny i dający się zaplanować PRZYCHÓD dla gminy i to jest główny powód ich montowania.

Czyli jego koszt potrafi się zwrócić w realnych złotówkach, potem już tylko zarabia. Kładka i inne tego typu udogodnienia z punktu widzenia budżetu jet niestety tylko kosztem.

 

A wy ciągle o tym przychodzie - ja wam dane Komisji europejskiej o fotoradarach, jej zalecenia, przykład francji innych krajów - a wy ciagle glusi na argumenty - że to przychód dla gminy.

Poszukaj info ile ich jest we francji a ile u nas. Dlaczegu u nas tak gęsto? Dlaczego prawie (?) w każdej gminie?

 

Też to zauwałyłem. Trzeba przestać pić! :)

No to po jednym i wracamy do roboty :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaniem państwa nie jest zarabianie na obywatelach a zapewnienie im bezpieczeństwa ( o jakość swojego życia niech się sami obywatele troszczą ). I w tym kierunku mają iść wszelkie wysiłki państwa. Fotoradar nikogo nie uratuje, a kładka może.

Na razie to państwo okrada obywateli na każdym kroku i nie wywiązuje się ze swoich zadań.

Edytowane przez Acidus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...